x-kom hosting

Dziwna sprawa z biosem.

Konfederat
utworzono
utworzono

Witam wszystkich.Mam dziwny przypadek z moimi płytami głównymi.Kiedy chcę zmienić jakiś parametr określany liczbą,zamiast niej pojawia mi się ciąg liter,np dddddddd.Dzieje się tak tylko wtedy,kiedy dany parametr jest aktywny (czyli podświetlony).Przykładowo,chcę zmienić mnożnik procesora na 43,a wyskakuje mi ciąg: ddddddd (pojawiały się też inne litery) Nie wiem wtedy, jaką wartość w danym okienku ustawiłem.Kiedy jednak zejdę z jedną pozycją w biosie w dół lub w górę,to widać dokładnie tą cyfrę,która została przeze mnie ustawiona,a litery które było widoczne wtedy kiedy okienko ze zmienianym przeze mnie parametrem było aktywne znikają.Niby to nie problem,ale interesuje mnie co się mogło stać z tymi płytami głównymi (Asus p8z68 deluxe/gen3 , i Asus p8z68 v-pro) Jeśli nie wszystko wyjaśniłem,lub są potrzebne jeszcze jakieś informacje,napiszę je najszybciej jak to będzie możliwe.Płyta działa właściwie,procesor mam podkręcony do 4,5Ghz.Proszę o jakieś odpowiedzi.

Mass_Turbator
komentarz
komentarz

Możliwe jest że  coś zadziało się z BIOS. Wyjmij bateryię podtrzymującą CMOS (BIOS) na 30 minut. Powinno być dobrze. Przedtem zapisz ustawienia w w poszczególnych oknach aby je później ustawić z powrotem.

Konfederat
komentarz
komentarz

Reset biosu nic nie da.Na jednej z tych płyt nawet wgrałem najnowszy bios,i dalej to dziwactwo się dzieje.

 

Przypuszczałem też,że to tak dziwna sprawa że niewielu ludzi będzie miało pomysł co to może być ;)

Mass_Turbator
komentarz
komentarz

Nie reset. Wyjmij baterię na 30 minut.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.