x-kom hosting

Laptop uniwersalny/gamingowy [4000zł]

mn122599
utworzono
utworzono

Witam

od dłuższego czasu zastanawiam sięnad laptopem budżet jaki mam to 4 tys. ale nie wszystko chcę wydać. Nie jestem jakimś mega graczem ale od czasu do czasu chciałbym pograć w najnowsze produkcje lub gry mmo typu World of tanks, war thunder, batlefield .

Znalazłem 3 laptopy 

1.Notebook ASUS G56JR-CN140H :http://www.mediamarkt.pl/chorzow/notebook-asus-g56jr-cn140h,id-939762#specyfikacja

2.

Notebook ASUS F550JK-DM019H http://www.mediamarkt.pl/chorzow/notebook-asus-f550jk-dm019h,id-971135#specyfikacja

3.

Notebook ASUS G551JM-CN148H http://www.mediamarkt.pl/chorzow/notebook-asus-g551jm-cn148h,id-1006149#specyfikacja

 

i nasuwa mi się pytanie czy pomiędzy 2gb NVIDIA GeForce GTX 850M a NVIDIA GeForce GTX 860M 4 gb jest naprawdę duża różnica oraz czy najtańszy ztych 3 latopów 

Notebook ASUS F550JK-DM019H uciągnie nowsze produkcje gier
 

 

avatarek
komentarz
komentarz (edytowane)

Lenovo y50 z i7 + gtx860

wydajne podzespoły. Kompaktowa obudowa

 Podświetlana klawiatura

najlepszy stosunek wydajności do ceny

dysk SSD fabryczny ( duzy boost do komfortu użytkowania)

Edytowane przez avatarek
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zobacz sobie Acer vn7-591g z i5 i GTX860m FULL HD IPS bardzo dobre jakości o wiele lepsza od Lenovo czy MSI, podświetlana kalwiatura, lekki mobilny miejsce na dysk SSD m2. No i co najważniejsze brak throttlingu.

Edytowane przez Gajwer
avatarek
komentarz
komentarz

MSI ge60 z i7 + gtx850 gddr5

 

posiada złącze msata ssd pod dyski SSD.

MA lepszą matrycę niz y50.

Znacznie gorszy stosunek wydajnośc/cena


z 17 calówek masz Acera v3-772 z i7 + gtx850 gddr5

W zasadzie potrafi to co Msi ge60 tyle, że jest większy.

Krieger
komentarz
komentarz

Zobacz sobie Lenovo Y70 z i7 + GTX860. Wydajne podzespoły, dotykowa matryca 17,3" o rozdzielczości FullHD, podświetlana klawiatura.

Gość
komentarz
komentarz

i nasuwa mi się pytanie czy pomiędzy 2gb NVIDIA GeForce GTX 850M a NVIDIA GeForce GTX 860M 4 gb jest naprawdę duża różnica oraz czy najtańszy ztych 3 latopów

Najbardziej to wykorzystają gry typu Wiedzmin3 czy GTA5
 

Notebook ASUS F550JK-DM019H uciągnie nowsze produkcje gier

W tym wydrzecie lepiej się ładować w 860M
 
Porównywarki wydajności procesorów i grafik mobilnych
X-KOM.PL – kody promocyjne, rabatowe

mn122599
komentarz
komentarz

Ok ale lenovo y 50 nie ma czytnika płyt a nie chce już wydawać kolejnych 2 stów ps. czy do każdego laptopa gamingowe go niezbędna bd podkładka chłodząca?

Gość
komentarz
komentarz
czy do każdego laptopa gamingowe go niezbędna bd podkładka chłodząca?

 

Jeśli to nie jest klasa DTR to tak.
 

lenovo y 50 nie ma czytnika płyt a nie chce już wydawać kolejnych 2 stów

 

A jest potrzebny? Nowe są za ok 115zł. Ale Lenovo ma jeden mankament słabą matrycę.

mn122599
komentarz
komentarz

Witam chcę kupic laptopa do 3900 ktory bedzie dobrze sie sprawdzal w grach tych nowszych i najnowszych mialem na oku asusa g551jm cn148h ale nigdzie nie idzie go juz dostac dlatego pytam co innego w tej cenie mozna dostać aby parametry były zbłizone do tego asusa

tu link do strony MM gdzie idzie przeczytac specyfikacje http://www.mediamarkt.pl/chorzow/notebook-asus-g551jm-cn148h,id-1006149#specyfikacja

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Najtaniej Lenovo Y50 z i7 + GTX860. Do tego wersja z dyskiem SSD 256GB

 

taniej Acer Vn7-591G z i5 + GTX860. Lepsza matryca IPS, dysk SSD + HDD oba wewnątrz laptopa, niższe temperatury i brak throttlingu do tego lepsza kultura pracy.

 

Wersja z i5 w grach trzyma wysokie taktowanie w porównaniu do lapków z i7 przez co niejednokrotnie z nimi wygrywa. Poczytaj i porównaj sobie:

http://pclab.pl/art60549-5.html

Edytowane przez Krieger
Krieger
komentarz
komentarz

Nie wszystko

mn122599
komentarz
komentarz

a jak to jest z i7 i i5 bo jestem w tym zielony czy i7 jest zawsze lepszy od i5?

Krieger
komentarz
komentarz

Nie zawsze - popatrz na testy, które podałem. W grach, które zadowolą się 2 rdzeniami i5 będzie wydajniejsze ze względu na wyższe taktowanie. W niektórych grach, które mocno obciążają wszystkie rdzenie i7 ma taktowanie na poziomie bazowego (bez turbo) gdzie i5 lata w górnych granicach. Wszystko zależy od konkretnej gry

avatarek
komentarz
komentarz (edytowane)

MSi ge60 apache z i7 4 cores + gtx850 gddr5

ma slot na dyski ssd msata,

dobra matryca Full hd, znacznie lepsza niz w takim y50

grafika to nic innego jak gtx860 tylko nizej taktowany, obie karty to ten sam chip

 

tudzież wersja MSI apache pro z i7 + gtx860 i napędem blue ray

 

zapomniałem nadmienić, że dysk standardowy to 7200rpm

Edytowane przez avatarek
mn122599
komentarz
komentarz

to w końcu jakiego wy polecacie 1. Musi miec program operacyjny 2musi miec czytnik plyt 3 nie moze przekraczac 4 tys 4. musi byc dobry do gamingu

mn122599
komentarz
komentarz

Witam poszukuje latopa ktory bedzie sluzyl mi do wszystkiego ale przedewszytkim do gamingu . chce aby uciagnal najnowsze produkcje moj budzet to 4 tys zl. laptop musi miec program operacyjny i czytnik plyt

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Z systemem podany Acer Vn7-591G z i5 + GTX860 lub Lenovo Y50 z i7 + GTX860

 

Acer ma lepszą matrycę oraz miejsce na dodatkowy dysk, niższe temperatury oraz lepszą kulturę pracy

Lenovo Y50 ma 4 rdzeniowy procesor, gorszą matryce, brak miejsca na dodatkowy dysk, wyższe temperatury

 

Napęd optyczny możesz kupić zewnętrzny podpinany przez USB - koszt ~50zł.

Edytowane przez Krieger
mn122599
komentarz
Krieger
komentarz
komentarz

Słabe karty graficzne z pamięciami DDR3/ GTX860 jest ~40% wydajniejszy.

avatarek
komentarz
komentarz (edytowane)

msi ge60 apache  z i7 + gtx860

wysoka wydajność

ma świetną matrycę

złącze msta pod dyski SSD

jakość wykonania trzyma poziom

podświetlana klawiatura

gtx850 to taki niżej taktowany gtx860

Edytowane przez avatarek
mn122599
komentarz
komentarz

a lepiej karte 850 ale 4gb czy 860 ale 2 gb???

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.