x-kom hosting

Telefon dla dziewczyny [200-250 zł]

Matiszew
utworzono
utworzono

Witam :) Chciałem dziewczynie kupić smartfon na święta, najlepiej nowy choć lepszy używany w dobrym stanie też sie nada. Najważniejsze żeby miał odtwarzacz MP3 i jako taki aparat.

Wiem że w tej cenie nie znajde nic świetnego, ale ona nie jest wymagająca względem telefonu (teraz ma jakąś baaaardzo starą nokie).

 

Macie jakieś propozycje?

Youki
komentarz
komentarz

Klasyczne telefony też wchodzą w gre ?

Matiszew
komentarz
komentarz

Własnie kilka razy już wspomniała że chciała by podobny do mojego, wiec nie wchodzą w grę :)

RedSkull92
komentarz
komentarz

hardkorowy budżet, ja bym odpuścił bo w tej cenie nic sensownego nie znajdziesz.

Minimum to 500zł na smartphona(nowego).

Przy twoim budżecie to musisz na używki polować.

majmetro
komentarz
komentarz

Ja również jestem zdania,że nic sensownego nie da się w tej cenie kupić. Wprawdzie znajdziesz jakieś chińskie tanie smartfony ale nie wiem czy dziewczyna będzie z takiego zadowolona. Może parametry mają nie takie złe ale sa bardzo kiepsko wykonane i jest większa szansa na usterki.

Sam proponowałbym trochę dołożyć do tej Nokii 520:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6468760

Dobry, firmowy telefon w przystępnej cenie. Myślę,że na dzień dzisiejszy jest to najlepszy wybór wśród tych tańszych telefonów. 

tadeusz1980
komentarz
komentarz

Coś Ty. Z tym budżetem to nawet zwykły telefon kupiłbyś taki najprostszy, a co dopiero smartfon. Minimum to 500 zł, uważam, jak poprzednicy. Rozważ sobie jednak zwiększenie budżetu np. na: http://www.conrad.pl/Smartfon-Ice-Phone-Mini-Dual-SIM,-Dual-Core,-1-GHz,-4-GB,-3.5-%27%27,-2-MPx,-Android%26trade;-4.2,-Czarny.htm?websale8=conrad&pi=1227701&ci=SHOP_AREA_14750_1801015

madzialex
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie do końca się z Wami zgadzam. Skoro Autor pisze, że dziewczyna się nie zna, nie ma wygórowanych wymagań, ale chce coś smartfonopodobnego, to ja bym jej bez namysłu kupiła Lumię 610. Zdjęcia robi dobre (ma przy okazji lampę w przeciwieństwie do serii 5xx), odtwarzacz jest (tylko przez to głupie Zune trzeba wgrywać, ale idzie przeżyć), chodzi płynnie. W każdym razie pewniejsze to dla mnie niż jakaś Manta czy chińskie buble.

Zaznaczam oczywiście, że nie jest to hit roku, ale niezły telefon, który gdyby nie brak możliwości upgrade'u do WP8, byłby idealny do takich celów, do jakich większość używa smartfonów. Natomiast Android w tej cenie to jakieś samobójstwo.

Edytowane przez madzialex
eryk2233
komentarz
komentarz

jak moze byc uzywany to ace 2 w idealnym stanie znajdziesz.

3,8 cala ,2 rdzeniowy procesor 800 mhz ale mozna pokdrecic nawet do 1200mhz

Biała wersja jest kobieca.bez problemu mozna mu wrzucic androida 4.4.2 .

Aparat robi dobre zdjecia,tylko przednia kamerka jest troche słaba.

Bateria 1500mah radzi sobie z tym telefonem niezle

  • 2 tygodnie później...
Artel
komentarz
komentarz

A może Samsung Wave 3? Co prawda oparty na bada, ale to chyba jedyny minus. Duży wyświetlacz, ładne kolory, zdjęcia na przyzwoitym poziomie. Odtwarza mp3 + filmy w normalnej rozdzielczości. Posiada wbudowane kodeki.

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz (edytowane)

Skoro na święta to pewnie już kupiłeś. Wiedzcie jednak, że za taką kwotę też da się kupić telefon. np. Jiayu F1. Widzę, że nowy chodzi na allegro za 250-300 zł. Używka z folią na wyświetlaczu i w silikonie jest na olx jest za 200 zł.

 

Ps. Tylko uważajcie na cwaniaków którzy kupują te telefony bezposrednio w chinach na wasz adres bo wtedy to wy zapłacicie ewentualny vat + nie macie gwarancji w kraju. Po prostu czytajcie komentarze kupujących:) Aha i koniecznie ma być wersja WCDMA (uwaga na chińskie TD-SCDMA)

Edytowane przez czynmydobro4fun
madzialex
komentarz
komentarz

Za darmo bym go nie chciała, bo nawet na Allegro niespecjalnie są chętni, żeby go kupić. 512MB i Android, podczas gdy przy 1GB miewałam problemy. Do tego aparat z beznadziejnymi zdjęciami.

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Co do aparatu to wystarczy zainstalować inna apkę do robienia zdjęć. Cudów nie będzie ale zawsze do przodu. Ja bym pewnie wrzucał całkiem nowy rom. Jest nawet MIUI na f1 które moim zdaniem bije większość standardowych romów oraz windows phone na kolana. Jeśli chodzi o RAM to zawsze można zrobić swapa na sd.

 

Ten telefonik (nowy) można kupić bezpośrenio z Chin za mniej niż 200 zł. Skoro masz jakieś lepsze propozycje za tą kwotę z 1 gb ram to dawaj. Chętnie się dowiem:)

madzialex
komentarz
komentarz

Tu nie chodziło o smartfon do 250zł w pełnym znaczeniu tego słowa, tylko nieklasyczny telefon dla dziewczyny, która niespecjalnie na tym się zna, stąd też moją propozycję już podałam. Fakt, że WP 7 jest systemem nieprzyszłościowym w tym momencie ma dla mnie znacznie mniejsze znaczenie, niż stabilność i płynność działania. Za tę kwotę WP obie jest w stanie zapewnić, w przeciwieństwie do Androida instalowanego na za słabym sprzęcie. Dla mnie to jest jak zakup roweru z amortyzatorami w Realu, a następnie oznajmienie, że ma się rower górski i wybranie się na wycieczkę w teren.

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Masz rację WP z taką ilością ramu będzie na pewno działał szybciej. Chociaż dobrze dobrany rom na andka też da radę - jeżeli ktoś "oszczędnie" korzysta z telefonu i nie włącza kilku aplikacji na raz. Jestem trochę uprzedzony do WP więc sam pewnie dokładałbym do mocniejszego telefonu z androidem (np. wyższy model Jiayu g2f - 4 jajka, 1GB ram i gorilla glass 2). Ale jeżeli dziewczyna nie lubi/nie chce grzebać w telefonie to rzeczywiście zostaje wp.

Youki
komentarz
komentarz

Dla mnie to jest jak zakup roweru z amortyzatorami w Realu, a następnie oznajmienie, że ma się rower górski i wybranie się na wycieczkę w teren.

Do pierwszego skoku z krawężnika wszystko jest OK :E

 

Przepraszam za OT, ale nie mogłem się powstrzymać :) 

madzialex
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, i mimo z kolei mojej sympatii dla WP, z tym jak najbardziej mogę się zgodzić. Twoje założenia są słuszne, tyle, że przytłaczająca większość osób nawet pojęcia nie ma, że uruchamia tyle aplikacji czy raczej - że one wciąż działają w tle lub włączają się przy starcie ;) Dawno temu przerabiałam ten problem z Symbianem i z tego właśnie powodu wówczas wolałam OS Nokii. W dużej mierze dlatego właśnie nie potrafię zrozumieć mody na telefony z Androidem praktykowanej przez ludzi nie mających najmniejszego zamiaru zagłębiać się w cokolwiek i wychodzących z założenia, że telefon ma: dzwonić, wysyłać smsy, odtwarzać muzykę, robić zdjęcia/filmiki, a do tego czasem służyć do uruchomienia gry. Chociaż w sumie sama nie wiem, czemu ja się dziwię - na tym forum pełno (a poza nim zapewne jeszcze więcej) jest takich samych egzemplarzy, którym z nieznanych przyczyn "Windows strasznie muli" :P

 

 

Do pierwszego skoku z krawężnika wszystko jest OK :E

 

Przepraszam za OT, ale nie mogłem się powstrzymać :)

I już to pokazuje, że była to jak najbardziej trafna metafora - tani telefon z Andkiem też po pierwszym uruchomieniu śmiga ;)

Edytowane przez madzialex

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.