x-kom hosting

Serwer VPS + klient do obsługi z poziomu pulpitu

xgrzech
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Kupiłem serwer vps na home.pl i chciałbym się dowiedzieć czy jest taka możliwość (jestem w tym temacie laikiem) ażeby mieć jakiś program który można zainstalować na komputerze i z poziomu pulpitu zdalnego pracować na plikach będących na tym serwerze? Taki jakby klient czy coś w tym rodzaju. Jeśli jest takie cudo czy cokolwiek co mogłoby tak załatwić sprawę to bardzo proszę o info na ten temat.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)
xgrzech

Edytowane przez xgrzech

szymon130
komentarz
komentarz (edytowane)

Witaj.

Owszem istnieją takie programy. Jednak środowisko graficzne (podejrzewam Linux) zajmuje sporo miejsca na VPS. Podaj jego konfigurację. Drugą sprawą jest czy koniecznie potrzebujesz środowiska graficznego. Zazwyczaj wszystko rzeczy na serwerze da się załatwić z poziomu SSH (pannel graficzny z obsługą myszki - polecenie mc) a plikami można zarządzać przez np. Total Commander.

Edytowane przez szymon130
  • Dobra wypowiedź 1
WireBoot
komentarz
komentarz

Jeśli kupiłeś serwer VPS na linuksie, środowisko graficzne będzie Ci naprawdę zbędne, to tylko dodatkowe obciazenie dla sprzętu - niepotrzebne obciążenie. 

  • Dobra wypowiedź 1
xgrzech
komentarz
komentarz (edytowane)

Temat do zamknięcia - stworzyłem dostep przez FTP w folderze i po kłopocie :)

http://www.vsx.pl/serwer-ftp-jako-dysk-sieciowy-mapowany/

Edytowane przez xgrzech

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.