x-kom hosting

Zainfekowany komp nowym(?) wirusem

Miteusz
utworzono
utworzono

Witam,

Od kilku dni mam problem z komputerem. Zaczęło się jakby od ataku ddos podczas grania w CSa, pingi po 800 jakich nigdy nie miałem a później rozłączanie internetu.

Avast wykrywa wirusa o zmiennej nazwie np. epictory.com/3030 , blackfight.info/3030 i podobne ze środkiem /3030/...

Co to może być i jak się pozbyć tego wirusa? Szukałem na necie ale mało jest informacji nt tego typu wirusa.

 

Miteusz
komentarz
komentarz (edytowane)

Coś jeszcze?

Edytowane przez Miteusz
Natsuki Kuga
komentarz
komentarz

1. Do notatnika wklej:

C:\ProgramData\18d6f4bb00002067
C:\Program Files (x86)\RoBBoSaver
C:\Program Files (x86)\50Couupons
C:\ProgramData\RoBBoSaver
C:\ProgramData\50Couupons
C:\ProgramData\55f13fe8ec35a059

Zapisz to jako fixlist.txt, umieść obok ikonki FRST. Uruchom program i kliknij Fix. Pokaż raport.

 

2. Użyj AdwCleaner z opcji Usuń. Pokaż raport.

 

3. Pokaż nowe logi z FRST.

Miteusz
komentarz
komentarz

Avast dalej widzi wirusa

 

Natsuki Kuga
komentarz
komentarz

Powiedz jeszcze, czy są jakieś szczególne momenty, w których Avast wykrywa wirusa? (Co robisz w trakcie wyskoczenia monitu?)

Miteusz
komentarz
komentarz

Avast wykrywa chwilę po włączeniu komputera, tak 1min. Przeważnie wchodzę od razu na przeglądarke.

Natsuki Kuga
komentarz
komentarz

Podaj mi jeszcze ten raport z AdwCleanera, o który prosiłam.

Miteusz
komentarz
komentarz

Czy to jest to?

Natsuki Kuga
komentarz
komentarz

Tak, to jest to. Widzę podobny przypadek na jednym z zagranicznych for, jednak nie wiem, czy pomagający w ogóle operował na jakichkolwiek raportach z systemu (w temacie autor ich nie podaje, a nie mam pojęcia, czy dotarły one inną drogą do pomagającego), podając swój skrypt, więc pozostawię to jako metodę eksperymentalną. Na razie wykonaj pełne skanowanie Malwares' AntiMalware: https://www.malwarebytes.org/, pokaż raport. Według moich przewidywań mbam powinien już ostatecznie załatwić sprawę (bo w nowych raportach z FRST już tego nie widzę), a jeśli jednak nie, to jeszcze będziemy się zastanawiać.

  • Dobra wypowiedź 1
Miteusz
komentarz
komentarz

Proszę

Natsuki Kuga
komentarz
komentarz

Jak ma się sytuacja teraz?

Miteusz
komentarz
komentarz

Avast dalej wykrywa... System się dłużej ładuje, ogólnie cały komp muli troszke a 2 msc temu był robiony format. Teraz chyba zrobię recovery systemu, jak to nie pomoże to format. Ale dzięki za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.