x-kom hosting

Drukarka wielofunkcyjna [300-350zł]

airdamien23
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Chciałbym zakupić nową drukarkę wielofunkcyjną (drukowanie,skanowanie,kserowanie) itp... Obecnie mam HP PhotoSmart C3180 jest stara i chciałbym kupić może coś lepszego z lepszą jakością, wydajnością i z tanimi tuszami. Ponadto drukuję powiedzmy raz/dwa razy w miesiacu, aby nie było problemu z wyschnięciem tuszy lub problemu z głowica.

Czytałem tu i uwdzie co nie co i wychodzi na to że padło ma markę Brother tylko są dwie wersje i nie wiem czym się one różnią ?

Brother DCP-J132W

Brother DCP-J152W

Jak uważacie dobry wybór, co sądzicie ?

Edytowane przez airdamien23

Dżony2
komentarz
komentarz

Śmiało możesz brać albo jedną albo drugą. Ja w grudniu w komputroniku kupiłem ciotce dcpj132 i śmiga rewelacyjnie, a koszt tuszy jest śmiesznie niski. 

majmetro
komentarz
komentarz

Brother dobry sprzęt, tanie zamienniki na allegro. Możesz brać śmiało jeden z tych dwóch modeli tak jak zresztą radzi CI kolega powyżej.

Ewentualnie jeszcze zerknij sobie na ten model:

http://www.skapiec.pl/site/cat/6/comp/7660789

Brother laserowy. Bardzo wydajny . Wprawdzie drukarka jest monochromatyczna ale tusze tonery kupisz na aukcjach w znacznie lepszych cenach. WIdzi się po 20 zł, czasami po 12. 

Gość
komentarz
komentarz

A moze bys autorze napisal jakie chcesz funkcje? Przykladowe:

-zmiana oleju drukarskiego

-ukladanie papieru poziomo

-wyswietlacz cyfrowy

 

badz konkretny.. napisz konkretnie o co chodzi to bedziemy mogli pomoc

mgie45
komentarz
komentarz

Jestem posiadaczem 152W, jeśli chodzi o drukowanie raz, dwa razy w miesiącu, jeśli masz ją ciągle podłączoną to nie powinno być problemu, model 132W jest bardzo podobny, te same tusze/zamienniki wchodzą, ja drukuję na Actisach, są ok, wydajność i jakość dobra.

Dżony2
komentarz
komentarz

Oczywiście. Przy tym przedziale cenowym wyłącznie Brother DCP J132 lub wersja 152.

  • 4 miesiące później...
luko80
komentarz
komentarz

Witam,

 

ponawiam pytanie założyciela tematu - a czym one się różnią? Gdzieś czytałem, że wyświetlaczem - czy to jedyna różnica?

 

Co myślicie o HP OfficeJet Pro 8100? (2500 str. przy oryginalnym tuszu czarnym - 120 zł) - brother ma wydajność 600 str. przy oryginalnym tuszu czarnym (75 zł) - jakby nie kalkulować, korzystniej wychodzi HP. Przerażają mnie tylko jej gabaryty, ale ma za to duplex, którego brotherowi brakuje :(

 

I jeszcze jedno - jeżeli  w brotherze kończy się 1 tusz, można dalej drukować? (HP podobno odmawia współpracy do czasu uzupełnienia brakującego koloru)

 

Muszę jeszcze w czerwcu kupić drukarkę - pomóżcie proszę w wyborze :)

 

Łukasz

  • 2 tygodnie później...
fikusik
komentarz
komentarz

ale jełśi chodzi o drukowanie to zamienniki do brothera są tak łatwo dostępne że nie ma sensu kombinować z drukowaniem w czasie kiedy zamiennik jest już posty.

bartek2411
komentarz
komentarz (edytowane)

Brother J100 lub J105. Tanie oryginalne tusze, wysoka wydajność ok 2500 stron wydruku. Jedynie jakość druku np zdjęć jest cienka.

 

A jeżeli chcesz drukować zdjęcia w dobrej jakości to Canon Pixma MP5650. Tanie zamienniki.

Edytowane przez bartek2411
fikusik
komentarz
komentarz

jakość wydruku zależy od tego jakim tuszem robimy wydruk, jak drukowałam zdjęcia na drukarce brothera i na zmaiennikach activ jeta, jakość bardzo dobra, więc wszystko jest kwestią wyboru odpowiednich zamienników.

  • 3 tygodnie później...
Pawel Pik
komentarz
komentarz

Z takich domowych zastosowań mogę polecić z własnego doświadczenia HP Deskjet Ink Advantage k209 i pochodne odmiany. Mam taki model od około trzech lat, za komplet oryginalnych pojemników z tuszem HP płacę niecałe 80 złotych.

fikusik
komentarz
komentarz

ja korzystam z activ jetów, płacę dużo mniej niż ty a na jakość nie mogę narzekać, wszystko też zależy od tego jak wymagajaćego tuszu potrzebujemy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.