x-kom hosting

Własna chmura

Mass_Turbator
utworzono
utworzono

Pomyślałem sobie o stworzeniu własnej chmury. Mam 10 dysków twardych w tym 4 na laptopach. Pomyślałem sobie, że dobrze byłoby stworzyć sobie dysk dynamiczny o pojemności tych wszystkich dysków. Wystarczyłoby podać scieżkę i byłby dostęp do wszystkich zasobów. Jeżeli któryś z laptopów byłby wyłączony to dysk dynamiczny nadal by działał tylko nie byłoby dostępu do niektórych zasobów. Wystarczyłoby więc, że 1 komputer był włączony i już byłby dostępny dysk dynamiczny tyle tylko, że z ograniczonymi zasobami.

 

I tu 2 pytania:

1) Czy dobrze sobie wymyśliłem ?

2) Jakim programem można to zrobić. Są wprawdzie programy tworzące dysk dyanmiczny ale tylko z dysków fizycznych w danym komputerze.

 

 

robin3d
komentarz
komentarz

Linux i NFS da radę.

Mass_Turbator
komentarz
komentarz

No to dupa blada. Linuxa nie znam więc musiałbym się nauczyć. Potem okarze się, że nie będę mógł tego zrobić i pozostanę bez sensu z tym linuxem w głowie.

 

Czyli w programach na windows nie mam co szukać ?

Emillod
komentarz
komentarz

JA bym Ci polecał zrobić prostą sieć, 

Windows na laptopach, p[odłącz dyski i po prostu udostępniaj w sieci. 

Mass_Turbator
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak to mam zrobione już od dawien dawna ale czas idzie naprzód, technologie się zmieniają a więc szukam nowych rozwiązań. Taki jestem ciekawski facet.

 

Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie.

Edytowane przez Mass_Turbator

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.