x-kom hosting

Środowisko na bardzo stary laptop lub przyspieszenie obecnego Xubuntu

kacperlis
utworzono
utworzono

Posiadam 11 letniego laptopa z Pentium 4 2,4GHz, 512MB RAM i niezbyt szybkim dyskiem.

 

Obecnie mam Xubuntu 14.04 z XFCE, chodzi o wiele stabilniej i szybciej od XPka, ale nadal brakuje mu koni. Czy zmiana na LXDE pomoże? Obecnie nawet przewijanie stron internetowych przy otwartych 2 zakładkach to masochizm. Także co mogę zrobić żeby to jakoś lepiej chodziło?

Axel
komentarz
komentarz (edytowane)

Mógłbyś zmienić środowisko na LXDE, a cały system na Arch Linuksa. Ale cudów na kiju się nie spodziewaj, wąskim gardłem będzie tu przeglądarka internetowa i obawiam się, że za bardzo prochu tu nie wymyślisz. Edytowane przez Axel
Zayfi
komentarz
komentarz

jaki to lapek? Dokładnie marka i model?

kacperlis
komentarz
komentarz

FS Amilo D7820

 

Gdyby nie max FSB 533, to wrzuciłbym mu P4 3.2, bo mam. No ale nie można

Axel
komentarz
komentarz

Z ciekawości zapytam: A dołożyć ramu możesz?

kacperlis
komentarz
komentarz

Niebardzo, chcę wiedzieć co mogę zrobić żeby wycisnąć coś z tego co mam. ramu dołożożę jak znajdą się piniondze

Axel
komentarz
komentarz

Arch z Openboksem powinien się sprawdzić, jak pisałem, problem będzie głównie z odpaleniem co bardziej wymagających stronek. O takim YT, czy nawet głupim fejsie to możesz chyba zapomnieć, przy dzisiejszych technologiach webowych 512 MB to "trochę" za mało.

kacperlis
komentarz
komentarz

Coż.. z niczym innym poza K/X/L/Ubuntu nie miałem nigdy do czynienia, będę musiał więc postudiować i pewnie dać mu w prezencie na gwiazdke 512 ramu. Dzięki ;)

Axel
komentarz
komentarz

Cóż, bez wcześniejszego merytorycznego przygotowania do Archa się nie podchodzi. To nie Ubuntu, nie da się zainstalować klikając na ślepo. Ale polecam WIKI, jest tam bardzo szczegółowo i wyczerpująco opisany niemal każdy aspekt działania systemu.
https://wiki.archlinux.org

WireBoot
komentarz
komentarz

Próbuj Lubuntu, jeśli nie masz obeznania z linuksem.

 

Jeśli juz cośtam to proponuję od razu na głęboką wodę - Debian z fluxbox - bardzo szybkie ale bardzo wymagające konfiguracji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.