x-kom hosting

Problem z instalacją XP

Libra
utworzono
utworzono (edytowane)

Kupiłem nowy laptop Lenovo IdePad Z710

core i3 4000, 4gb ramu ddr3, dedykowana karta graficzna gt 745m, dysk twardy 1T + 8GB ssd (dysk twardy to hybryda)

W laptopie nie jest zainstalowany windows, tylko DOS. Problem polega na tym że po włożeniu płyty XP (oryginalna), uruchamia się proces ładowania plików instalacyjnych, po zakończeniu ładowania plików jest czarny ekran, a w górnym lewym rogu mruga kreska, po chwili przełącza się kolejna faza instalacji gdzie mamy ten niebieski ekran i mamy do wyboru takie opcje, enter dalej, R napraw, F3 zakończ dokładnie to (http://toin.pl/wp-content/uploads/2010/04/113.jpg) i po czterech może pięciu sekundach laptop się wyłącza, zupełnie (jakbym wyjął baterie i wyciągnął kabel z kontaktu), przez te cztery sekundy wciskałem enter, R, F3 i nic nie reagowało.

Wrzuciłem inną płytę z XP, kopie, to samo się działo, uruchomiłem Windows XP Live z płyty, podczas ładowania systemu kiedy pasek dochodzi do 100% laptop się znowu wyłącza i trzeba go włączyć od nowa.

Parametry BIOSU:

[b]Zakładka Configuration:[/b]

USB Legacy - Enablet

Wirelless - Enabled

SATA Controller Mode - Compatible (IDE) - zmieniłem z AHCI na Compatible

Graphic Device - Optimus - (jest jeszcze do wyboru UMA-Only)

Power Beep - Enabled - zmieniłem z Disabled

Intel Virtual Technology - Disabled

BIOS Back Flash - Disabled

HotKey Mode - Enabled
[b]
Zakładka Security:[/b]

Administrator Password - Not Set

User Password - Not Set

HDD Password - Not Set
[b]
Zakładka Boot:[/b]

Boot Mode - Legacy Support - dostępna jest również opcja UEFI

Boot Priority - Legacy First - zmieniłem z UEFI First na Legacy First

USB Boot - Eanbled

PXE Boot to LAN- Disabled - zmnieniłem z Enabled

Legacy:

SATA ODD     :PLDS DVD-RW DU8A5SH

SATA HDD      : ST1000LM014-8GB


[b]Mam nadzieje że coś się da z tym zrobić???? :([/b]

Edytowane przez Libra

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Oczywiście nie przyszło ci do głowy że ten laptop a raczej jego podzespoły mogą nie mieć sterowników pod XP .Sprawdź model na stronie producenta czy są dla niego sterowniki (wątpię raczej ) .Do instalacji boot powinien być ustawiony na 1 miejscu napęd DVD a potem HDD .Zapamiętanie pod F10 .Po instalacji powinno być zmienione na 1 HDD a drugie DVD .Po drugie pisz jak byk by zacząć instalację naciśnij Enter .Widać że nie masz kompletnie pojęcia o instalacji systemu

Edytowane przez dizingof
Zayfi
komentarz
komentarz

Ja dodam tylko że najlepiej bedzie jak spróbujesz wersji live CD linuxa, aby wykluczyć ewentualną usterkę laptopa. Osobiście też nie instalowałbym na takim sprzęcie XP.

Libra
komentarz
komentarz (edytowane)

Oczywiście nie przyszło ci do głowy że ten laptop a raczej jego podzespoły mogą nie mieć sterowników pod XP .Sprawdź model na stronie producenta czy są dla niego sterowniki (wątpię raczej ) .Do instalacji boot powinien być ustawiony na 1 miejscu napęd DVD a potem HDD .Zapamiętanie pod F10 .Po instalacji powinno być zmienione na 1 HDD a drugie DVD .Po drugie pisz jak byk by zacząć instalację naciśnij Enter .Widać że nie masz kompletnie pojęcia o instalacji systemu

A ja napisałem jak byk ze po pojawieniu się okienka gdzie można wcisnąć enter laptop zaraz się wyłącza!

Przecież wymieniłem ze dvd w biosie jest na pierwszym miejscu, inaczej bym nawet nie uruchomił płyty!!! Edytowane przez Libra
Zayfi
komentarz
komentarz

pokaż zawartość płyty instalacyjnej windowsa xp (musisz miec właczone pokazywanie ukrytych plików systemowych). Odpowiedz na podstawowe pytanie po co pchasz się na siłe w stary system na takim sprzecie?

Libra
komentarz
komentarz

Bo mam Win7 ale nie oryginalny którego boot nie czyta przy starcie. Na innym laptopie acer aspire G710 instalowałem XP i z pulpitu win 7 i jakoś wszystko działało

Zayfi
komentarz
komentarz
Na innym laptopie acer aspire G710 instalowałem XP i z pulpitu win 7 i jakoś wszystko działało

 

Jak to z pulpitu? Odpalałeś instalator w7 sciagniety na pulpit? i ty uażasz zę to jest właściwa instalacja systemu? Boża miej cie w swojej opiece.

Chcesz oryginalny windows7 na 30 dni?

Libra
komentarz
komentarz (edytowane)

Win 7 instalowałem wkładając płytę i uruchamiając ja na pulpicie XP, jakoś dziwne ze chodzi on od ponad roku! Ta poproszę, tylko czy będzie czytać go przy starcie?
Oczywiście po ściągnięciu go i wypaleniu na płytę DVD

Edytowane przez Libra
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Każdy Windows 7 jest oryginalny (nawet pirat) przez 30 dni pod warunkiem że podczas instalacji nie jest zaznaczona opcja automatycznej aktywacji .Możemy pobrać wszystkie aktualizacje .Mamy wtedy 30 dni na to by kupić oryginalny .Nie trzeba przy tym ponownej instalacji bo wystarczy uruchomić opcję zmień klucz i wpisać nowy klucz oraz aktywować .Oczywiście dla tego laptopa Windows powinien być 64 bit bo ma 4 GB pamięci ram .Potem powinien być zakupiony taki sam (np Windows 7 Home Premium) 64 bit jak ten który jest zainstalowany .Wtedy wszystko działa jak należy i mamy oryginalny system .Nowszy system da się zainstalować z pulpitu na starszy .Odwrotnie nigdy to nie przejdzie bo zostanie odrzucony .Jest to jednak całkowicie niefachowe podejście do tematu .Po 30 dniach bez aktywacji system sam padnie

Edytowane przez dizingof
Gość
komentarz
komentarz

To zadam ci pytanie .Czy jak kupisz wadliwą część to też będzie działać ? Jak ściągnie się z błędem to może nie działać .Zazwyczaj to kiedyś ludzie pisali w komentarzach czy działa

Libra
komentarz
komentarz

To zadam ci pytanie .Czy jak kupisz wadliwą część to też będzie działać ? Jak ściągnie się z błędem to może nie działać .Zazwyczaj to kiedyś ludzie pisali w komentarzach czy działa


A skąd mogę ściągnąć Win7 na te 30 dni?
Youki
komentarz
komentarz

Ze strony Microsoftu ? 

Libra
komentarz
komentarz

Ze strony Microsoftu ?


Home Premium nigdzie nie widzę pod 64?
Mass_Turbator
komentarz
komentarz (edytowane)

W BIOS zmień z AHCI na compatybile. Win XP nie widzi AHCI.

Edytowane przez Mass_Turbator
Nieciej
komentarz
komentarz

Przy zainstalowanych fizyczn 4GB RAM Windows XP jest bez sensu - nie ma wersji 64-bitowej tego systemu po polsku i jedynie można zastąpić go Windows Server 2003 x64, aby mieć cały RAM do dyspozycji.

Wysłane z tabletu za pomocą Tapatalk

  • 2 tygodnie później...
Pawcio3
komentarz
komentarz

Nie ma co, trza instalować siódemke.

Gość
komentarz
komentarz

Co prawda nie cierpię piratów,ale Ci podpowiem że możesz  Windows siedem używać całkiem legalnie przez 90 dni.

Ale co i jak to już poszukaj w necie,tylko wykaż odrobinę ambicji.

  • 5 miesięcy później...
Gość
komentarz
komentarz

Ale win7 na 30 moim zdaniem jest bezużyteczny, już lepiej kupić OEM niż sie bawić w takie coś.

  • 4 miesiące później...
Daniel_Hudzik
komentarz
komentarz

Przepraszam za odkop, ale z tego co mi wiadome to windows xp ma jakiś limit pomiędzy pamięcią RAM więc jesli ty masz 8 GB ram to nawet jeśli udałoby ci się dojść do tego F3 | ENTER | ESC to będzie pisało że nie płyta nie możę odnaleźć napędu jednym słowem, nie będzie widzieć dysków więc lepiej zainstaluj Windows 8.1 lub 10 (Polecam też 7)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Każdy system 32 bitowy będzie widzieć tylko 3,25 GB RAM.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.