x-kom hosting

Dziwne przycinki PC

hitman473
utworzono
utworzono

Dziś podczas grania (w ETS2) zauważyłem, że zaczęła mi się trochę przycinać gra. Obraz i dźwięk Z początku myślałem, że to przez mody ale to nie o to chodzi.

Ponowne uruchomienie komputera pomogło na jakiś czas tylko.

Teraz grałem w  LoL'a i też od czasu to czasu dziwne przycinanie się pojawiało. Pomyślałem, że może karta się przegrzewa ale to znów nie to.

No i teraz słucham muzyki (z winampa) i słychać co jakiś czas przycinanie.

Przeskanowałem antywirusem i nic nie znalazł, sterowniki od grafiki aktualne.

Kiedyś na forum (nie pamiętam czy tym) podawałem log'a z programu Antymalware czy jakoś tak i tam wszystko było co jest nie tak i mówili mi co usunąć itp. żeby było ok z systemem, może trzeba coś takiego zrobić - nie wiem sam :(

Konfiguracja:

 

System- Win 7 64bit

Procesor- Intel Core i5 2310 2.9GHz

Karta graficzna- Gigabyte GeForce GTX760

Pamięć- 2x 4GB RAM 1333MHz 

Płyta główna- MS-7680

Dysk- 1TB

Zasilacz- Corsair VS450

remek4x4
komentarz
komentarz (edytowane)

Zobacz co pokazuje HD Tune, zakładka Health.

Edytowane przez remek4x4
hitman473
komentarz
komentarz

Pokazuje health status OK

Youki
komentarz
komentarz

health status OK

To kompletnie nic nie oznacza, pokaż całego screena ze wszystkimi parametrami 

hitman473
komentarz
komentarz


To kompletnie nic nie oznacza, pokaż całego screena ze wszystkimi parametrami 

Dziś próbowałem instalować nowe stery od dźwięku - nie pomogło. Potem przywracanie systemu - nie pomogło. Po 2-3 godzinach od włączenia PC zaczyna się zacinać dźwięk i obraz w grach, filmach, muzyce - wszędzie. Czyżby problem ze sprzętem ? Dyskiem ?

 

Oto screeny z HDtune:

 

18sLPwp.png J9FbX1N.png

 

ftdsHVa.png ketRLf8.png

 

Screen z zakładki Error scan wrzucę jak skończy skanować.

hixmen
komentarz
komentarz

Smart wykazuje że są błedy komunikacji. Parametr C7 i liczba błędów 57. Może nie musi być przyczyną problemu. Możesz wymienić kabel sygnałowy. I profilaktycznie sprawdzić pamięci. Nie ma pewności co jest przyczyną. Jak wymiana kabla nie pomoże. I testy na sprzwdzenie pamięci. Nie wykażą błędy. To zostaje jak poprzednio zrobić Logi i do wglądu przez kogoś kto je ogarnia.

hitman473
komentarz
komentarz

To o jaki kabel chodzi ? I czym najlepiej ten test zrobić ?

Ostatnio (jakieś 2 miesiące temu) dołożyłem 4GB pamięci RAM i zmieniłem zasilacz i grafikę poleconą zresztą przez użytkownika Youki. Może coś źle zamontowane - nie mam pojęcia.

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)
To o jaki kabel chodzi ?

Kabel łączący dysk z płytą główną.

 

 

 

czym najlepiej ten test zrobić ? Ostatnio (jakieś 2 miesiące temu) dołożyłem 4GB pamięci RAM i

Do testowania pamięci można wykorzystać narzędzie w budowanie w Windows 7

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vista/how-do-i-know-if-my-computer-has-a-memory-problem

Albo zewnętrzny program http://www.forumpc.pl/tutorials/article/9-sprawdzenie-pami%C4%99ci-ram-za-pomoc%C4%85-programu-memtest86/

Edytowane przez hixmen
Gość
komentarz
komentarz

wazne aby pamieci testowac minimum 8 godzin inaczej moga byc wadliwe a nie wykazac bledow

hitman473
komentarz
komentarz

Dzisiaj w ogóle się nie zacinało to może już będzie dobrze. A jak nie to spróbuje tego co mówiliście.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.