x-kom hosting

Przesiadka na MAC OS X

Gość
utworzono
utworzono

Witam. Zamierzam kupić sobie Apple Macbook Air 13' , ma to być głównie komputer do biura/pracy , tylko mam parę dylematów , Takich jakich /. Czy ciężko będzie mi się przyzwyczaić do tego systemu , bo dotychczas używałem Windowsa 8 ? Czy tam też są takie funkcje ,że tworze sobie na pulpicie jakieś foldery i tam mam posortowane różne pliki z Worda/Exela itp ? Czy wogóle nie ma tam problemu z zainstalowaniem pakietów Microsoft Office ? Czy można tam podłączyć wszystkie myszki itp ? Mam na myśli to że używam w  laptopach różnych myszek bezprzewodowych i czy tam będzie można podłączyć każdą ? Czy tak samo z drukarkami ? Proszę  o jakieś informację .

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Tak właściwie po co masz wydawać 4200 zł za urządzenie do pracy biurowej skoro możesz dostać coś z taką samą wydajnością za połowę ceny pod kontrolą Linux'a/Windows'a?

  • Dobra wypowiedź 1
arkadiusz97
komentarz
komentarz

To racja co napisał kolega wyżej. Co do systemu zależy do czego będziesz używał. Jak do gier i komercyjnych aplikacji to bierz Windowsa, a jak do netu, aplikacji biurowych itp. to Linux wystarczy (o ile też masz podstawową wiedzę na jego temat).

Co do MacOS to gdy były lekcje na temat systemów operacyjnych (technikum informatyczne) to nie było ani słowa na temat MacOS :p

Gość
komentarz
komentarz

ak właściwie po co masz wydawać 4200 zł za urządzenie do pracy biurowej skoro możesz dostać coś z taką samą wydajnością za połowę ceny pod kontrolą Linux'a/Windows'a?

 

Po to że przede wszystkim ma być malutkie lekkie , i ma ciekawie wyglądać , bo pracuje w firmie która zwraca na to ogromną uwagę 

 

Co do systemu zależy do czego będziesz używał. Jak do gier i komercyjnych aplikacji to bierz Windowsa, a jak do netu, aplikacji biurowych itp.

 

Głównie to różne wykresy tabelki , czyli Word , Excel , PDF'y , Prezentacje  ,  i Mail  - To wszystko 

Gość
komentarz
komentarz

Ok przemyślę to tylko , udzielcie mi odpowiedzi na to czego dotyczy ten temat , czyli moje pytania powyżej , odnośnie folderów , itp 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Office na Mac OS jest ale jak to działa to nie wiem, oprócz tego masz zawsze narzędzia office w One Drive.

 

https://www.youtube.com/watch?v=h6_UDDfZhjQ

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Głównie to różne wykresy tabelki , czyli Word , Excel , PDF'y , Prezentacje , i Mail - To wszystko

A więc Linux z LibreOfficem wystarczy.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

A więc Linux z LibreOfficem wystarczy.

W pełni się zgadzam, a jak by czegoś brało w Libre Office masz zestaw Office w One Drive.

tritimi
komentarz
komentarz

Office jest ok na OS X. Jeżeli chcesz ktoś w potrafi używać os x na iPhone 6 to podobnie będzie z przesiadką na nowy system. Jest kilka makowych blogów pokazujących kluczowe różnice i intuicyjne zachowania nowych użytkowników. Prosta sprawa, 3 dni i jesteś w OS X specjalistą ;)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Office jest ok na OS X. Jeżeli chcesz ktoś w potrafi używać os x na iPhone 6 to podobnie będzie z przesiadką na nowy system. Jest kilka makowych blogów pokazujących kluczowe różnice i intuicyjne zachowania nowych użytkowników. Prosta sprawa, 3 dni i jesteś w OS X specjalistą ;)

iPhone'y mają iOS'y

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.