x-kom hosting

Nowy i wypasiony sprzęt [5500zł]

Kajzerka
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć. Od dobrych 4-5 lat borykam się z moim starym komputerem który obecnie jest niewiele cichszy od wiertarki oraz można w nim ugotować kiełbaski.... Wreszcie przyszła pora na kupno nowego sprzętu. Czego oczekuję od nowej maszyny? No na pewno ciszy i przede wszystkim niskich temperatur. Ma on być wystarczająco wydajny aby można było wrzucić kilka filmów na YouTube w przystępnym czasie, aby można było na nim pograć w najnowocześniejsze gierki (bo teraz mnie krew zalewa jak odpalam BF4 i po 15 minutach gry komputer się wyłącza...) oraz żeby był szybki w codziennym użytkowaniu. Mój budżet wynosi 5500zł ewentualnie jak będzie potrzeba to mogę dołożyć jedną czy dwie stówki. Mam jeszcze kilka wątpliwości ale myślę, że szybko mi je rozwiejecie. :)  Sporo się naczytałem i pooglądałem recenzji sprzętu i na razie widzi mi się to tak:

 

http://www.morele.net/inventory/info/J6GH31/

 

Procesor:

Dwa warianty  I5 4690K albo I7 4790K

 

Nie mam pojęcia który wybrać. Z tego co wiem jest pomiędzy nimi mały wzrost wydajności gdy się podkręci I5. Tylko czy nie wiem czy warto podkręcać I5 czy dopłacić aż 500zł do tej I7-ki. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć mniej więcej ten overclocking, tzn. czy będę w stanie sam sobie to zrobić i czy opłacalne to jest? Jak to się ma do tej nie podkręconej I7-ki?

 

 

No i jak już jesteśmy przy procesorach to nie mam kompletnie zielonego pojęcia jaką płytkę główną dobrać do zestawu. Rozumiem, że inna będzie w przypadku podkręconego I5 niż nie podkręconego I7? Jak tak to jakie modele moglibyście polecić?

 

 

I mam jedno pytanie co do samej obudowy. Bo zdecyduje się chyba na Fractala bo ma przyzwoite wentylatory i maty wygłuszające ale czy jest sens dopłacania z R4 do R5?

 

R4: http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r4-black-pearl-window-usb-3-0-fd-ca-def-r4-bl-w-fd-ca-def-r4-bl-539020/

R5: http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r5-2xusb-3-0-czarna-fd-ca-def-r5-bk-690823/

 

I ostatnie już chyba pytanie z mojej strony. Czy pamięć ram jest ok? Nie za mało? Nie zmienić na inną?

 

Jeżeli macie jakieś uwagi do podzespołów to piszcie śmiało, z chęcią ich wysłucham. Jakby ktoś chciał wiedzieć to aktualnie siedzę przed jakimś 24 calowym monitorem Full HD. W przyszłości może zmieni się na coś lepszego i większego.

 

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość.

 

Pozdrawiam 

Krzysiek

Edytowane przez Kajzerka

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)

  Kajzerka  jak zamierzasz robić OC wybierz i5 4690K. Co do obudowy wystarczy fractal define R4. Pamięć ram weź tańszą niskoprofilową. OC jest opłacalne i powinieneś sobie poradzić, możesz założyć nawet temat w dziale podkręcanie i chłopak Ci pomogą albo pozytać już istniejące tematy. Powiedz, czy decydujesz się na OC i zaraz coś składamy. Powiedz czego oczekujesz od płyty głównej, dobrego zintegrowanego dzwięku, dobrej zintegrowanej karty sieciowej, DUAL BIOSU, wyświatlacza kodów POST, czy też możliwości zrobienia SLI w przyszłości (choć odradzam takie rozwiazanie). SSD o pojemności 256GB Ci wystarczy, czy wolisz mieć już nawet 512GB i wtedy takie ssd Ci wystarczy, czy też chcesz dodatkowo jeszcze ,,zwykły" dysk twardy. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Kajzerka
komentarz
komentarz

 No to w takim razie zdecyduję sie jednak na OC skoro nie ma sensu dokładać 500zł do I7 4790K. A czego oczekuję od płyty głownej? Hmm fajnie by było jak by była dobra dźwiękówka i karta sieciowa. A wyświetlacz kodów POST i ten DUAL BIOS do czego służą?  Przyda się to takiemu laikowi jak ja?  Zapewne płyta z tymi dodatkami będzie droższa. Co do dysków to to myślę,że zostanę przy tej konfiguracji tzn. 256 SSD i 1TB na dane.

 

Pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz

Ta Toschiba jest nieopłacalna w Twoim przypadku. Spokojnie wystarczy znacznie opłacalniejszy Crucial MX 100 256 GB.

 

Pamięci RAM znacznie taniej dostaniesz te Kingstony http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-beast-8gb-2x-4gb-2400mhz-ddr3-cl11-hx324c11t3k2-8-659305/

 

Chłodzenie spokojnie wystarczy Macho Rev.B  z zapasem http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-rev-b-517031/

Płyta głowna wystarczy spokojnie MSI Z97 G43. Do OC wystarczy.

Breaky83
komentarz
komentarz

A wyświetlacz kodów POST

Pokazuje błędy nawet te małe jakie występują, kod błędu jest napisany w instrukcji płyty głównej i każdy błąd ma swój kod błędu w zależnosci od płyty głównej, wszysko jest opisane w instrukcji.

DUAL BIOS do czego

Jeśli podczas np OC pójdzie Ci BIOS to w przypadku drugiej kości BIOSU wystarczy przełączyć na tę drugą sprawną kość, gdy jest jedna płyta od razu leci na serwis, no chyba, że jesteś w samie sam wymienić kość BIOSU (w co watpie), poza tym jak płyta na gwarancji to się nie opłaca tego robić, bo ją utracisz.

Zapewne płyta z tymi dodatkami będzie droższa.

tak będzie droższa.

To w końcu jaka ta płyta główna? Pozdrawiam :)

Kajzerka
komentarz
komentarz

Dzięki Youki. Pamięci zmienię ale czy nie warto dołożyć do 16GB? Co do chłodzenia to to co ja wybrałem jest słabsze czy po prostu nie opłacalne?

A co do płyty To niech będzie ona z tym dual biosem i wyświetlaczem kodów. Ma ona być po prosprostu warta swojej ceny.
Chyba że nie opłaca się wyrzucac pieniedzy na te dodatki. To już zdaję się na Ciebię Breaky83, myślę że coś dobrego wybierzesz :-)

Pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz

Do gier obecnie z zapasem wystarcza 16 GB.

 

Moim zdaniem w Twoim przypadku zbędna dopłata. 

Kajzerka
komentarz
komentarz

Czyli w przyszłości będę sobie mógł spokojnie i bez żadnych problemów dołożyć kolejne 2 kości po 4GB?
A co do tego chchłodzenia to ten BeQuiet jest zły czy jak?

Youki
komentarz
komentarz

Nie będzie problemów.

 

Jest nieopłacalny. Za drogi w stosunku do jego realnych możliwości.

Kajzerka
komentarz
komentarz

Dobra dzięki wielkie, a co do tej płyty, która podeslales to ona wystarczy na to OC? Czy wziąć coś droższego? Zestaw obecnie prezentuje się tak
http://www.morele.net/inventory/info/lLHgEx/

Coś zmienić?

Youki
komentarz
komentarz

Wystarczy.

Kajzerka
komentarz
komentarz

Okej, wielkie dzięki za pomoc i poświęcony czas. Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)

Kajzerka  to ode mnie taki zestawik:

Płyta główna MSI Z97 GAMING 7, Intel Z97, 4xDDR3, 1xM2, VGA, GbLAN, ATX (Z97 GAMING 7)

Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099)

Pamięć Team Group Vulcan Blue 2x4GB 2133MHz DDR3 CL10 (TLBED38G2133HC10QDC01)

Dysk SSD Crucial MX100 256GB SATA3 2.5" 550/330 MB/s 7mm (CT256MX100SSD1)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Napęd LG DVD-RW GH24NSC0 (GH24NSC0.AUAA10B) - Następca modelu GH24NSB0RBBB!

Karta graficzna Zotac GeForce 970, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, DP, BOX (ZT-90101-10P)

Zasilacz SilentiumPC Supremo M1 700W 80+ Platinum PSU Modular (SPC096)

Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl Window USB 3.0 (FD-CA-DEF-R4-BL-W) FD-CA-DEF-R4-BL

Razem: 5309,45

Każdy użytkownik ForumPC.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego lub kartę sieciową za 1 zł oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy:
1. Umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu (odpowiednio: bez dodatkowego chłodzenia lub wraz z dodatkowym chłodzeniem) i w polu „kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie.
2. Umieścić w koszyku produkty oraz kartę sieciową i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

Dlaczego taki?

Masz tu wypasioną płytę główną pod chipset Z97 ze wszytstkim czego chcesz. Procesor najszybszy i5 do OC model i5 4690K. Chłodzenie wydajne dość ciche, zapewni solidne OC, szkoda w tym momencie przepłacac moim zdaniem za macho BW. Pamięć ram 2x4GB 2133 MHZ CL10 z radiatorami dla zachowania niskich temperatur pracy. SSD trwała, solidna sprawdzona konstrukcja o pojemności 256Gb, która poprawi komfort pracy na komputerku. Dysk twardy 1TB dość szybki, dość cichy, dość trwały. Napęd optyczny trwały, bezproblemowy. Karta graficzna już bardzo wydajna GTX 970, po rejestracji 5 lat gwarancji, moim zdaniem szkoda przepłacac na morele.net za asusa strixa. Zasilacz modularny, certyfikat Platinium , trwały, dość cichy, same japońskie kondensatory, mocny, 5 lat gwarancji, silny z dużym zapasem mocy. Obudowa bardzo dobrze wykonana, bardzo dobra jakościowo, wyciszona. Pozdrawiam

Edytowane przez Breaky83
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.