x-kom hosting

Najlepszy darmowy system do gier.

RedSkull92
utworzono
utworzono

Obecnie mam win 7, ale planuje się przesiąść na con nowego.

Sprzęcior w sygnaturce.

Zastosowania granie, słuchanie muzyki (zewnętrzna karta muzyczna) maya u5 oraz latanie po necie.

inches666
komentarz
komentarz

Nie ma innych systemów do popularnych gier. Jak Ci się nudzi to spróbuj bawić się w Linux Mint + Wine + Biblioteki DirectX 9 aby pograć w coś starszego :D

RedSkull92
komentarz
komentarz

a do WoT, BF p4F, titan fall lub crysis?

inches666
komentarz
komentarz

Win 7/8. Nie ma czegoś takiego jak system do gier. Są systemy na które gry są projektowane i systemy na które te gry nie są projektowane. W nowe gry nie zagrasz płynnie na innym systemie niż dedykowany

RedSkull92
komentarz
komentarz

Wiem wiem, ale szukam takiego lunuksa na którym mógłbym sobie pograć i ewentualna instalacja patchów nie była by trudna.

inches666
komentarz
komentarz

Nie istnieje taki linux :D Wszystkie linuksy (debian, ubuntu, linux mint, mandriva) to w zasadzie to samo, musiałbyś ściągnąć Wine i bawić się z wrzucaniem bibliotek pojedyńczo. Zostań przy Windowsie, a jak Cię bardzo boli że pirat to nic Ci nikt nie poradzi gdyż nie ma nic co jest naprawdę w 100% dobre i za darmo :)

Axel
komentarz
komentarz

Ty nie licz na to, że pod Linuksem pograsz w to samo, co pod Windowsem. Jeśli chcesz obadać nowy system, to zainstaluj go OBOK Win7, Windowsa zostaw sobie do gier, tak ja Ci proponuję.

inches666
komentarz
komentarz

@Axel Kiedyś się dało, pamiętam nawet że WoW TBC odpalał mi na wyższych ustawieniach poprzez Wine niż na Win XP. Ale teraz to chyba nawet DirectX 10 nie wspierają

Axel
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiesz, z Wine sprawa wygląda tak, że gra się może uruchomić, ale nie musi. To że Tobie kiedyś się uruchamiała, wcale nie znaczy, że np. mnie też zadziała. Owszem, można się posiłkować danymi z WineHQ, ale nie traktowałbym tego jako wyroczni. To zależy od całej masy czynników, zarówno sprzętowych, jak i programowych, więc ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy gra X, pisana pod Windowsa, zadziała pod Wine na Linuksie. W większości przypadków trzeba to sprawdzić samemu. No i nie zakładać z góry, że "musi działać".

Edytowane przez Axel
RedSkull92
komentarz
komentarz

Dobra a zaproponujcie mi jakiś lekki system do netbooka.

Zastosowanie przeglądanie stron WWW. Jest mały problem bo ten netbook ma 1 GB ramu i win 7 starter się tnie jak diabli.

Sprzęcik to Acer Apire one D270. http://www.ceneo.pl/15464553#tab=spec

DJSHREK
komentarz
komentarz

Dobra a zaproponujcie mi jakiś lekki system do netbooka.

Zastosowanie przeglądanie stron WWW. Jest mały problem bo ten netbook ma 1 GB ramu i win 7 starter się tnie jak diabli.

Sprzęcik to Acer Apire one D270. http://www.ceneo.pl/15464553#tab=spec

Lekki? To Moze lubuntu??

Axel
komentarz
komentarz

Arch/Manjaro z LXDE/Openbox. Na pewno lżejszy, niż jakiekolwiek *buntu.

Wysłane z mojego Xperia Z przy użyciu Tapatalka

RedSkull92
komentarz
komentarz

Wymieniłem kostkę na 2 GB ramu i win starter chodzi dużo lepiej i nic dziwnego jak przy odpalonym firefoxie było 1,2 GB zużycia RAMu.

 

Sprzęcik trochę lepszy a chciałbym aby ten linuks zapierniczał. Zero przycinek, płynność itp.

inches666
komentarz
komentarz

Na pewno nie Ubuntu, mam 14.04 i ledwo działa przeglądarka. A co do Wine to napisałem że można, a nie że trzeba. Zawsze to jakaś alternatywa jak już koniecznie ma coś z windy działać na Linuxie

  • 4 tygodnie później...
5uHGcWp
komentarz
komentarz

Oficjalnie do gier tylko nadaje sie ubuntu z steam, poza tym linux nie był pierwotnie tworzony do gier więc jeśli Ci na nich zależy zostań przy windowsie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.