x-kom hosting

Zawieszanie się komputera !

MoredisekPL
utworzono
utworzono

 Mam taki problem jak na tym filmie : https://www.youtube.com/watch?v=LD-58PYCiP4

 

Większosć czasu nie miałem żadnego problemu z tym komputerem nic sie tak nie zawieszało, nie było mnie 1 tydzień na kompie i teraz gry odpalam cs:go i pogram tak z 2-3 minuty to zawiesza mi się komp.

Youki
komentarz
komentarz

Konfiguracja PC wraz z marką i mocą zasilacza ?

 

Sprawdz czy wszystkie przewody są prawidłowo podłączone i dobrze dociśnięte. 

  • Dobra wypowiedź 1
MoredisekPL
komentarz
komentarz

Wszystkie przewody są na 100% dociśnięte i dobrze podłączone , tutaj jest moja specyfika komputera :

 

Procesor: Intel Core I5-4570 @ 3.20 GHZ
Karta Graficzna: MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5
RAM: GoodRam DDR3 8 GB
Płyta Główna: MSI B85-G43
Dysk: Seagate 1TB
Zasilacz: XFX Pro Series 550W

 

Nie wiem może coś się stało jak mnie tydzień na komputerze nie było i jeszcze po tym jak odpalam po tym kompa, to jak by nie działał mi monitor. Pisze ' No Signal ' , a komputer włączony jest.

Youki
komentarz
komentarz

BIOS w płycie głównej aktualny ? 

  • Dobra wypowiedź 1
MoredisekPL
komentarz
komentarz

No raczej tak, jak miałem ostatni problem z systemem to kazaliście mi aktualizować bios to chyba jest aktualny. A można to jakoś szybko sprawdzić bez wyłączania komputera

Youki
komentarz
komentarz

W CPU-Z w zakładce Mainboard piszę.

 

Próbowałeś tą metodę, co opisana jest w filmiku.

  • Dobra wypowiedź 1
MoredisekPL
komentarz
komentarz

Nic nie ruszałem w biosie bo nie chce rozwalić sobie kompa. Nie znam się na tym i nie wiem jak ustawić stałe napięcie. A i czy jak ustawie to stałe napięcie to mogę sobie popsuć komputer? Może mi się karta graficzna np: spalić? Jak byś mógł to byś napisał krok po kroku co mam zrobić aby to ustawić i jak jaka moc najlepsza.

MoredisekPL
komentarz
komentarz

No ale ja mam przy każdym AUTO i nie mogę tego zmienić na jakie chce. Na DRAM Voltage mam chyba ustawione 1.4 V + i po prawej pisze " AUTO "

Youki
komentarz
komentarz

Jak dajesz enter to nie masz możliwości zmiany na Manual ?

  • Dobra wypowiedź 1
MoredisekPL
komentarz
komentarz

Tak nie mogę tego zmienić

Youki
komentarz
komentarz

Ech te nowe UEFI są kompletnie nieintuicyjne.

A jak włączysz profil XMP nie masz możliwości zmiany ?

  • Dobra wypowiedź 1
MoredisekPL
komentarz
komentarz

Tutaj jest zdjęcie jak to teraz ustawiłem w BIOSIE. Mogłem to zmienić ale klawiszem + i - .

Youki
komentarz
komentarz

Chodzi o DRAM Voltage

  • Dobra wypowiedź 1
MoredisekPL
komentarz
komentarz

Tak gdzie pisze 1.500 V to wcześniej miałem ustawione AUTO.

Youki
komentarz
komentarz

To jak ustawiłeś 1.5 V to OK.

  • Dobra wypowiedź 1
MoredisekPL
komentarz
komentarz

Czyli jak teraz będę grał to już będzie wszytko OK? Nie muszę się martwić że znowu zatnie mi cały komputer?

Youki
komentarz
komentarz

Nie wiem, każdy przypadek jest inny. Jak masz teraz czas to testuj :) 

  • Dobra wypowiedź 1
MoredisekPL
komentarz
komentarz (edytowane)

No chyba nie pomogło to bo zrobiłem ten test, że chwile pograłem w grę i znowu się zawiesił. Nie wiem czy to w czymś pomoże ale jak zacina się ten komputer to wyłącza mi się klawiatura , jak by nie była podłączona oraz po tym zawieszeni nie mogę normalnie włączyć komputera ponieważ jak by monitor nie działał , pisze " non signal ... " i muszę kilka razy go wyłączyć , listwę moją też jak wyłączę przyciskiem to jak ją włączę to od razu komputer się odpala.

 

 

EDIT:

 

CHCE DODAĆ że komputer stał w pokoju przez tydzień nie włączany.

Edytowane przez MoredisekPL
Youki
komentarz
komentarz

listwę moją też jak wyłączę przyciskiem to jak ją włączę to od razu komputer się odpala.

Podepnij pod gniazdko bezpośrednio bezpośrednio.

  • Dobra wypowiedź 1
MoredisekPL
komentarz
komentarz (edytowane)

To mam zasilacz do kontaktu podłączyć czy co mam zrobić? Mam tylko 1 kontakt w moim pokoju i do niego jest listwa podłączona.

 

A do mojej listwy podłączony jest monitor oraz zasilacz.


Nie wiem naprawdę co się z nim dzieje, czasami jest też tak że gram to mi się klawiatura wyłącza i po chwili działa znów , ale nie wiem czy to jest coś z tym związane. Może że komputer stał tydzień i nikt z niego nie korzystał i stał tak w temperaturze 22 stopni. Listwa moja też jest kupiona niedawno i nówka sztuka. Może popsuły się ramy , zasilacz ale wątpię bo od dobrych kilku tygodni nie ruszałem nic w komputerze w środku, nie odłączałem

Edytowane przez MoredisekPL
Youki
komentarz
komentarz

To mam zasilacz do kontaktu podłączyć czy co mam zrobić?

Tak, bezpośrednio, nie przez listwę. 

  • Dobra wypowiedź 1
MoredisekPL
komentarz
komentarz

No dobra zaraz spróbuje zrobić tak jak napisałeś, czyli jak nie będzie mi wywalało z gry już to będzie to wina listwy?


A jak podłącze przedłużkę do mojej listwy i do tej przedłużki podłącze zasilacz to będzie ok?


Dobra mam już podłączony zasilacz prosto do gniazdka, tylko monitor mam podłączony do listwy. To teraz jak zrobię test w grze to będzie wszystko działało

Youki
komentarz
komentarz

Nie, sprawdz bezpośredni z gniazdka tylko :) 

  • Dobra wypowiedź 1
MoredisekPL
komentarz
komentarz

No dobra zmieniłem to wszystko i teraz grałem w grę dłużej i nic nie wywaliło.


No i znowu jest to samo, pograłem sobie tak z 40 minut w CS'a i znowu się zawiesił komputer. Nie wiem czy to też może pomóc w naprawie tego problemu ale od niedawna są jakieś problemy z prądem w mojej okolicy. Wczoraj jak jeszcze mnie nie było, siostra powiedziała że był spadek prądu i wszystko się wyłączyło i po chwili włączyło. Nie miałem tego problemu nigdy, teraz coś się dzieje z komputerem albo z prądem. Wczoraj również gdzieś tak około godziny 19:00 nie było prądu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.