x-kom hosting

Z3 Compact Samoczyne pękanie szkła

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: b@art ,
Sztalwo
utworzono
utworzono

Witam jestem posiadaczem telefonu Sony Xperia Z3 Compact. Gdy jadłem sobie śniadanie telefon leżał obok na stole, gdy skończyłem posiłek i podniosłem telefon, zauważyłem że z tyłu telefonu całe szkło było pęknięt. Dodam że telefon nigdy mi nie upadł, mam go może z miesiąc. Byłem w sklepie by oddać telefon na gwarancję. Lecz uzyskałem odmowę a nie mam ubezpieczenia, co mam teraz zrobić ?
Gdyby telefon kosztował 200 zł to bym nie drążył tematu, ale telefon kosztował mnie aż 2200 zł !!! Proszę o pomoc

Dymon007
komentarz
komentarz

Co zrobić?
Nic nie zrobisz, jedynie możesz sobie pluć w brodę że case nie kupiłeś, co do samoczynnego pękającego szkła, może telefon Ci gdzieś upadł? Ktoś Ci go zrzucił a nuż widelec przebywasz w środowisku ludzi którzy by Ci go zrzucili a się nie przyznali?
Telefon nie jest tani i przyznam Ci szczerze że w serwisie także nie opłaca się go naprawiać, normalny serwis sporo weźnie a tracisz gwarancje, serwis od sony zedrze z Ciebie kwote połowy telefonu.


Nawet jeżeli Ci szkło samo pękło (co się wydaje absurdalne) to nie udowodnisz im tego, nie mając nagrania, i to będzie walka z wiatrakami.


W którejś z'tce masowo pękały wyświetlacze o ile dobrze pamiętam i w takiej sytuacji przyjmowali gwarancje ale pojedyńczej osobie wątpie.

  • Rekomendowana odpowiedź
b@art
komentarz
komentarz

Witam

W mojej pękł ekran podczas kręcenia 4k na dworze.To wada konstrukcyjna do której SONY się nie chce przyznać.W Anglii by Ci naprawili za free ale to POlska.Powodem jest podgrzanie szkła przez np procesor co skutkuje nierównomiernym rozkładem naprężeń szkła i jego szokiem termicznym czyli pęknięciem.

Tobie pękł tył.Kup sobie na allegro za 60 + uszczelka 18(i tak już masz po gwarancji).Na youtube masz filmiki.

https://www.youtube.com/watch?v=zeBC3pcs434

 

Są setki takich przypadków,jeśli nie tysiące.

 

Poniżej załączam część linków jakie można znaleźć w internecie odnośnie problemów związanych z tym telefonem (oraz produktami SONY z serii XPERIA).
http://zaoracwiejska.blog.pl/2014/08/09/samoczynnie-pekajace-ekranyobudowy-sony-xperia-z2-wada-projektowa/ – ilość wpisów nie bierze się z nikąd, jest tam około 100-150 osób, które doświadczyły podobnego problemu.
https://www.youtube.com/watch?v=CnDZe9KEWyY – program WatchDog BBC, gdzie jest powiedziane, że SONY przyznało, iż część telefonów posiada taką wadę (pękające obudowy/wyświetlacze).
http://au.ibtimes.com/articles/556824/20140624/sony-xperia-z2-self-cracking-issue-know.htm#.VJe6uCflL – artykuł na portalu informacyjnym w Australii również opisujący ten problem.
http://www.xperiablog.net/2013/11/08/sony-will-repair-certain-cracked-displays-for-xperia-z-series-suggests-leaked-info/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter – informacja SONY, dotycząca naprawy wyświetlaczy oraz pękających telefonów.
http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z-ZL-ZR/Xperia-z-glass-back-cracked-on-it-s-own/td-p/321733/page/40 – oficjalne forum SONY.
http://www.xperiablog.net/2014/05/30/bbcs-watchdog-investigates-xperia-z1-cracking-screen-issue-sony-responds/ – odpowiedź SONY, gdzie firma przyznaje się do problemu.
Można też skorzystać z oficjalnego profilu Facebook Sony Xperia, gdzie wielokrotnie był podnoszony temat samoistnego pękania telefonów.

  • Dobra wypowiedź 1
Dymon007
komentarz
komentarz

#b@art czyli kolejny bubel Sony, dziwne bo firma powinna się uczyć na błędach (tych z wyświetlaczami), co śmieszniejsze telefon na kanale mobzilla jest ogłoszony telefonem roku 2014 meh.
Dzięki za informacje :)!

b@art
komentarz
komentarz

Miałem:x10(najlepszy),arc s-pękała obudowa i zaczął odłazić ekran(sony miało to w dupie,choć przyznali że arc pękał) ale po 2 latach(czyli też dobry),z1 pękł sam z przodu i z tyłu(naprawili w UK za free) i teraz ten szajs.

W Polsce niema szans na wymianę przez Sony Polska.

Przez ostatni rok po z1 używałem samsunga galaxy core plus,lg g2 i galaxy s4.

Sprzedaży g2 żałuje.Dobry telefon ale aparat wolny i dźwięk w słuchawkach średni.Bateria ja w Z3C,ekran i nakładka najlepsza.

S4 mulił strasznie(touch wiz) i bateria szajs.dobry aparat i dźwięk ze słuchawek.Ekran też gorszy jak w LG(wg Mnie).

Widząc compacta postanowiłem dać Sony szansę jeszcze raz.

Ale tym razem ostatni.W Polsce Sony ma ludzi za idiotow.Dotyczy to też laptopów vaio.Nie uznają żadnych reklamacji.

Nie będę naprawiał w serwisie,tylko sam.I tak po gwarancji.

Dymon007
komentarz
komentarz

Możesz spojrzeć ile ja miałem telefonów, mi w arc s po 4 miesiącach uszkodziła się sama płyta główna na gwarancje oczywiście nie przyjęto, od tamtej pory firme unikam szerokim łukiem, tymbardziej że wtedy za ten telefon dałem całą moją uzbieraną gotówkę a zostałem z niczym bo telefon poszedł na aukcji za 150 zł przypuszczam że jako 'dawca'.
Telefony sam często zmieniam i powiem Ci że od niedawna siedzę na iphone 5c i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony, a przenosiłem się z G2 :)

tluk
komentarz
komentarz

Kurczę, przyznam szczerze że sam jestem w szoku :huh: Faktem jest jednak, że serwis na pewno nie byłby tani...

  • Dobra wypowiedź 1
Sztalwo
komentarz
komentarz

Jednym słowem seria od z1 aż po z3 to jeden wielki szajs...
Zawsze myślałem ze SONY to firma godna uwagi miedzy innymi przez to że robi i robiła swietne konsole (od PSX do ps4)
To jednak zły pomysł aby Sony Ericsson się rozpadł. Robili świetne telefony ale widać światem rządzą pieniądze a nie zadowolenie klienta. Naprawdę zawiodłem się na modelu z3c , a zwłaszcza że przesiadłem się z Z-etki na z3c gdzie bardzo sobie chwalilem zetke...
Ale cóż nic z tym się juz nieda zrobić :(

b@art
komentarz
komentarz

Stała się rzecz niesłychana.Naprawili na gwarancji.

Sztalwo
komentarz
komentarz

Poważnie ?
Kurczę no mi odmówili :( 

b@art
komentarz
komentarz

Telefon naprawiony.Wymienili całą obudowę i zrobili test szczelności oraz wgrali oprogramowanie.
Ja do nich wysłałem maila że tel mi nie upadł ani go nie zgniotłem oraz że mam na to świadków że pękł sam.
Dodałem też kilka linków typu:
Jednocześnie informuję, że telefon nigdy nie został upuszczony, nie był noszony w torbie, co mogłoby spowodować nieświadome jego uszkodzenie, ani nie został przeze mnie udostępniony osobom trzecim, które mogłyby spowodować uszkodzenie.
Poniżej załączam część linków jakie można znaleźć w internecie odnośnie problemów związanych z tym telefonem (oraz produktami SONY z serii XPERIA).
Błąd projektowy Sony Xperia Z2 - samoczynne pękanie obudowy. | Zaorać Wiejską – ilość wpisów nie bierze się z nikąd, jest tam około 100-150 osób, które doświadczyły podobnego problemu.
– program WatchDog BBC, gdzie jest powiedziane, że SONY przyznało, iż część telefonów posiada taką wadę (pękające obudowy/wyświetlacze).
Sony Xperia Z2 Self-Cracking Issue: Know Possible Reasons, User Advices And Fixes – artykuł na portalu informacyjnym w Australii również opisujący ten problem.
Sony will repair certain cracked displays for Xperia Z series suggests leaked info | Xperia Blog – informacja SONY, dotycząca naprawy wyświetlaczy oraz pękających telefonów.
Xperia z glass back cracked on it's own?! - Page 40 - Support forum– oficjalne forum SONY.
BBC’s Watchdog investigates Xperia Z1 cracking screen issue; Sony responds | Xperia Blog – odpowiedź SONY, gdzie firma przyznaje się do problemu.
Można też skorzystać z oficjalnego profilu Facebook Sony Xperia, gdzie wielokrotnie był podnoszony temat samoistnego pękania telefonów. Z wpisów tam umieszczonych wynika, że Państwa serwis rozwiązuje sprawę wskazując na mechaniczne uszkodzenie urządzenia, co nie miało miejsca w przypadku mojego telefonu.

Sztalwo
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki może pomoże :)

Dymon007
komentarz
komentarz

Trzymam kciuki ! :)

  • Dobra wypowiedź 1
Dymon007
komentarz
komentarz

I jak?

Sztalwo
komentarz
komentarz

Póki co wyslalem telefon do w-support we Wroclawiu jeszcze przed pomocą kolegi wyżej wiec czekam na odpowiedź. Jak coś się zmieni w sprawie gwarancji to dam znać i chyba gdy naprawią to sprzedam ten nieszczęsny telefon bo firma bardzo mnie zniechęciła tym co zrobiła tzn nie uznała gwarancji :)

  • 2 tygodnie później...
matejkovski
komentarz
komentarz

@Sztalwo, jakieś wieści od serwisu? Interesuje się zakupem tego smartphona i zaniepokoiła mnie sprawa związana z pękającym szkłem. Może jest to jakaś fabryczna wada produkowanej serii? Sony ma klika fabryk produkujących smartphony? Pamiętam, że swego czasu Nokia również miała jakaś seryjną usterkę, która pochodziła tylko i wyłacznie z jednego państwa produkcyjnego. Urządzenia produkowane na Węgrzech były już wzorcowe.

  • 2 tygodnie później...
Sztalwo
komentarz
komentarz

Dostałem telefon z serwisu naprawili go za darmo, uznali gwarancję :)

  • Dobra wypowiedź 1
Youki
komentarz
komentarz

To dobrze. :) 

  • Dobra wypowiedź 1
b@art
komentarz
komentarz
A ja sie cieszyłem że już się go pozbyłem a tu kolejne gówno sie trafiło.
Kupiłem galaxy s5 który nie łapie ostrości(okazuje sie że większość z wadliwych poszła do POlski).Ja pierdziele co za badziewia robią teraz.Chyba zaczne rodowite chińczyki kupować.
Dymon007
komentarz
komentarz

Chcesz mam przed potopową nokie bateria trzymie 2 tygodnie :D?

b@art
komentarz
komentarz

Korzystam z SE k750 albo SE j13.Kurde a chciałbym z czegoś nowszego między serwisami:)

tluk
komentarz
komentarz

Ke, SE K750? Przecież to już niemal zabytek :)

Dymon007
komentarz
komentarz

K800i to był klasyk :D

  • Dobra wypowiedź 1
b@art
komentarz
komentarz

Ke, SE K750? Przecież to już niemal zabytek :)

Jak bym poszperał po strychu to t610 znajdę.Najlepsze jest to że k750 ma od nowości baterie która trzyma tydzień:)

Dymon007
komentarz
komentarz

Kiedyś wszystko było porządniejsze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.