x-kom hosting

Entering power save mode - pomocy

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
Gość
utworzono
utworzono
Witam. Ponieważ dalej nie wiem co jest grane... czary mary jakieś u mnie. Być może ten nowy monitor jest zepsuty?... Oddałem grafike na gwarancje i stwierdzili że wszystko działa bez problemów. Chociaż raz miałem artefakty w grze.
monitor: DELL 2414H
 
po podpięciu HDMI, DP, czy miniDP lub nawet DVI monitor dostaje sygnał ale po dostaniu syg. zapada w śpiączkę, ponieważ przed podłączeniem jest komunikat że brak kabla więc podłączyłem i zmienił się komunikat na "entering pawer save mode" więc sygnał ma ale usypia... Aktualnie działa mi tylko na zintegrowanej DVI-HDMI, lecz bywa tak że jak lekko ruszę kabelkiem przy monitorze lub samym monitorem ekran gaśnie i wpada w "entering save mode" a jak znowu lekko ruszę to nagle pojawia się obraz.. nie mam pojęcia co jest uszkodzone, nie wiem co mam reklamować, kable są dobre, nowe kable, dobrze dociśnięte, komputer wyłączony(rozladowanie kondensatorow w monitorze) i włączony po nowym podłączeniu kabla, i co zmiana rodzaju kabla to komputer off.
 
Dodam jeszcze że po tym jak karta wróciła z nieuznanej gwarancji to nie działało nawet poł. DP-miniDP, a przed wysłaniem do sklepu działało...
 
podłączyłem monitor DELL starszego modelu, i nie działa DP ani HDMI-DVI, ale sygnał dostaje bo przed zniknięciem komunikatu "no cable" zmienia się po podłączeniu na "entering power save mode"
 
podłączyłem również do jeszcze innego monitora BENQ na DVI-DVI i to samo entering power save mode
 
aktualnie działa mi tylko ze zintegrowaną ;/
 
ma ktoś jakiś pomysł? Może to płyta główna jest zepsuta... jeżeli w biosie wszystko w porządku.
 
dodam jeszcze że sterowniki nie mają nic do rzeczy
 
Proszę o pomoc.
 
Pozdrawiam

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie traktuj mojej wypowiedzi jako rozwiązania swojego problemu gdyż opisuje jedynie własne doświadczenie. Co prawda nie miałem takich kwiatków jak Ty lecz gdy posiadałem uszkodzony zasilacz w komputerze to działy się absolutnie wszystkie możliwe cuda. Zwiechy, czarne ekrany, blue screeny i wyłączanie komputera po wyjściu ze  stanu wygaszacza ekranu itp :) Zaczęło się niewinnie gdy chciałem otworzyć tackę od napędu dvd naciskając przycisk open na napędzie komputer się zawieszał. No to wymieniłem napęd. Nowy działał, ale dla odmiany zaczął ginąć dysk twardy po włączeniu komputera itd itp,,,ewoluowało to cudnie:) Raz było ok dwa dni by potem wejść w fazę dzień jaj ..i taki przeplataniec trwał.

Pikanterii dodawał fakt , iż podejrzewając dysfunkcje zasilacza poddałem go solidnym pomiarom dobrej jakości sprzętem. Wyszło ,że jest ok.  Tylko jak się okazało pomierzyłem jak akurat miał dobry dzień :)

Tak mnie naszło za jakiś czas i nie mając nic do stracenia postanowiłem podmienić zasilacz , który specjalnie wypożyczyłem na te okoliczność bez presji szybkiego zwrotu. Po tygodniu eksploatacji komputera na podmienionym zasilaczu ani jednej zwiechy:) Jak ręką odjął wszystkie problemy. No to zakupiłem docelowy nowy fajny , a zepsuty wysłałem na gwarancję do serwisu producenta.

Otrzymałem nową sztukę.

Edytowane przez 539
Gość
komentarz
komentarz

dzięki za wyczerpującą wypowiedź ;)

 

zabawne teraz z ciekawości sprawdziłem wysuwanie stacji dvd

"wystąpił błąd podczas wysuwania" usłyszałem dźwięk wysuwania ale nie otworzył dopiero po recznym wysunieciu i zasunieciu zadzialalo klikniecie opcji "wysun"

dodam jeszcze ze tez mialem BSOD'Y ale to spowodowane sterownikami, jeszcze mam screeny błędów

 

i te bluescreeny wywalaly jak ogladalem filmiki na FB ;]

Youki
komentarz
komentarz

A nie masz możliwości sprawdzić działania karty graficznej w innym PC ?

Gość
komentarz
komentarz

właśnie u kolegi sprawdzę ale to w tygodniu dopiero, kolega ma 530 wat  moze da rade zobaczymy, ale jesli zdaniem sklepu wszystko z karta jest ok to chyba mozna im wierzyć, najwyzej oddam do serwisu kompa z monitorem ;/ ale wolalbym tego uniknac

Youki
komentarz
komentarz

jest ok to chyba mozna im wierzyć,

Właśnie nie dokońca mimo wszytko. 

 

A sprawdzałeś sam monitor w innym PC ?

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

tak monitor dzialal na DP-DP w laptopie, ale skoro ten sam komunikat power save mode jest w niższym modelu od della tzn. że to nie wina monitora

Youki
komentarz
komentarz

Nie, raczej wina karty graficznej.

Gość
komentarz
komentarz

to co zrobić jeśli sklep nie chce przyjąć, bo u nich wszystko dziala..

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety lecz czasem tak jest ,ze rozwiązanie problemu wymaga sporego zaangażowania.

Wiem jak problemy z komputerem mogą obrzydzić człowiekowi życie. 

Dlatego życzę Ci , abyś szybko i sprawnie rozwiązał swój problem.

Być może pomocne by było oddanie komputera wraz z monitorem do  serwisu celem kompleksowej diagnostyki.

Mogłoby to ułatwić Ci nieco życie i spowodować szybkie i skuteczne rozwiązanie powstałych niedogodności, jak przynieść odpowiedź w czym tkwi istota Twojego problemu.

 

Serdecznie pozdrawiam i 3-mam za Ciebie kciuki :)


najwyzej oddam do serwisu kompa z monitorem ;/ ale wolalbym tego uniknac

Warto rozważyć taką możliwość.

Edytowane przez 539
  • Rekomendowana odpowiedź
Gość
komentarz
komentarz

Podziałała zmiana na PCI-EXPRESS, nie działa DP-DP ale za to działa chociaż DP-MiniDP i mogę korzystać z mojej grafiki, DP-DP to pewnie nigdy nie rozwiążę tego problemu do puki nie wymienię kilka części kiedyś, dzięki za pomoc

 

pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.