x-kom hosting

Jakie chłodzenie do i7-4790k?

Justify11
utworzono
utworzono

Witam Was.

 

Tak jak w temacie, jaki najlepszy cooler na ten procesor?, bo czytałem, że te procesory strasznie się grzeją :/. Mam obecnie Scythe Mugen 2 rev. B, ale nie zamontowany jeszcze na tym procku, więc może ten będzie dobry czy raczej odpada?

komputr
komentarz
komentarz

Będziesz go podkręcał?

Justify11
komentarz
komentarz

Na obecną chwilę nie, bo nie ma takiej potrzeby, ale w przyszłości jak nie będzie sobie dawał rady, to tak.

komputr
komentarz
komentarz

Patrzac po jego rozmiarach to spokojnie sobie teraz poradzi, a jak bedzie slabo to mozesz dokupic drugi wentylator.

Justify11
komentarz
komentarz

Też mi się tak wydaje, bo można 4 wentylatory zamontować. Dziwi mnie jedno, czytając opinie na temat tego procesora, to nawet chłodzony takim Noctua NH-D14 temperatury sięgają 80 stopnii, nawet 90, może nie stosują pasty, hehe. Zatem radzisz, żeby postawić na tego mugena na 100%?

komputr
komentarz
komentarz

Też mi się tak wydaje, bo można 4 wentylatory zamontować. Dziwi mnie jedno, czytając opinie na temat tego procesora, to nawet chłodzony takim Noctua NH-D14 temperatury sięgają 80 stopnii, nawet 90, może nie stosują pasty, hehe. Zatem radzisz, żeby postawić na tego mugena na 100%?

 

To moze przy mocnym oc takie temperatury uzyskuje, przecież on jest sprzedawany z boxowym chlodzeniem, ktore kazdy wie jakie jest, wiec na 100% twoje bedzie ok.

  • Dobra wypowiedź 1
Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)

Justify11 wystarczy tym bardziej, że nie masz zamiaru robic OC, a nawet gdybyś miał to do OC też starczy, tylko nie wiadomo jakiego. Poza tym ten procesor jest bardzo mocno podkręcony standardowo i po OC niewiele zyskasz. Zatem założ (pasta jakaś MX-2) i sam się przekonaj jakie będziesz miał temperatury i nic na razie nie kupuj. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Dobra wypowiedź 1
Justify11
komentarz
komentarz

No to ok, uspokoiliście mnie, a zastosuję tak jak poprzednio, pastę arctic silver 5 i się zobaczy. Dziękuję Wam za konkretne odpowiedzi.

 

Pozdrowienia ;)

539
komentarz
komentarz (edytowane)
To moze przy mocnym oc takie temperatury uzyskuje, przecież on jest sprzedawany z boxowym chlodzeniem, ktore kazdy wie jakie jest, wiec na 100% twoje bedzie ok.

;)

Masz ten procesor?

Nie tak dawno czytałem taki artykuł:

http://blog.pclab.pl/opson/Haswelle.s%C4%85.gor%C4%85ce.Temperatury.z.ch%C5%82odzeniem.BOXowym.nie.nastrajaj%C4%85.optymistycznie,138


Mam i74790k na asus sabertooth z87

U mnie sprawa wygląda tak . Komputer włączony, oglądane filmy, muzyka w tle, internet , mniej wymagające programy. 

Temperatur procesora 29-48 stopni

Natomiast dalej:

Gra FarCry 4 nie wywołała większej temp jak 59 stopni podczas gry. . Crysis 3 dobił do 65 stopni

 

Natomiast pierwszy test Prime 95 (ten w którym wydzielane jest max ciepła) po pól godziny 86 stopni na najgorętszym rdzeniu przy zdjętym boku obudowy.

Z założonym bokiem max temp 89 stopni na najgorętszym rdzeniu.

Mam solidny cooler AlpenfohnK2, dobry system wentylacji komputera, procesor nie jest podkręcony.

 

Przy takiej konfiguracji jaką planujesz warto spojrzeć na dobrą pastę termoprzewodzacą ,

dobre chłodzenie CPU,oraz dobrą obudowę która zapewni OPTYMALNE warunki wentylacji dla komputera.

Kwestia organizacji chłodzenia komputera jest bardzo istotnym elementem w budowaniu zestawu. Poświęć temu zagadnieniu sporo uwagi.

Ciekawy test past termoprzewodzących:

http://chlodzenie.ne...-odslona-druga/

 
 

No i trochę o coolerach CPU

Udało mi się zebrać kilka niezwykle ciekawych coolerów Cpu, abyś mógł się z nimi zapoznać.

Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele ciekawych zestawów, ja wybrałem kilka, które mam nadzieję Cię zainteresują

Może zechcesz  zapoznać się z przedstawionymi poniżej chłodzeniami CpU.

 

PAMIĘTAJ!

Należy  dołożyć należytej staranności , aby dobrać cooler CPU tak by był kompatybilny z resztą posiadanego przez Ciebie zestawu.

 

Cooler który moim zdaniem jest wielkim zaskoczeniem. Wydajność połączoną z kompatybilnymi rozmiarami.

Zaskakująca wydajność, oraz wysoka kultura pracy sprawiają , iż jest to model godny uwagi.

Ustępuje wydajnością topowym konstrukcjom, lecz przy swoich gabarytach i kulturze pracy to produkt nietuzinkowy.

Wideo:http://www.youtube.com/watch?v=uhA8ozMnTiA

 

Trzask! najlepszy cooler CPU od Noctua.....Mega wydajny, super wyposażony, super wykonany       :)

Prawdziwe monstrum, bardzo wydajny,przemyślanie zbudowany, w komplecie z dwoma 140 mm wentylatorami Noctua.

Schładzacz charakteryzuje się szerokimi możliwościami konfiguracji , co przedstawione  szerzej jest w recenzji.

Wideo:http://www.youtube.com/watch?v=UMBhcgNukSk

 

I kolejny. Topowy schładzacz. Monstrum na temat , którego krążą niezwykle pozytywne opinie.

Produkt nietuzinkowy, potężnych rozmiarów schładzacz wyposażony w dwa wydajne 140mm wentylatory.

Warto zawiesić oko.

Wideo:http://www.youtube.com/watch?v=zp3BQLtpmhI

 

Na koniec cooler, który posiadam w moim komputerze. Wszechstronny, kompatybilny, cichy, wydajny.

linkhttps://www.youtube.com/watch?v=2oiuAfn3oso

 

 

Mam nadzieje ,że udało mi się Cie zaciekawić moim postem.

Bez względu na wybór chłodzenia CpU , życzę Ci , abyś dokonał dobrego dla Siebie wyboru.

Pozdrawiam Się-3maj.

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
Justify11
komentarz
komentarz (edytowane)

No to wychodzi na to, że temperatury są jakie są z powodu małej powierzchnii rdzenia... Twój cooler widać jest większy i na pewno lepszy i w stresie ma 86 stopnii, więc na moim pewnie z 95 będzie miał albo się spali :/. Co do procesora, to jeszcze go nie mam, zamontuje mugena i jak będzie kiepsko pomimo dodatkowych wentylatorów w obudowie gladius gd-x60 pure black, to kupię inny cooler. Wszystko super opisałeś i po testach na pewno tutaj wrócę.

 

Pozdrowienia dla Ciebie.

Edytowane przez Justify11
  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Również pozdrawiam.

Życzę powodzenia :) I74790K to potężny procesor, na pewno jego wydajność będzie dla Ciebie użyteczna:)


 

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
tluk
komentarz
komentarz

Mugen 2 rev. B to niezła rzecz ale faktycznie jest mnóstwo wydajniejszych coolerów od niego. Już nawet sporo mniejszy HR-02 Macho 120 rev. A będzie i wydajniejszy i cichszy :)

  • Dobra wypowiedź 1
Breaky83
komentarz
komentarz

Mugen 2 rev. B to niezła rzecz ale faktycznie jest mnóstwo wydajniejszych coolerów od niego. Już nawet sporo mniejszy HR-02 Macho 120 rev. A będzie i wydajniejszy i cichszy

Ale skoro go ma, to niech skorzysta najpierw i zobaczy, czy mu wystarczy, a nie od razu kupuje dodatkowe chłodzenie CPU, które może okazać się zbędne. Pozdrawiam :)

  • Dobra wypowiedź 1
tluk
komentarz
komentarz

@ UP

A czy ja mu każę kupować? ;) Po prostu stwierdzam oczywiste fakty :)

539
komentarz
komentarz

Puszczę test prime95 albo intel burn test to wrzucę Wam screena z moich temperatur...jak chcecie?

Justify11
komentarz
komentarz (edytowane)

Z początku to w ogóle wykluczałem tego mugena, bo kupując go 4 lata temu nie było jeszcze lga 1150 i obecnie na sklepach nie ma zaktualizowanych danych technicznych na temat tej podstawki, dopiero na stronie producenta wyczytałem, że jest kompatybilny z 1150 i zgłosiłem się do Was z zapytaniem czy da rade ten cooler.

 

@539: Jak na Twoim chłodzeniu wynosi taka temp. 89 stopni nic się nie dzieje?, płyta nie odcina zasilania? Bo to jest tak, że nie każdy chyba proc w takiej temp. pracuje, a ten odziwo działa.

Edytowane przez Justify11
539
komentarz
komentarz (edytowane)

@539: Jak na Twoim chłodzeniu wynosi taka temp. 89 stopni nic się nie dzieje?, płyta nie odcina zasilania? Bo to jest tak, że nie każdy chyba proc w takiej temp. pracuje, a ten odziwo działa.

 

Nic się złego nie dzieje:) Ten procesor zrzuca zegary przy temp 100 stopni. Tym niemniej tak wysokie temperatury nie są niczym miłym:)

Dziś zmodyfikowałem chłodzenie i sprawa po testach prime 95 wygląda tak:(patrz screen) Więc poszło ładnie w dół :) i to mnie cieszy:)

(screen zrobiony chwile po zakończeniu testów)


Możesz tez poczytać artykuł :

Jest tam mowa min o temperaturach dla Intel Haswell

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_jak_podkrecic_procesor_intel_haswell_pod_lga_1150?page=0,2

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
Justify11
komentarz
komentarz

Aaa, to możesz być spokojny, masz max 77 stopni ;), a w tym artykule co podałeś 91, masakra... Ale jak tak może być, to ok.

Justify11
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam ponownie.

 

Właśnie kilka godz. temu zakończyłem montaż nowych podzespołów i jestem mile zaskoczony wynikiem temp. procesora! Po teście ponad 30 min. max temp. i7-4790k wyniosła 66 stopni na tym właśnie MUGENIE 2, WOW!

 

A oto screeny z OCCT:

 

dcc4255f3fd8d957d7453563cc00a4e8.png

 

a23801eba1897659793c38190d7c4500.png

 

Dodam też, że na nowej płycie głównej, dysk SSD przyspieszył, bo w indeksie wydajności systemu, wynik podskoczył z 7,4 do 7,9. Dziwi mnie tylko proc i pamięć RAM, bo mają po 7,8 :/

Edytowane przez Justify11
  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)
Witam ponownie.   Właśnie kilka godz. temu zakończyłem montaż nowych podzespołów i jestem mile zaskoczony wynikiem temp. procesora! Po teście ponad 30 min. max temp. i7-4790k wyniosła 66 stopni na tym właśnie MUGENIE 2, WOW!

 

Fajnie ,ze jesteś zadowolony  ze złożonego komputera. I7 4790K to bardzo mocny Proc:) I to Ciebie jak i mnie jak widzę cieszy. :)

Co do samych testów to wygląda to tak:

 

Ok. Ale mówimy o dwóch rożnych testach:)

Ja testowałem na Prime95 w opcji Torture test Small FFTs(maximum heat...........), a to trochę inny test:)

Miałem też zegar CPU ustawiony na sztywno.

 

OK. Tak więc ustawiłem tak jak u Ciebie.

Zrobiłem ten sam test i u mnie wygląda to tak jak na screenie: Czyli podobnie:)

To na co zwróciłem uwagę to na maksymalne taktowanie Twojego CPU tj 4208. (trzecia rubryka od góry)

U mnie było to 4397.

Resztę masz na screenie;)

Skąd ta różnica? Nie wiem. Należałoby spytać kogoś biegłego w temacie... ;)

Ponadto te tabele wyglądają u mnie i u Ciebie nieco inaczej.

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
Właśnie kilka godz. temu zakończyłem montaż nowych podzespołów i jestem mile zaskoczony wynikiem temp. procesora! Po teście ponad 30 min. max temp. i7-4790k wyniosła 66 stopni na tym właśnie MUGENIE 2, WOW!

A nie mówiłem, że wymiana chłodzenia może okazać się zbędna ;) . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)
A nie mówiłem, że wymiana chłodzenia może okazać się zbędna

Całkiem możliwe. Tym niemniej poczekałbym, o ile autor będzie miał taką wole na wyniki temperatur w Prime95 ;) Torture test Small FFTs.


Breaky83 ..Może Ty będziesz umiał odnieść się do wyniku testu w którym u autora maksymalne osiągnięte taktowanie dla Cpu wyniosło 4208 a u mnie 4397.

Czy jesteś w stanie również zinterpretować pozostałe wyniki z tabelki?

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
Breaky83 ..Może Ty będziesz umiał odnieść się do wyniku testu w którym u autora maksymalne osiągnięte taktowanie dla Cpu wyniosło 4208 a u mnie 4397.

Widocznie podbiłeś na płycie głównej zegary do max wartości dla wszystkich rdzeni, a autor nie. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
539
komentarz
komentarz (edytowane)
Widocznie podbiłeś na płycie głównej zegary do max wartości dla wszystkich rdzeni, a autor nie. Pozdrawiam

Pisałem wcześniej. Z zegarem ustawionym na sztywno robiłem test Prime95.

Następnie:

 

OK. Tak więc ustawiłem tak jak u Ciebie.

 

Widocznie podbiłeś na płycie głównej zegary do max wartości dla wszystkich rdzeni, a autor nie. Pozdrawiam

Na potrzeby testu OCTT dostosowałem ustawienia tak jak u autora. Specjalnie ustawiłem zrzucanie zegara w bios i w Windows. Potem zrobiłem test...

Dodatkowo na moim screen widać, że minimalne taktowanie osiągnęło wartość 800 tak wiec przy ustawieniu zegara na sztywno nie było by to możliwe. :) Pozdrawiam..

;)

p.s

Ciekaw jestem też  odczytów pozostałych wartości podanych w tabeli autora...?

Edytowane przez 539
Justify11
komentarz
komentarz

Fajnie ,ze jesteś zadowolony  ze złożonego komputera. I7 4790K to bardzo mocny Proc:) I to Ciebie jak i mnie jak widzę cieszy. :)

Co do samych testów to wygląda to tak:

 

Ok. Ale mówimy o dwóch rożnych testach:)

Ja testowałem na Prime95 w opcji Torture test Small FFTs(maximum heat...........), a to trochę inny test:)

Miałem też zegar CPU ustawiony na sztywno.

 

OK. Tak więc ustawiłem tak jak u Ciebie.

Zrobiłem ten sam test i u mnie wygląda to tak jak na screenie: Czyli podobnie:)

To na co zwróciłem uwagę to na maksymalne taktowanie Twojego CPU tj 4208. (trzecia rubryka od góry)

U mnie było to 4397.

Resztę masz na screenie;)

Skąd ta różnica? Nie wiem. Należałoby spytać kogoś biegłego w temacie... ;)

Ponadto te tabele wyglądają u mnie i u Ciebie nieco inaczej.

 

Widać, że ten procesor robi kolosalną różnicę, niż mój poprzednik i7-860, ta oszczędnośc, moc, hehe. Co do tego testu co podałeś, zrobię tak jak piszesz i podam potem wyniki, ale bez OC.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.