x-kom hosting

[4500] Zestaw do gier

Bluesman
utworzono
utworzono

Cześć,

wiem, że dolar drogi, ale mam okazję złożyć dobry komputer do gier i zamierzam ją wykorzystać :D Nie jestem bardzo obeznany w kwestii składania komputerów stąd ten temat.
Komputer ma być dobry, mocny i relatywnie długowieczny :) Tak żeby Wiedźmak 3 i inne najnowsze gry chodziły na wysokich detalach w rozdziałce 1920x1080 :) Potrzebuję tylko paczki i bebechów, monitor, klawiaturę itp. mam :)

Tutaj link do koszyka: http://www.morele.net/inventory/info/m0ny0A/

Nie chcę się bawić w podkręcanie, nie zależy mi też na wyglądzie albo ciszy.

Głównie pytania mam o obudowę (czy droższe będą wiele wydajniejsze czy chodzi raczej o design?) i o płytę główną (czy można zaoszczędzić jeżeli nie robię OC? Czy na wszelki wypadek lepiej wziąć taką a może nawet droższą?)

+ dwa wyjaśnienia:
- zależy mi na tym procesorze jako że nie planuję podkręcać, więc i5 wersja "K" mi nie podchodzi, a zwykłe i7 są drogie
- wiem o całej akcji z 970kami, ale wydaje mi się, że w tej cenie obecnie to wciąż najlepsze karty? Niestety nie mogę ze złożeniem czekać do maja w nadziei na nowe Radeony...

Pozdrawiam!

ValiooX
komentarz
komentarz

GTX 970 dobry wybór ale po co Ci Xeon to ja nie wiem ... 

Jeżeli komputer ma służyć tylko i wyłącznie do gry i nie chcesz kręcić procesora to I5-4590 chyba 3.4Ghz ma i w 100% Ci to wystarczy

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ja zmieniam GTX 970 na R9 290x jest tylko o jakieś 2% w tyle za GTX 970 1200MHz + BOOST (bo przy dużym zużyciu ram GTX 970 robił mi kaprysy i powodował dropy FPS)


Moim zdaniem wybrałeś bardzo fajny procesor i zostałbym przy nim. (sam zastanawiałem się między i5 4670k a E3 1230V3 i w sumie mogłem wybrać tego Xeona)

Youki
komentarz
komentarz

Xeon przy obecnych cenach to średnio opłacalna propozycja, ale jeśli masz na niego parcie to może zostać. Boli brak SSD. Ogólnie zestaw do zmiany.

 

Z mojej strony:

 

Intel Xeon 1230V3

AsRock Z97 Anniversary 

Team Group 8 GB 2400 MHz CL11

WD Caviar Blue 1 TB 7200 RPM SATA 600

LG GH24NSC0

Zalman Z3 Plus

Cooler Master G450M
Zotac GTX 970

Plextor M6S 128 GB SATA III
SilentiumPC Fera 2 

Razem 4316 zł

 

Zestaw z wydajnym wielowątkowym procesorem. Jest to tańszy odpowiednik I7 4770. Różnica to minimalnie niższe bazowe taktowanie rdzenia oraz brak zintegrowanego układu graficznego. Co prawda do tej konfiguracji płyta główna na chipsecie Z97 jest zbędna, ale przy obecnie dość drogich cenach płyt na chipsecie B85 oraz niskich cenach wysoko taktowanych pamięci stwierdziłem, że dopłata jedynie około 60 zł warta jest ceny. Płyta głowna umożliwi Ci podłączenia złącza USB 3.0 z przedniego panelu obudowy, posiada 4 złącza na pamięć RAM. 8 GB wysoko taktowanych pamięci RAM z zapasem do gier obecnie wystarczy. W przyszłości nic nie stoi na przeszkodzie ewentualnej rozbudowy. Dwa dyski: bardzo szybki SSD na system i programy w celu znacznej poprawy komfortu codziennego użytkowania oraz klasyczny HDD o pojemności 1000 GB na dane. Zasilacz jest częściowo modularny, został on oparty o przetwornicę DC-DC. Objęty jest 5 letnią gwarancją producenta. Obudowa fabrycznie została wyposażona w 3 wentylatory w standardzie, dość sztywna. Wydajna karta graficzna w przystępnej cenie i dość przyzwoitym systemem chłodzenia. W spoczynku jest bardzo cichy. Podczas obciążenia znośny. Po rejestracji na stronie producenta objęty jest 5 letnią gwarancją. Do tego cooler na CPU, BOX jest głośny. 

 

Złożenie zestawu jest za darmo.

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)

Bluesman  jak zestaw do Gier, a nie zamierzasz robić OC procesora, to jak możesz dopłacić 100 zł zainwestowałbym w wysokotaktowany procesor i7 4790K, ode mnie zatem taki zestaw:

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

SilentiumPC Grandis XE1236

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 orange

Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010)

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (b/z)

Razem: 4613zł

WAŻNE! Zaznacz, aby płyta miała wgrany nowy BIOS w wersji co najmniej 3.8 do obsługi procesorów Haswell-Refresh, a najlepiej w wersji 3.9 obecnie najnowszej.

Dlaczego taki?

Masz tu dobrą płytę główną z dobrze chłodzoną sekcją zasilania pod chipset B85. Procesor wysokotaktowany i7 4790K, jak nie zamierzasz robić OC dobry wybór. Chłodzenie już dość wydajne powinno okiełznać tego ,,potwora". Pamięci ram 2x4GB 2400 MHZ CL11 z radiatorami dla zachowania dobrych temperatur pracy. Dysk ssd trwała, solidna, sprawdzona konstrukcja o pojemności 128Gb, która poprawi komfort pracy na komputerku. Dysk twardy 1TB dość szybki, dość cichy, dość trwały. Karta graficzna już bardzo wydajna GTX 970, po rejestracji 5 lat gwarancji. Zasilacz modularny, dość cichy, dość trwały. Obudowa przyzwoita konstrukcja z 2 wentylatorami i USB 3.0, dość dobrze ofiltrowana. Jak zdecydujesz się na esc.pl daj znać na priv ;) . Pozdrawiam :)

ValiooX
komentarz
komentarz

Po co mu i7 do gier ? 
Płaci za możliwość, która nie będzie wykorzystywana.

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
Po co mu i7 do gier ? Płaci za możliwość, która nie będzie wykorzystywana.

Po to, że nie zamierza robić OC, a ten procesor jest wysokotaktowany standardowo i jak najbardziej jego moc będzie wykorzystana, nawet od razu, gdy zagra w ARME. Pozdrawiam :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.