x-kom hosting

Jaki zasilacz do tego zestawienia :)

toxxy
utworzono
utworzono

Procesor : intel i5 4690

Płyta : asus z97-k

Grafika: Asus r9 x280 

RAM: DDR3 G.SKILL 8gb 2400MHz TridentX CL10

Dysk:SSD OCZ ARC 100 120 gb

Proszę o dobranie mi odpowiedniego zasilacza do tego zestawiku :)

manieq_89
komentarz
komentarz

Jaki masz budżet?

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Grafika to R9 280X?

toxxy
komentarz
komentarz

Tak r9 280x . Budżet myślę ze do 300 zł

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
Budżet myślę ze do 300 zł

Proponuję zatem taki, tutaj w dobrej cenie:

Antec True Power Classic GOLD 550W

Zasilacz o certyfikacie GOLD, silny, dośc cichy, dość trwały, w cenie do 300 zł jedna z najlepszych konstrukcji. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Dobra wypowiedź 1
toxxy
komentarz
komentarz

Dziękuję . A jeszcze jedno pytanko ta płyta da radę obsłużyć mi te rama 2400 MHz?

oyamakarate
komentarz
komentarz (edytowane)

Chipset Z97 obsługuje ram do 3200Mhz czyli nie będzie żadnego problemu.

Edytowane przez oyamakarate
Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)

toxxy  zanim dokonasz zakupu, bo z priv wywnioskowałem, że dopiero zamierzasz dokonać zakupu, powiedz do czego komputer ma Ci słuzyć i czy zamierzasz robic OC procesora. Podaj też max budżet na komputer i napisz jaką pamięć ram obecnie posiadasz (najlepiej podaj jej model).

 

Procesor : intel i5 4690 Płyta : asus z97-k Grafika: Asus r9 x280 RAM: DDR3 G.SKILL 8gb 2400MHz TridentX CL10 Dysk:SSD OCZ ARC 100 120 gb

Zestaw źle dobrany, płyta nadająca się do OC, a procesor nie mający takiej możliwości. SSD też do zmiany. Reszta po udzieleniu odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Dobra wypowiedź 1
toxxy
komentarz
komentarz

PC pod gry . Tak myślę nad OC procesora ale nie od razu . kiedyś dokupię lepsze chodzenie może wtedy . Budżet to 3 tyś zł 

Pamięć: PAMIĘĆ DDRAM3 G.SKILL 8192MB 2400MHZ TRIDENTX CL10 (2X4096) F3-2400C10D-8GTX

Breaky83
komentarz
komentarz

PC pod gry . Tak myślę nad OC procesora ale nie od razu . kiedyś dokupię lepsze chodzenie może wtedy . Budżet to 3 tyś zł Pamięć: PAMIĘĆ DDRAM3 G.SKILL 8192MB 2400MHZ TRIDENTX CL10 (2X4096) F3-2400C10D-8GTX

Eh szkoda, że kupiłeś osobno te pamięci teraz trzeba je jakoś wykorzystać. Proponuję taki zestaw, płyta główną pod chipset Z97 do wykorzystania pamięci, a procesor się do tego nie nadający i5 4460, ale cóż kupiłeś to już ,,po ptokach". Proponuję skoro zestaw do Gier zrezygnować na razie z ssd i kupić silniejszą kartę graficzną R9 290. Posiadasz obecnie jakiś ,,zwykły" dysk twardy? Pozdrawiam :)

toxxy
komentarz
komentarz (edytowane)

dysk ssd pod system potrzebuje. więc nawet 60 gb styknie (dysku i ram  nie wliczam  w te 3 ty zł).

A i jaki zasilacz ? i ten procek na początku zle napisałem chciałem procka i5 4690k (zapomniałem "k") :D 

Edytowane przez toxxy
Youki
komentarz
komentarz

Takie małe gniotki są kompletnie nieopłacalna. Za niewiele więcej zyskujesz znacznie większą pojemność oraz wyższe transfery, bo niewielkie dyski do najszybszych nie należą.

Breaky83
komentarz
komentarz
toxxy  dysków ssd o pojemnosci 60GB wcale się nie opłaca kupować, jeśli już to tylko 120-128GB, a najlepiej przy obecnych cenach nawet 256GB, w każdym razie jeśli zestaw do Gier odpuść sobie dysk ssd i procesor do OC, a zainwestuj w szybszą kartę graficzną R9 290, takie jest moje zdanie, ale jeśli chcesz możesz wiąć R9 280X i procesor i5 4690K i ssd, ale w większości Gier będzie to mniej wydajne połączenie. Pozdrawiam :)
toxxy
komentarz
komentarz

Czy mógł by pan podać jakąś kartę pod ten procek ? gustuję w firmę asusa . z97k styknie ?

Youki
komentarz
komentarz

zy mógł by pan podać jakąś kartę

z97k styknie ?

TO kartę, w sensie graficzną czy płytę główną? 

toxxy
komentarz
komentarz

Płytę . Kartę myślę dołożyć i kupić r9 290x asusa

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
asus z97-k

To dobra płyta, ale droga, proponuję:

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

spokojnie wystarczy do OC procesora.

Do tego zakup chłodzenie dodatkowe CPU np:

SilentiumPC Fortis 2 XE1226

Co do karty graficznej wystarczy zwykły radeon R9 290 bez X, polecam taki model:

Sapphire Radeon R9 290 TRI-X OC 4GB DDR5 512bit (1000 /5200)

Natomiast ssd zmień na ten model:

Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

Nic nie wspomniałeś o obudowie. Masz posiadasz, jeśli tak podaj model. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Youki
komentarz
komentarz

Weź najtańszego MSI Z97 G43 w zupełności wystarczający.

toxxy
komentarz
komentarz

obudowa jakaś 

Obudowa Tracer Xeno TRO-790 

chyba styknie obudowa ? nie chce na pokaz obudowy xd

Youki
komentarz
komentarz

nie chce na pokaz obudowy xd

To jest najmniej istotny szczegół. Chodzi o zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, aby obniżyć temperaturę podzespołów, do tego odpowiednie ofiltrowanie, aby PC się nie kurzył w środku nie wspominając już o tłumieniu drgań zasilacza czy dysków twardych

toxxy
komentarz
komentarz

Dobra , wezmę dołożę parę złotych zrobię zestaw taki :

 

Procesor : intel i5 4690k

Płyta : asus z97-k

Grafika: Asus r9 x290 

RAM: DDR3 G.SKILL 8gb 2400MHz TridentX CL10

DYSK:Plextor M6S 128GB SATA3

ZASILACZ :Antec True Power Classic GOLD 550W

Chłodzenie :SilentiumPC Fortis 2 XE1226

Jaką obudowę mógł by pan polecić ? Oraz pastę pod procek . 

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
Tracer Xeno TRO-790

Polecam jej wymianę, na co najmniej taką:

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (b/z)

 

Oraz pastę pod procek .

Będzie zbyteczna, jest dość dobra pasta dołączona do chłodzenia dodatkowego CPU.

 

Płyta : asus z97-k

Naprawdę szkoda kasy zmień na:

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

 

Grafika: Asus r9 x290

lepszym wyborem będzie:

Sapphire Radeon R9 290 TRI-X OC 4GB DDR5 512bit (1000 /5200)

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Płytę . Kartę myślę dołożyć i kupić r9 290x asusa

Poszukaj R9 290X od MSI bo ostatnio czasem są w bardzo dobrej cenie.

toxxy
komentarz
komentarz

to te z "x" są słabsze bo nie rozumiem już tego ?

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
to te z "x" są słabsze bo nie rozumiem już tego ?

Te z X są silniejsze, ale szkoda kasy, kup sobie ,,zwykłego" R9 290 bez X i zrób jego OC będzie to samo, a kasa zaoszczędzona, nie ma moim zdaniem sensu wydawania więcej na wersję z X i polecam karty Sapphire R9 290 TRI-X  bo mają najwydajniejsze chłodzenia, przy R9 290, bardzo ważna sprawa. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.