x-kom hosting

Dysk SSD do Netboka Samsung N150 PLUS

filip137
utworzono
utworzono

Witam, posiadam netboka SAMSUNG NP-N150-JP02PL. Niestety padł mi w nim dysk twardy. Przy okazji dodam, że komputer jest strasznie powolny, nawet mimo rozszerzenia RAMu do 2GB. Stąd pojawił się u mnie dylemat, czy w przy okazji nieszczęsnej usterki warto wymienić dysk na SSD? Interesuje mnie pojemność około 100GB. Prosiłbym o poradę czy jest sens inwestować w SSD, czy lepiej zakupić zwykły HDD? I oczywiście prosiłbym o jakieś konkretne modele, w możliwie najniższych cenach.
http://allegro.pl/dysk-ssd-2-5-128gb-sandisk-7mm-490mb-s-gw36-i4706075604.html co powiecie na temat tego?

Youki
komentarz
komentarz

rzy okazji dodam, że komputer jest strasznie powolny,

W głównej mierze wina wolnego CPU. 

Krieger
komentarz
komentarz

Do takiego sprzętu nie ma sensu brać czegoś mocniejszego od Goodram C40 >KLIK<

filip137
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź Panowie. Ten dysk "Goodram C40", to najtańsze możliwe rozwiązanie - oczywiście w połączeniu z całkiem dobrą jakością?

Krieger
komentarz
komentarz

Tak jest to dysk na sprawdzonym kontrolerze. Inaczej nie byłby polecany. Do takiego netbooka nie ma sensu pakować nic droższego bo i tak CPU/RAM jest tutaj wąskim gardłem. Dysk SSD poprawi trochę komfort pracy

filip137
komentarz
komentarz

No właśnie jeśli chodzi o polecanie, to z różnymi opiniami się spotkałem czytając w internecie. Z tych z kolei wynika, że np Crucial M500 jest zdecydowanie lepszy.. Czy to prawda? Bo jeśli to kwestia tych paru złotych, to jestem w stanie się tak "poświęcić".

Krieger
komentarz
komentarz

Musisz sobie zdać sprawę, że ten netbook jest słaby i nawet SSD za 1k nic tutaj nie zmieni. W praktyce nie będzie w ogóle róznicy

filip137
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc Panowie, nowy dysk już w moim komputerze :) Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.