x-kom hosting

Drugi dysk- problem

Kuchar17
utworzono
utworzono

Cześć, jestem w tym zielony, ale wczoraj z pomocą paru instrukcji próbowałem podłączyć drugi dysk do mojego komputera taki: http://www.morele.net/dysk-samsung-500-gb-sata-ii-7200-rpm-16-mb-ncq-hd502hj-244769/. Obecnie mam Seageta Barracuda 500gb, a obudowac to SilentiumPCGladius 600 Pure Black. Mój pierwszy dysk jest podłączony czerwonym kabelkiem bodajże ata i obok sata, więc analogicznie próbowałem z drugim. Na tej samej taśmie sata troche dalej było kolejne wejście więc podłączyłem tam, ale nie mogłem znaleźć tego drugiego czerwonego kabelka ata, jedyny który dało mi się dojrzeć był podłączony do stacji dysków, więc go odłaczyłem i wsadziłem do dysku. Po uruchomieniu komputer go nie widzial. Dysk, który probuje podlączyć lezał bardzo długo u mnie w szafce nie używany, wiec jest możliwość uszkodzenia ?

Dzięki z góry.

inches666
komentarz
komentarz

Zasilanie Molex do ATA

 

 

Molex_female_connector.jpg

 

 

Zasilanie SATA

 

ever-580w-9.jpg

 

 

SATA

 

SATA-Signal-Cable-1.jpg

 

 

ATA 

 

Ata_20070127_002.jpg

 

 

 

 

 

 

Teraz jeszcze raz opisz problem opisując według moich obrazków, będzie prościej zrozumieć bo tak jak opisałeś to nie powinno być możliwe do wykonania :)

Kuchar17
komentarz
komentarz

Ok dzięki :). To tak do mojego pierwszego dysku z systemem podłączony jest kabel sata i zasilania sata. Analogicznie chciałem zrobić z drugim, wejście zaslania sata znalazłem na tym samym kablu, na którym jest wejście podłaczone do mojego pierwotnego dysku wieć wpiąłem. Nie mogłem znaleźć żadnego drugiego kabla sata, wiec wypiąłem go z mojej stacji dysków, bo tam byl jedyny, którego dojrzałem i wpiąłem do nowego dysku. Po odpaleniu komputera i wejściu w komputer nie było go widać jedynie mój stary.

inches666
komentarz
komentarz

A w zakładce zarządzaj po kliknięciu prawym na komputer w menu start a następnie magazyn i zarządzanie dyskami?

Kuchar17
komentarz
komentarz

Nie ma go tam. Zauważyłem, ze przy właczeniu komputera przez jakies 10-15 sekund wydobywa się z niego charakterystyczne regulane tak jakby stukanie.

inches666
komentarz
komentarz

Możesz odpalić Linux LiveCD i na podłączonym samym dysku którego nie wykrywa windows zbootować płytę Linuxa? 

Kuchar17
komentarz
komentarz

Nie mam takiej płyty :( Możliwe, że to stukanie jest spowodowane uszkodzeniem i dlatego go nie widzi ?

inches666
komentarz
komentarz

Możliwe, ale lepiej to wykluczyć. Linux jest darmowy, a chodzi w zasadzie tylko o sprawdzenie czy bez drugiego dysku ten dysk jest widoczny, pomógłby

Kuchar17
komentarz
komentarz

Niestety nie mam teraz czystej płytki zeby to zrobic. Sprawdzałem w biosie to też go nie widzi.

inches666
komentarz
komentarz

Dysk nowy czy używany?

Kuchar17
komentarz
komentarz

Nie używany

inches666
komentarz
komentarz

Czyli nowy?

Kuchar17
komentarz
komentarz

Tak, ale tak jak mówie leżał w folii na półce już pewnie ze 4 lata :D

inches666
komentarz
komentarz

Masz dysk instalacyjny windowsa?

Kuchar17
komentarz
komentarz

Mam. Czyli odłączyć obecny dysk podłączyć tamten i zobaczyć czy zaporponuje mi instalacje systemu ? :)

inches666
komentarz
komentarz

Czy w ogóle będzie możliwa

Kuchar17
komentarz
komentarz

Zrobiłem jak mówisz, efekt taki że nadal go nie widzi.

inches666
komentarz
komentarz

Instalacja dalej niemożliwa?

Kuchar17
komentarz
komentarz

Tak. Ostatnio gdy formatowałem komputer miałem do wybory mój podłączony działający dysk. Tym razem gdy podłączony jest tylko ten nowy mam informacje ze żaden dysk nie jest podłaczony. Użyłem tych samych kabli co w działającym. Przy uruchomianiu komputera tak jak poprzednio dysk troche po pukal i tyle.

inches666
komentarz
komentarz

No to spisałbym go na straty. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to Ci pewnie napisze, mi się skończyły

Kuchar17
komentarz
komentarz

Trudno liczyłem, że zaoszczedze te pare złoty. Zastanawiam się w takim wypadku nad dyskiem twardym lub czymś przenośnym z usb. Mógłbyś mi polecić jak fajny dysk 1T ? Nie spowolni mi on systemu ?

inches666
komentarz
komentarz

Drugi dysk raczej nie spowolni, jedynie jeśli jest wolny to zainstalowane na nim aplikacje mogą się ledwo zauważalnie dłużej uruchamiać. Jak założysz oddzielny temat z wyborem dysku to prędzej Ci ktoś doradzi, ja wolę nie doradzać w tej kwestii :)

Gerlath
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o dysk bardziej na dane- to ostatnio widziałem przenośnego Verbatima 1TB w Netto po 199zł-  mam podobnego i o ile ustępuje od wydajnością nowym dyskom 3,5" to jest przenośny, mały  i na usb3.0.

W razie czego można go wypatroszyć i masz normalnego 2,5" samsunga 1TB.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.