x-kom hosting

Laptop [4000zł] Do gier

domasz
utworzono
utworzono

Witam. Szukam laptopa, który w większości będzie przeznaczony do gier i oczywiście jakieś inne zajęcia filmy itp. Zastrzegam, że słabo znam się na pojęciach specjalistycznych, ale na sprzęcie troszkę się znam. Znajomy polecił mi tą stronę, dlatego zwracam się do was z prośba o pomoc w wybraniu. Nie potrzebuję systemu, więc cała kwota jest przeznaczona na laptopa, lecz chciałbym, żeby już posiadał dysk SSD.

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

W tej cenie Lenovo Y50 z i7 + GTX860 oraz dyskiem SSD 256 GB. Najlepszy stosunek ceny do wydajności wśród laptopów do gier, matryca matowa FHD, podświetlana klawiatura i niezła obudowa

 

opcjonalnie MSI GE60 z i7 + GTX860. Posiada lepszą matrycę, miejsce do zamontowania wewnątrz drugiego dysku (lenovo ma miejsce na 1 dysk), napęd BluRay, podświetlana klawiatura steelseries. Wydajność taka sama

domasz
komentarz
komentarz (edytowane)

A jak jest z throttling'em ? Jest to dla mnie ważne, gdyż chcę móc płynnie grać w gry. Czy W razie problemów starczy zwykła podstawka chłodząca ?

 

Sporo osób polecało mi laptopy MSI , szkoda , że nie ma dysku SSD. Nie chcę wchodzić, aż w takie koszty ;/ Szukałbym czegoś z połączeniem zwykłego dysku + SSD

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Acer vn7-591g z i7 8gb ram i GTX860m. - tutaj masz matryca IPS dobrej jakości lepszej jak MSI. Do tego miejsce na dysk SSD m2. Podswietlana kalwiatura + dobre wykonanie. Jest to nowość 

Krieger
komentarz
komentarz

A jak jest z throttling'em ? Jest to dla mnie ważne, gdyż chcę móc płynnie grać w gry. Czy W razie problemów starczy zwykła podstawka chłodząca ?
 
Sporo osób polecało mi laptopy MSI , szkoda , że nie ma dysku SSD. Nie chcę wchodzić, aż w takie koszty ;/ Szukałbym czegoś z połączeniem zwykłego dysku + SSD


Każdy laptop z i7 + GTX850/860 będzie się grzał, podstawka chłodząca wskazana. MSI ma wyższe temperatury, po wymianie pasty (repasting) spadają do akceptowalnego poziomu i robi się ciszej w grach - można wysłać do serwisu MSI w celu wymiany pasty. Nie ma w tej cenie laptopa z SSD + HDD i wspomnianą konfiguracją.
domasz
komentarz
komentarz (edytowane)

Acer, kosztuje 4200zł  bez dysku SSD więc kolejne koszty. Szukam czegoś do 4000zł

Krieger
komentarz
komentarz

Lenovo y50 posiada spory dysk SSD, na którym dużo zmieścisz. Zdjęcia, muzykę, filmy etc. możesz magazynować na dysku zewnętrznym - taki dysk możesz wtedy podpinać do TV czy innego urządzenia.

domasz
komentarz
komentarz

Przeglądając forum znalazłem takie coś : 

http://www.x-kom.pl/...2ba52cd8d8e47b3

Wiem, że aktualnie nie ma go na stanie, lecz kupowałbym dopiero za jakies 2tyg, więc może coś by się zmieniło. Kwestia oceny tego laptopa. Krieger czy w tym leenovo podstawa wystarczy do utrzymania odpowiedniej temperatury? 

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Tu masz Lenovo Y50 z i7 + GTX860 i SSD za 100zł mniej, do tego dysk SSD większy o 8GB

 

Tak podstawka wskazana ponieważ obudowa mocno się nagrzewa. Do lenovo y50 dobrą opcją jest Notepal U3 ponieważ można ustawić wentylatory tak aby dmuchały na tylną część obudowy, która najmocniej się nagrzewa. Inne podstawki dmuchają głównie na środku. Do tego wentylatory mają wysoką prędkość a nie jak inne po 600rpm :D

 

opcjonalnie mniejszy Notepal U2 z 2 wentylatorami kręcącymi się z prędkością do 2000rpm

domasz
komentarz
komentarz

O coś takiego właśnie szukam. Tylko czym one się różnią ? :) Z tego co widziałem to tylko chipset, tylko za dużo mi to nie mówi. Czy jest to jakaś duża różnica ? 

Krieger
komentarz
komentarz

Niczym się nie różnią, to jest to samo. Tamten jest niedostępny w sprzedaży ponieważ został wyprzedany. Ten co podałem jest z nowej dostawy i stówkę tańszy.

 

Chipset jest ten sam

domasz
komentarz
komentarz

Okej, Dziękuję bardzo za pomoc. Mam jeszcze tylko jedno pytanie, gdyż będzie to mój pierwszy laptop i mam pytanie dotyczące baterii. Z tego co tu widzę jest ona "do wyjęcia" Jak najlepiej się z nią zachowywać, żeby była jak najdłużej w dobrej kondycji? Słyszałem sporo opinii, żeby wyjmować jak laptop jest podłączony itp. 

Krieger
komentarz
komentarz
Słyszałem sporo opinii, żeby wyjmować jak laptop jest podłączony itp.

 

Wg mnie głupota. Po co kupować laptopa aby pozbywać się jego największej zalety czyli baterii? W przypadku braku w dostawie prądu laptop się wyłączy - o ile w grach to nie problem o tyle podczas pracy jak najbardziej. Bateria to element eksploatacyjny, która nawet w szufladzie będzie tracić swoje parametry. Po 2-3 latach jak będzie miała niską sprawność to wystarczy oddać ją do regeneracji albo wymienić na nową. Laptop ma Ci służyć a nie masz się zastanawiać jak z niego korzystać :P

domasz
komentarz
komentarz

Też mi się tak wydawało, ale jak się nie miało styczności z laptopem ( własnym ) i się słyszy takie opinie to lepiej się upewnić. Dziękuje jeszcze raz za pomoc :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.