x-kom hosting

Problem z drugim monitorem

pocketfullykill
utworzono
utworzono

Witam!
Mam problem z drugim monitorem - podłączam go i nie jest wykrywany, nic się nie dzieje. Dodam, że monitor działa, sprawdzałem go na innym wejściu. Jest podłączany przez przejściówkę VGA-DVI Female.

Karta graficzna: GeForce Gigabyte GTX 760 4GB. Jakiś pomysł?

offmyself
komentarz
komentarz

Ja osobiście sprawdziłbym przejściówkę, bo niestety czasami to właśnie z przejściówkami jest sporo problemów.

  • Dobra wypowiedź 1
pocketfullykill
komentarz
komentarz (edytowane)

W jaki sposób mógłbym ją sprawdzić? ^^

 

@EDIT

Chodzi mi o to jak mam zdiagnozować czy działa czy nie, skoro na monitorze mam: "Check Signal Cable"?

Edytowane przez pocketfullykill
offmyself
komentarz
komentarz

Pożycz od kogoś taką przejściówkę, ewentualnie możesz masz możliwość podłączenia tego monitora innym kablem.

pocketfullykill
komentarz
komentarz

Ten monitor ma tylko wejście VGA. W płycie głównej mam dwa wejścia VGA i DVI-I, może spróbowałbym je tam podłączyć. Pytanie tylko jak przełączyć, żeby łapało obraz z płyty głównej, a nie z karty graficznej?

offmyself
komentarz
komentarz

Nie możesz jednocześnie używać dwóch kart. Jeżeli chcesz używać integry to musisz odpiąć swojego GTX'a 760 i uruchomić integre w biosie.

Kawasaki
komentarz
komentarz (edytowane)

Musisz pod karte graficzna podlaczyc oba monitory, a nie pod płytę glowna....

Edytowane przez Kawasaki
pocketfullykill
komentarz
komentarz

Ale ja podłączam obydwa pod kartę i na drugim nic się nie dzieje. Dziwi mnie to, gdyż dopiero co zamówiłem przejściówkę, ale kosztowała ona mniej niż 10 zł (z przesyłką).

offmyself
komentarz
komentarz

Czasami takie przejściówki nie działają, pisałem już o tym. Zawsze jest prawdopodobieństwo że coś przyjdzie uszkodzone od nowości, takie rzeczy się zdarzają. 

remek4x4
komentarz
komentarz

Możesz podłączyć pod płytę, tylko zaznacz w biosie "iGPU multi-monitor" lub coś podobnego.

  • Dobra wypowiedź 1
pocketfullykill
komentarz
komentarz

Możesz podłączyć pod płytę, tylko zaznacz w biosie "iGPU multi-monitor" lub coś podobnego.

Dałoby radę jakoś pokierować? Szukałem w biosie, ale nie mogłem znaleźć. Moja płyta główna to B75-D3V, BIOS wygląda mniej więcej tak: Bios-Duall-UEFI-B75M-D3V-6.jpg

Youki
komentarz
komentarz

BIOS sam rozpozna, że podłączyłeś się pod integrę pod warunkiem, że nie będzie karty graficznej w złączu PCI-E. 

  • Dobra wypowiedź 1
pocketfullykill
komentarz
komentarz (edytowane)

BIOS sam rozpozna, że podłączyłeś się pod integrę pod warunkiem, że nie będzie karty graficznej w złączu PCI-E. 

Odłączyłem kartę, podłączyłem ten monitor pod DVI - nie działa. Potem podłączyłem go pod VGA i działał, więc wychodzi na to, że przejściówka jest lipna. Dzięki za pomoc :)

 

@EDIT 

Dodam tylko, że to ta przejściówka:

http://allegro.pl/tv34-przejsciowka-dvi-na-vga-adapter-female-i4962688989.html

Edytowane przez pocketfullykill
offmyself
komentarz
komentarz

Ja kupowałem je kiedyś w markecie o nazwie Kau**and po 1zł za sztukę w wyprzedażach.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.