x-kom hosting

Laptop w miarę mobilny ale mocny. [4500zł]

Fornal
utworzono
utworzono

Witam. Mam do Was pytanie, jako do ludzi, którzy posiadają większą wiedzę ode mnie.

Chciałbym sobie kupić laptopa, który będzie mocny graficznie aby można było pograć płynnie na wysokich detalach np. w Lola, Fife 15 i inne. Chciałbym, żeby nie był strasznie ciężki i miał dosyć fajny wygląd. Z tego co wiem to te lapki są w miare ok ;)

Lenovo Y50-70

http://www.x-kom.pl/p/201898-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4710hq-16gb-2501000-fhd-gtx860m.html#

 

Asus N550jk

http://www.x-kom.pl/p/177503-notebook-laptop-15-6-asus-n550jk-cn057h-16-i7-4700hq-16g-128750-win8-gtx850.html

 

Asus G550jk
http://www.x-kom.pl/p/201216-notebook-laptop-15-6-asus-g550jk-cn272h-i7-4700hq-8gb-128750-win8-gtx850.html

Cena +/- 4500zl 

Wymagania:

-mat ekran, 
-i7

-15cali

-mocna grafika i 8 lub wiecej ramu

-podświetlana klawiatura 
 

Laptop ma służyć do nauki, będzie dosyć rzadko przenoszony ale również będę na nim grał czyli coś 2 w 1.

Proszę podawać swoje sugestie, propozycje z argumentami lub wybrać któryś z moich przedstawionych wyżej i wymieniać + i - :D 
Dzięki za zainteresowanie ;)

 

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Po co Ci 16GB RAM do grania w fife i do nauki? Za te pieniądze najsensowniejsza opcja to Lenovo Y50 z i, 8GB RAM, dyskiem SSD i kartą GTX860. Laptop posiada niezła jakosć wykonania (aluminium), podświetlaną klawiaturę i niezłe audio.

 

Taniej MSI GE60 z i7, 8GB RAM i kartą GTX860. Na plus lepsza matryca (PLS Samsunga) oraz miejsce na dodatkowy dysk mSATA, który można dokupić osobno. Wtedy masz 2 dyski wewnątrz laptopa np Plextor M6m

 

Za dopłatą masz wydajniejszego MSI GT60 z i7, 8GB RAM i kartą GTX870m (~30% wydajniejsza od GTX860). Do tego bardzo dobry dostęp do podzespołów oraz możliwośc ich wymianych (cpu, gpu). Minusem większe gabaryty a więc gorsza mobilność

Edytowane przez Krieger
SpryciarzXD
komentarz
komentarz (edytowane)

Wydajniejszego,głośniejszego i o wiele większe temperatury...

Lenovo ma podbicie aluminiowe dół to plastik środek też

A co do asusa to jest dobrze wykonany lecz ma słabe podzespoły 

Tak myślę lenovo i doszedłem do wniosku że lenowo jest najlepszy dla ciebie.(http://www.x-kom.pl/p/204905-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4710hq-8gb-1201000gb-win81-gtx860m-fhd.html)Bo:

Jesli nie chcesz robić w zaawansowanych programach typu PS to poco ci 16GB ram skoro tego nie odczujesz w FPS tak bardzo.

Laptop ma podbicie aluminiowe ,dobre głośniki , podświetlaną klawiature ( o ile do dla ciebie jest zaleta  :E ),2 wiatraki których nie ma droszy MSI , i co ważne łatwy dostęp do podzespołów które możesz wyczyścić ( co niekiedy w laptopach jest trudne)

Edytowane przez SpryciarzXD
  • Dobra wypowiedź 1
Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Asus ma kartę GTX850 w wersji DDR3 a wiec wydajność na poziomie starego GTX760/765. MSI z GTX860 jest wydajniejszy o około 40% tak samo Y50. Każdy laptop z mocną specyfikacją będzie się grzał. Obudowa Y50 palcuje się ale da się przeżyć - każdy aluminiowy palmrest zbiera odciski

Edytowane przez Krieger
Fornal
komentarz
komentarz

Z tego co czytam wystarczy mi 8gb ramu, nie potrzebuje aż 1t pamięci - preferuje 500 gb lub 750 i 128gb ssd, gtx860, ale co sądzicie o tym, że jeden laptop ma 2gb grafiki a inny 4 gb ? 

Krieger
komentarz
komentarz

8 GB wystarczy w zupełności. Na dysk twardy większego wpływu nie masz a cenowo wiele to nie zmienia. Na ilość pamięci VRAM nie patrz bo 4GB to tylko chwyt marketingowy i nie ma to żadnego znaczenia w karcie tego pokroju :)

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

N550 to jest to samo co G550. Oba posiadają słabszą wersję karty z pamięciami DDR3. Dużo niższa wydajność niż MSI oraz Lenovo

 

Wspomniany Lenovo również posiada dysk SSD i mocniejszą konfigurację. Raz podajesz laptopy z systemem a raz bez?

Edytowane przez Krieger
Fornal
komentarz
komentarz

System nie gra roli bo mogę sobie dokupić i wgrać a szukam tak na szybko i Wam pokazuje ;) sry jeśli to problem... 
No dobra to jeśli miałbym wybierać między Lenovo a Msi to co lepsze? (oczywiście jeśli macie jakieś inne propozycje to podajcie ;) )

Krieger
komentarz
komentarz

MSI posiada lepszą matrycę oraz miejsce na dodatkowy dysk wewnątrz. Lenovo tańsze oraz posiada wewnątrz większy SSD (z tym, że HDD podpinane na USB). Wybór należy do Ciebie, ja bym wybrał Lenovo ze względu na cenę oraz mniejsze gabaryty

SpryciarzXD
komentarz
komentarz

MSI posiada lepszą matrycę oraz miejsce na dodatkowy dysk wewnątrz. Lenovo tańsze oraz posiada wewnątrz większy SSD (z tym, że HDD podpinane na USB). Wybór należy do Ciebie, ja bym wybrał Lenovo ze względu na cenę oraz mniejsze gabaryty

Nie tylko na to że ma mniejesze gabaryty bo chciałbym zaznaczyć ze MSI ma zawyżoną cene bo ma klawiature od steelseries (firma produkująca profesjonalny sprzęt dla graczy) ale to że ma jakąś tam klawiatyre nie przekraśla tego że jest głośny,gorący i poprostu nie opłacaly

A lenovo jak napisałem u góry jest po prostu lepszy

Krieger
komentarz
komentarz

Akurat w MSI można wymienić gluta na CPU oraz GPU i wtedy temperatury są na dobrym poziomie. Jak ktoś nie chce się bawić, nie przeszkadza mu gorsza matryca i brak miejsca na dodatkowy dysk to Y50 jest lepszym wyborem. Sam przymierzam się do zmiany mojego Y510p na jego następce.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[url=http://www.x-kom.pl/p/203085-notebook-laptop-17-3-asus-g750jm-t4031-i7-4700hq-8gb-750-dvd-gtx860.html?partnerid=100327593&sm12=MzM=&ts=1412067169&token=68939f6e920c79dba60cc6617160a96d]ASUS G750JM[/url] (wolny slot SATA 2,5") - jeśli to ma być sprzęt do grania - a nie cienias który ciągle będzie się nagrzewał do 90-95 st.C. i padnie razem z końcem gwarancji. 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-G750JM.120431.0.html

 

inaczej do nauki kup sobie tani laptop ze średnią grafiką i sporym SSD.
Do nauki starczy: http://tnij.at/27094
 

Edytowane przez FxJ
Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Co rozumiesz przez CIĄGLE będzie się nagrzewał? Y50 w grach (nie benchmarkach) ma takie same temperatury jak mój y510p więc pleciesz bzdury. Miałeś w ogóle tego laptopa w rękach czy tylko oglądałeś filmiki na youtube? Nie ma to jak rzetelna porada  :E

Edytowane przez Krieger
Gość
komentarz
komentarz

To z y50 sie nagrzewa bardzo do jedna wielka bzdura jeden z testów napisał kilka bzdur ze temperatury sa bardzo wysokie pewnie dostali jakis wadliwy egzemplarz i teraz ludzi w twardo w to wierzą.... w grach oczywiście będzie sie grzał ale bez przesady

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

75 oC w grze, która obciąża max procesor i gpu to jest słaby wynik? Y510p z 2x słabszą specyfikacją ma takie temperatury. Zobacz sobie na temperatury MSI GE. Asus z serii G750 będzie niewiele chłodniejszy a jest wielkim klocem. Akurat Y50 posiada wydajny układ chłodzenia i w dupe dostaje dopiero w benchmarkach typu Furmark i stressprime (chłodzenie nie nadążą z odbieraniem ciepła), z którymi każdy laptop się gotuje.

 

Jedyny minus y50 to nagrzewająca się obudowa (aluminiowa), która ze względu na swoją konstrukcję (SLIM) odbiera większą część ciepła. Grałem na y50 z i7 w BF4 przez godzinę i żadnego throttlingu nie było, temperatury max 75oC. Z podkładką chłodzącą temp na powierzchni obudowy znacznie spadają 

Edytowane przez Krieger
Fornal
komentarz
komentarz

To ja juz nie mam pojęcia jaki laptop wybrać, potrafi mnie ktos przekonac do ktoregos konkretnymi argumentami ?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

http://www.goodram.com/pl/ - na ciebie (cała Polska) patrzymy postaraj się teraz z Iridium Pro  

nie ten wątek 

Edytowane przez FxJ
Krieger
komentarz
komentarz

Chcesz wydajny i mobilny laptop (cienki) bierz Y50, chcesz wydajną cegłę (ciężki i gruby) z lepszych chłodzeniem bierz G750. Chcesz kompromis z lepszą matrycą bierz MSI GE60

Fornal
komentarz
komentarz

Zauroczyl mnie wygladem Asus g550jk ale jak mowicie ze ma słabsza karte graficzna itd. Bylem przed chwila w sklepie i patrzylem Lenovo i jak dla mnie wygląda gorzej niz wlasnie Asus i wyglada na lapka ktory kosztuje mniej niz jest wyceniony i nie wiem jak z ta matryca bo kazdy pisze, ze slaba ale na tyle zeby z niego rezygnowac? Czy ktos moze mi przedstawić jak on stoi z ta matryca ?

Krieger
komentarz
komentarz

Lenovo Y50 ma przeciętną matrycę, lepszą znajdziesz w MSI GE (szerokie kąty widzenia, duży gamut kolorów, lepsza czerń)

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak za 4.5 to totalnie nie opłacalny ze względu na 2 rdzeniowy procesor, którego nie zmienisz. Dużo lepszą opcją jest wspomniany wcześniej MSI GE60 z i7 + GTX860. Dysk SSD zawsze można sobie dokupić, do tego na złącze msata (dwa dyski wewnątrz). Kupowanie laptopa, który posiada miejsce na dodatkowy dysk w konfiguracji z HDD na zewnątrz to jedno wielkie nieporozumienie. Do tego nie za takie pieniądze :D

Edytowane przez Krieger
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.