x-kom hosting

Laptop vista / starowieczny

korBiceps
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, posiadam już 6-7letniego laptopa z win vista x32.

 

Od początku nigdy formata nie zrobiłem na tym laptopie xDDDD

Jest jakiś sposób żeby zrobić coś ala format tylko żeby wszystkie najważniejsze pliki windows itd zostały, bo zgubiłem płytę ;/

 

Cel jest taki żeby mój młodszy brat mógł na nim pograć w cs 1.6, bo kiedyś bez problemu się grało -  uwieżcie xD.

Teraz jednak zaczęły się problemy, non stop lagi, wywalanie do pulpitu i samo zamykanie się gry. :P

Edytowane przez korBiceps

r102
komentarz
komentarz

Występuje może partycja recovery /odzyskiwania systemu  ?

 

Jak nie to może jakiś inny człowiek opublikował w sieci płytę/płyty recovery do tego laptopa??

 

Jak nie - zainstaluj windowsa, spróbuj aktywować serialem z naklejki, o innych metodach nie wspomnę bo

Cenzura będzie zgorszona.

 

I  - jaki to laptop ???

 

 

Weź pod uwagę, że mogą to być też problemy sprzętowe / przegrzewanie - zeschnięta pasta/termopady,  padnięty dysk albo co

ale to się okaże jak nie pomoże reinstalacja, zresztą jakiś tam test dysku można zrobić od razu - dane SMART /hdtune, cristaldiskinfo

korBiceps
komentarz
komentarz

A jak sprawdzić to recovery czy mam ? Bo naklejka ze spodu laptopa z key'em sie czesciowo zdarla i nie widac calego kodu ;/ 

madzialex
komentarz
komentarz (edytowane)

To możesz mieć kłopot, bo w bywają recovery, w których też trzeba wpisywać klucz. Na początek napisz jednak jaki to laptop, wtedy można ustalić, jak w ogóle wejść do recovery.

Co do płyty, to też nie zawsze takie łatwe - ja jakieś 2-3 lata temu miałam duży problem z instalacją Windows 7, ponieważ klucz z naklejki nie działał na pożyczonym od kumpla krążku z wersją BOX. Musiałam dopiero za niemałą sumkę zdobywać wersję OEM od producenta laptopa.

 

edit: Nie wiem, jak w Viście, ale teraz przez przypadek zauważyłam, że w programie Speccy na zakładce system operacyjny można odczytać klucz wpisywany podczas instalacji. Musiałbyś zainstalować i zobaczyć. Myślę, że powinno zadziałać.

Edytowane przez madzialex
Zayfi
komentarz
komentarz
A jak sprawdzić to recovery czy mam ?

 

Bardzo prosta.

 

Start > pocenie uruchom > diskmgmt.msc

 

tam zobaczysz swoje partycje

Gość
komentarz
komentarz

To możesz mieć kłopot, bo w bywają recovery, w których też trzeba wpisywać klucz.

Nie masz racji, przywracałem z recovery system w kilkunastu laptopach różnych marek i z różnymi systememi.

Nigdy powtarzam nigdy nie wymagał klucza,dopiero Windows8 wymaga aktywacji na systemie preinstalowanym ale nie wymaga klucza.

Po tylu latach klucz na naklejce pewnie już nieczytelny.

Po formacie pliki zostaną usunięte.

korBiceps
komentarz
komentarz

Laptop Toshiba ( nie wiem dokładniej xd)

 

http://funkyimg.com/i/S7Xk.pngss z tego diskmgmt.msc

Gość
komentarz
komentarz

Wygląda na fabryczny układ partycji, czyli recovery powinno działać.

Nie  wiem jak w tym ale w innej tośce recovery odpalało się poprzez f12 podczas startu komputera i wybraniu opcji HDD Recovery.

Przeczytaj w laptopie powinien być PDF jak odzyskać system,powinno też pisać w instrukcji obsługi.

Innym sposobem jest nagranie płyt odzyskiwania systemu za pomocą Toshiba recovery disc creator i z nich przywrócić system.

Utracisz wszystkie pliki po tym zabiegu także zrób kopię.

madzialex
komentarz
komentarz (edytowane)

Stare Toshiby z Vistą nie mają jako takiej partycji recovery (może nie wszystkie, ale niektóre na 100%), tylko zamiast tego na niesystemowej partycji powinien być folder HDDRecovery. Jak go usunąłeś kiedyś przez przypadek, to niestety nie odzyskasz systemu w inny sposób, jak tylko zdobywając płytę Visty. Dodatkowa sprawa - pamiętaj, że przy przywracaniu bywa tak (nie zawsze, bo różne są recovery), że może usunąć nie tylko partycję systemową, ale wyczyścić cały dysk, przywracając do ustawień fabrycznych. Gdybyś więc miał jakieś tam zdjęcia/muzykę/filmy itp. lepiej przed kombinacjami zgraj je w jakieś bezpieczne miejsce.

BTW, gdzie zaginęła Ci partycja "D"? Skąd taki dziwny podział?

 

edit:

 

Nie  wiem jak w tym ale w innej tośce recovery odpalało się poprzez f12 podczas startu komputera i wybraniu opcji HDD Recovery.

Dziwne, z iloma Toshibami miałam do czynienia, to zawsze był F8, więc spróbuj i ten.

 

Innym sposobem jest nagranie płyt odzyskiwania systemu za pomocą Toshiba recovery disc creator i z nich przywrócić system

Do tego potrzebujesz właśnie folderu HDDRecovery, inaczej nie ma z czego zrobić tego obrazu.

Edytowane przez madzialex

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.