x-kom hosting

czy zasilacz da radę z gtx470?

prezes000pl
utworzono
utworzono

Witam,moja aktualna kofiguracja pc:E8400 3.00ghz (4.00ghz),6gb ddr2,hd6670 1gb gddr5,p31-ds3l,vs-450

Chciałbym kupić kartę graficzną gtx470,jestem zapalonym graczem w euro truck simulator 2,mimo iż pc spełnia zalecane wymagania,to modyfikacje dosyć mocno obciąża grę i fpsy.Dlatego chciałbym ją wymienić na gtx470 i czy ona dałaby radę na vs450 z podkręconym e8400 na 4.00ghz?

Gerlath
komentarz
komentarz

Raczej powinien, w grach ten gtx470 weźmie poniżej 200W, reszta pewnie coś koło 150W max, zasilacz wyrobi się. Referent gtx470 jest przerażająco głośny i gorący, ale chyba o tym wiesz?

prezes000pl
komentarz
komentarz

A jeżeli bym wziął winforca 3?

Gerlath
komentarz
komentarz

Na pewno byłoby ciszej i chłodniej na rdzeniu karty- ogólnie niereferenty są zazwyczaj znośne(te z 2-3 wentylami).

Ale dlaczego akurat gtx470?

rafalluz
komentarz
komentarz

Zakładam, że cena zakupu będzie b. niska?

prezes000pl
komentarz
komentarz

300zł,a możne znajdzie się coś wydajniejszego w tej cenie?Choć wątpie :)

Gerlath
komentarz
komentarz

Tak na szybko, za ok 300zł można mieć gtx650ti (od firm za KT trochę powyżej, z licytacji widziałem po ok 270-280zł) dużo nowocześniejsza karta, mówiąc szczerze to też gtx560Ti jest bardzo porównywalną kartą do gtx470 a można ją spokojnie mieć za 300zł(gtx470 będzie lepsze po oc)

  • 3 tygodnie później...
prezes000pl
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam,to znowu ja ostatecznie kupiłem hd7870 2gb gddr5,mam nadzieje ze zasilacz go uciągnie (140w bierze),zapłaciłem 450zł za używkę,dobrze zrobiłem?

https://www.youtube.com/watch?v=ahqe19oPt6E   bf4 na ultrahd ok 50fps przy nagrywaniu 30fps.Myślę że to niezły wynik więc myślę że w ets2 fullhd ultra z modami nie powinno być problemu. :)ps.jeżeli chodzi o blokowanie karty graficznej przez procesor to ok zdaję sobię z tego sprawę,ale euro truck simulator 2 no i tak wykorzystuje tylko 2 rdzenie.

Edytowane przez prezes000pl
Kevio
komentarz
komentarz

Cena ok, ale nie do tego procesora. Karta będzie się nudzić. HD7790 byłby na styk.

A ten filmik przedstawia nie HD7870 tylko HD7870XT czyli przyciętego HD7950 i nie w 1080p tylko w 1440p.

prezes000pl
komentarz
komentarz (edytowane)

No to przecież pisze ultrahd,a jeżeli chodzi o procesor to pisałem że gram tylko w ets2+wymagające modifikacje,ets2 używa tylko 2 rdzenie,więc myślę że będzie ok.

Edytowane przez prezes000pl
rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)
Witam,to znowu ja ostatecznie kupiłem hd7870 2gb gddr5,mam nadzieje ze zasilacz go uciągnie (140w bierze),zapłaciłem 450zł za używkę,dobrze zrobiłem?

 

Właściwie troszkę więcej, ale i tak uciągnie.

 

Niestety, procesor będzie ją ograniczał wyraźnie. Żeby ta karta była obsłużona w pełni, należy mieć minimum i3 Haswell, a lepiej i5 (nawet SB).

Edytowane przez rafalluz
prezes000pl
komentarz
komentarz (edytowane)

hmmm,hd7870 bierze więcej prądu od gtx470?Hd7870 wezme max175W,a gtx470 220W,tyle wyczytałem.

Edytowane przez prezes000pl
Gerlath
komentarz
komentarz (edytowane)

Rafalluzowi chodziło że hd 7870 potrafi pociągnąć więcej niż 140W, ale trzeba przyznać że szczytowo lub w benchach. W grach raczej zmieści się w tych 140W. I oczywiście jest mniej prądożerną kartą niż gtx470.

Procesor masz , jak już wspomniano trochę za słaby, ale osobiście jestem zdania że jak wymienia się kompa etapami to lepiej kupować "nowy" komponent za mocny- po wymianie reszty  starczy na dłużej, no i przestanie być za mocny:) .

Edytowane przez Gerlath
prezes000pl
komentarz
komentarz

Dzięki,też jestem takiego samego zdania,przed chwilą wsadziłem kartę do płyty głównej,podłączyłem kable itp,zainstalowałem sterowniki i śmiga jak talala,dzięki wszystkim za pomoc. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.