x-kom hosting

Problem - Router nie łączy się z internetem

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: znarF ,
znarF
utworzono
utworzono

Witam wszystkich serdecznie. 

Zaczne od początku. W ostatnich dniach pojawiały się problemem z predkością internetu, momentami diametralnie zwalniał, dostawca twierdził że u nich problemu nie ma, ja postanowilem pokombinować, i przekombinowałem.

Zresetowałem router. Router, który pierwszy raz, konfigurowany był na innym komputerze. Teraz, gdy konfiguracja dobiega końca, router nie łączy się z internetem. Wpisuje IP sam, DNS, wszystko, próbowałem by sam się łączył, no wszystko co się da - efekt ten sam, a raczej jego brak - brak internetu.

Wracając do tego innego komputera, jego bodajże nr karty sieciowej, podawany był u dostawcy, by ten odblokował dostęp. Pytanie więc, czy to tylko wina innego adresu karty sieciowej widniejącego u dostawcy? Czy jeśli podam im numer karty sieciowej, komputera na którym teraz próbuje skonfigurować router, wszystko zadziała?

Jeśli tak, który jest to adres?

a1oo1s9.png

ju84cmz.png

I fakt, że stan nośnika to - Nośnik odłączony - nie będzie sprawiał problemów?

Jestem zupełnie zielony, starałem się opisać zrozumiale, w razie wątpliwośći proszę pytac, ja tymczasem licze bardzo na waszą pomoc.

politolog
komentarz
komentarz

Jestem zupełnie zielony, starałem się opisać zrozumiale, w razie wątpliwośći proszę pytac, ja tymczasem licze bardzo na waszą pomoc

Podstawowe informacje musisz podać :

-Ten komputer to PC czy laptop

-połączenie ( WIFI czy na kablu ) 

-nazwę swojego  modemu/routera 

  • Dobra wypowiedź 1
znarF
komentarz
komentarz

Teraz laptop, jednak konfiguracja poprzednia była przy PC.

Chodzi o połącznie WIFI, to router nie łączy się z internetem. Router to D-Link 600.

Wydaje mi się iż muszę jutro zadzwonić do dostawcy i podać numer karty sieciowej z laptopa - tam skonfigurować połączenie, a następnie dopiero wziąć się za router. 

politolog
komentarz
komentarz

Wydaje mi się iż muszę jutro zadzwonić do dostawcy i podać numer karty sieciowej z laptopa - tam skonfigurować połączenie, a następnie dopiero wziąć się za router. 

Zle tobie się wydaje . Na początku to musisz zdecywować za co się zabrać za laptopa , czy PC ? 

  • Dobra wypowiedź 1
znarF
komentarz
komentarz

Za laptopa, PC jest martwe od jakiegoś czasu.

politolog
komentarz
komentarz

Jaki jest system operacyjny na tym laptopie ? 

  • Dobra wypowiedź 1
znarF
komentarz
komentarz

Windows 7.

politolog
komentarz
komentarz

Ok . Co do tej pory próbowałeś robic na tym laptopie ? W kwestii połączenia się bezprzewodowo ? i jaki jest efekt tego ? 

  • Dobra wypowiedź 1
znarF
komentarz
komentarz

Próbowałem skonfigurować router na tymże laptopie. Podobny problem jednak był gdy chcialem go przewodowo podłączyc do sieci, wszystko szło pięknie, cacy, ale nie było połączenia z internetem. A pamiętam żę pare lat temu, gdy zmieniałem PC na to PC które jest już martwe, musiałem podać dostawcy numer karty sieciowej by "odblokował" dla niej dostęp.

politolog
komentarz
komentarz

Jaki to dostawca internetu  ? UPC ? Posiadasz modem czy router od operatora ? 

  • Dobra wypowiedź 1
znarF
komentarz
komentarz

Nie, nie. Dostawca lokalny, jest to internet radiowy z tego co wiem. Na klatce schodowej mam skrzynke, tam podpiety jest kabel.

szaki
komentarz
komentarz

jak chcesz podpiac router to podlacz don dzialajacy laptop, sklonuj adres mac przewodowej karty sieciowej, opcja mac clone jest w tym routerku

  • Dobra wypowiedź 1
znarF
komentarz
komentarz

Internet na kablu działa, tak jak mówiłem, zadzwoniłem, przekazałem nr karty sieciowej, i działa. Z routera jednak dalej nici. Gdy podepne router do internetu, podam pin w konfiguracji, IP w konfiguracji routera, dalej nic sie nie dzieję. Jest napis "połączno z internetem", jednakże po próbie uruchomienia jakiejkolwiek strony pojawia się obraz z napisem DIR 600 i informacja że nie można połączyć. Gdy próbuje skonfigurować go z pomocą płytki dołączonej do routera, laptop nie wykrywa urządzenia. Nie wiem już co mam robić z tym. Adres MAC też kopiowany, nic to nie dawało.


Chwilowo problem "zniknął", zrobiłem hot spota z laptopa, jednakże dalej nurtuje mnie kwestia routera. W ostatnich dniach wyraźnie zwolnił, teraz po podpięciu pod kabel widzę to dokładnie, zastanowię się tez nad zakupem nowego. Pierw jednak spróbuje jeszcze coś z tym fantem zrobić. Jakieś pomysły?

szaki
komentarz
komentarz

Uzywasz router to podaj mac routeta albo sklonuj adres mac jsk pisalem uprzednio

  • Dobra wypowiedź 1
  • Rekomendowana odpowiedź
znarF
komentarz
komentarz

Problem w tym ze router łączy się tylko bezprzewodowo z laptopem, laptop nie wykrywa routera na kablu Ethernet, stąd kopiuje się niewlaściwy adres MAC. Gdy próbuje sam wpisać adres MAC karty sieciowej, pojawia się informacja że adres niewłaściwy. Teraz pytanie, jest jakaś mozliwość by wpisać adres MAC karty sieciowej samemu? "Zmusić" router by zapisał adres podawany przeze mnie? Opcja przekazania MAC routera dostawcy idzie na bok, trwa to do dwóch dni.


Problem rozwiązany, drugi laptop w ramach testów, jakoś w końcu udało się sprawić by ten pierwszy wykrył router. Był konflikt IP, już nie pamiętam dokładnie jak to wyglądało, ale pomogło albo usunięcie IP od dostawcy w laptopie, albo reinstall sterowników karty. Dziękuje za chęc niesienia pomocy.

Temat do zamknięcia, pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.