x-kom hosting

Ziarnistość ekranu w Acer v5-573g

maciek9538
utworzono
utworzono

Cześć. Kupiłem niedawno Acera v5-573g i zauważyłem w nim od razu bardzo dużą ziarnistość ekranu. Widać ją z  nawet z pół metra. Jak przybliżę sie do ekranu wtedy widać mnóstwo pikseli. Teraz moje pytanie, czy to już tak ma być? czy jednak da sie coś z tym zrobić? powiem szczerze, ze to mega drażni.  

Gość
komentarz
komentarz

Rozdzielczość 1366 :) 

maciek9538
komentarz
komentarz

Rozumiem, ale mój kumpel ma Asusa 1366 z matowym ekranem i nie ma jakiejkolwiek ziarnistości, tak samo w dellu lattitude.

maciek9538
komentarz
komentarz

Oto specyfikacja. Da radę jakoś zmniejszyć ziarnistość?

maciek9538
komentarz
komentarz

Czyli rozumiem, że matryca słaba i musze sie przyzwyczaić i nie ma rady na to.

Gość
komentarz
komentarz

W tym modelu oszczędności Acera odbiły się najmocniej na cenie matrycy ;-) Nie zapomnij podziękować za doradzenie modelu :P

Krieger
komentarz
komentarz

PPI masz takie samo na dowolnym 1366x768 15,6" więc to nie ma nic do tego. 

maciek9538
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc chłopaki, niestety będę musiał sie przyzwyczaić :(

maciek9538
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety tak. Myślicie, że opłaca sie wymieniać matryce w razie czego? bo powiem szczerze, że słabo to wygląda. Np gram w bf3 na ultra, a grafika nie jest taka ładna właśnie ze względu na ekran. Cóż, chociaż oprócz ekranu z Acera jestem zadowolony, to był pierwszy i ostatni raz kiedy go kupiłem.

 

Pomyślę chyba nad sprzedażą tego lapka, bo średnio idzie na nim pracować, a grać to już wgle.

Edytowane przez maciek9538
  • 3 tygodnie później...
hyenasAS
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety tak. Myślicie, że opłaca sie wymieniać matryce w razie czego? bo powiem szczerze, że słabo to wygląda. Np gram w bf3 na ultra, a grafika nie jest taka ładna właśnie ze względu na ekran. Cóż, chociaż oprócz ekranu z Acera jestem zadowolony, to był pierwszy i ostatni raz kiedy go kupiłem.

 

Pomyślę chyba nad sprzedażą tego lapka, bo średnio idzie na nim pracować, a grać to już wgle.

 

Dlaczego nie da sie grać, co jest nie tak ? Rozwiń swoją odpowiedź ?

Edytowane przez hyenasAS
  • 3 tygodnie później...
maciek9538
komentarz
komentarz

Dlaczego nie da sie grać, co jest nie tak ? Rozwiń swoją odpowiedź ?

Nie mogę sie skupić podczas grania czy oglądania filmu, bo non stop to widze i po prostu mi przeszkadza, bardzo.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj odsprzedać na OLX lub allegro

Edytowane przez FxJ
anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale dziwne bo też mam budżetowego acera i starszy model matrycy niż autor i nie mam ziarnistości takiej...

 

[attachment=34934:Bez tytułu.png]

Edytowane przez anioł
maciek9538
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale dziwne bo też mam budżetowego acera i starszy model matrycy niż autor i nie mam ziarnistości takiej...

 

attachicon.gifBez tytułu.png

Hmmm, no to dziwne, ale cóż poradzę... No i dałem za lapka prawie 3 tysiące, więc nie wiem czy podchodzi pod bardzo budżteowy. Ogólnie zawaliłem, bo za późno odnalazłem ten problem, po czasie wymiany, ale wiem , że to mój pierwszy i ostatni acer.

Edytowane przez maciek9538
  • 1 miesiąc później...
Nemo2
komentarz
komentarz

Hmmm, no to dziwne, ale cóż poradzę... No i dałem za lapka prawie 3 tysiące, więc nie wiem czy podchodzi pod bardzo budżteowy. Ogólnie zawaliłem, bo za późno odnalazłem ten problem, po czasie wymiany, ale wiem , że to mój pierwszy i ostatni acer.

 

 

Ja szukam lapka z matową matrycą najwyższej jakości i tego Acera mi polecono. Zasadniczo do każdej opinii podchodzę z dystansem i uzyskane informacje staram się jeszcze gdzieś potwierdzić (na takich forach pełno sprzedawców, którzy proponują to co mają w sklepach, a jak dobry lapek, którego nie mają w sklepie to nawet nie wspomną). Jak patrzyłem na recenzje http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-V5-573G.108448.0.html to faktycznie można pomyśleć, że matryca z wyższej półki, wysoki kontrast i głęboka czerń. Cieszę się że odnalazłem ten temat przed kupnem. Na innym forum znalazłem takie same opinie o ziarnistości http://forum.testit.pl/viewtopic.php?f=57&t=1640&start=20

 

Pochopnie Acerów bym nie skreślał co model to inna matryca. Czytałem, że w Aspire V3 jest bardzo dobra matryca http://www.notebooktest.pl/recenzja/recenzja-acer-aspire-v3-571g-intel-core-i5-3230m-nvidia-geforce-gt-730m/strona/2 (innej firmy niż w V5) http://www.notebooktest.pl/recenzja/recenzja-acer-aspire-v3-571g-intel-core-i5-3230m-nvidia-geforce-gt-730m/strona/2 Gdyby ta matryca od V3 była w jakimś mocniejszym lapku to pewnie bym się skusił. W Nitro V7 też jest niezła matryca, choć nie tak dobra jak w Aspire V3.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.