x-kom hosting

[3000zł] Zestaw komputerowy

Avirel
utworzono
utworzono

Witam, potrzebuje zestawu komputerowego do około 3 tysięcy, jeżeli byłby w sklepie stacjonarnym to może być 3200. Komputer będzie służyć do grania(fifa 15, gta V i inne nowsze gry), monitor 22 cale (kupie oddzielnie) do tego potrzebuje windows 7. Wiem, że komputery ze sklepów to przeważnie nieopłacalne zlepki, ale najbardziej by mi pasowało kupić w takim właśnie sklepie. Co sądzicie o tych zestawach?

http://www.komputronik.pl/product/234618/Elektronika/Komputery/Komputronik_Sensilo_SX_600_H003_.html/?utm_source=KT_LP_17_09_2014_Sensilo_SX_600&utm_medium=landingpage&utm_campaign=Sensilo_SX_600

http://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/ntt-w946g-i08-i5-4440-8gb-1tb-gtx650-w8-1.bhtml#zestawy

http://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/lenovo-ideacentre-k450-i7-4770-4gb-1tb-w8-1_1.bhtml#opis

 

Oczywiście, jeżeli jest duża różnica pomiędzy tym co można znaleźć złożonego, a samemu składając podzespoły, wybiorę tą drugą opcje, ale chciałbym usłyszeć, czy ta różnica będzie odczuwalna, tylko też prosiłbym o jakieś uzasadnienie, a nie "jednym słowem" że samemu lepiej.

Jeżeli ta różnica jest spora, to byłoby miło gdyby ktoś pomógł wybrać najodpowiedniejsze podzespoły za taką kwotę. Pozdrawiam :)

 

 

 

Youki
komentarz
komentarz

. Co sądzicie o tych zestawach?

Zapomnij, kompletna strata pieniędzy..

 

Oczywiście, jeżeli jest duża różnica pomiędzy tym co można znaleźć złożonego, a samemu składając podzespoły, wybiorę tą drugą opcje, ale chciałbym usłyszeć, czy ta różnica będzie odczuwalna, tylko też prosiłbym o jakieś uzasadnienie, a nie "jednym słowem

Różnica jest tak ogromna, że nie jesteś nawet sobie tego w stanie wyobrazić.

 

Posiadasz może jakieś podzespoły ze starego PC ?

 

Ile masz do wydania na monitor ? 

Avirel
komentarz
komentarz (edytowane)

W sumie to jest komputer dla kolegi, ale ten jego już trochę lat ma, więc nic nie będzie do zabrania z niego. Monitor chyba będzie później kupiony, więc wiem jedynie że będzie to ~22 cale.

 

No właśnie też mówiłem że się nie opłaca, bo sam kilka lat temu składałem na tym forum, no ale upewnić się trzeba, może coś się zmieniło przez te lata :P

Edytowane przez Avirel
Youki
komentarz
komentarz

Z mojej strony:

 

Intel I5 4440

Gigabyte H81-D3

Crucial 8 GB 1600 MHz CL9

Seagate 1 TB 7200 RPM SATA 600

Thermaltake SE Smart 530W Modular

LiteON iHAS 124

Zalman Z1

Club3D R9 280X 

Microsoft Windows 8.1 OEM 64 bit PL

Razem 3068 zł

 

 

Zestaw z wydajnym i energooszczędnym 4 rdzeniowym procesorem. Płyta główna w formacie ATX. Sprawdzi się.  8 GB pamięci operacyjnej RAM spokojnie z zapasem do gier wystarczy. W przyszłości nic nie stoi na przeszkodzie ewentualnej rozbudowy. Dysk twardy o pojemności 1 TB na dane. Zasilacz jest modularny. Mocowo spokojnie z dużym zapasem wystarczy. Obudowa to jeden z tańszych jako tako wartych polecenia modeli. Wydajna karta graficzna z przeciętnym systemem chłodzenia w atrakcyjnej cenie. Do najnowszych gier jest to dobra propozycja. Do tego Win 8.1, szybsza i wyraznie mniej pamięciożerna wersja siódemki. 

Złożenie zestawu jest za darmo. 

Avirel
komentarz
komentarz (edytowane)

A jak wygląda sprawa z platformą, czy będzie ona rozwijana bo ja się niestety wkopałem w 1156 a nie chce komuś źle doradzić :P. Na takim zestawie będzie można pograć w najnowsze gry na najwyższych ustawieniach? Wiadomo, że GTA V jeszcze nie podało wymagań, no ale po tym co było z 4 to niskich raczej nie będzie miało. 

 

@edit jeszcze jedno, jeżeli już by się kolega zdecydował to lepiej zamawiać z esc czy morele, bo widzę że teraz morele jest partnerem forum

Edytowane przez Avirel
Youki
komentarz
komentarz

Teraz nie ma przyszłościowych podstawek. 

Avirel
komentarz
komentarz

No tak, tylko czy ten procesor w razie czego jest zdolny do jakiegoś podkręcenia, czy póki co nie będzie takiej potrzebny do nowszych gier?

Youki
komentarz
komentarz

Nie ma możliwości OC, nie w tej cenie.

Avirel
komentarz
komentarz (edytowane)

O to ciekawe ;o, pamiętam że jak kupowałem komputer to procesory AMD za mniejszą dużo cenę kręciły się strasznie ładnie, w sumie intel też chyba nie gorzej. A jak jest z wydajnością w grach? Jakieś gry używają więcej niż 4 rdzenie? I jeszcze morele/esc czy nie ma różnicy, bo ceny takie same raczej.

 

@edit, nie opłaca się iść w AMD? Bo widzę sporo składaków ma właśnie amd 8 rdzeniowe np.fx-8350

Edytowane przez Avirel
Youki
komentarz
komentarz

? Jakieś gry używają więcej niż 4 rdzenie? I

Rdzenie raczej nie, co najwyżej wątki. I5 to bardzo dobry wybór obecnie do gier. 

 

Wybór sklepu wedle uznania

  • Dobra wypowiedź 1
Avirel
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, dzięki wielkie za pomoc, jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę :)

 

@edit, jednak mam pytanie. Czy laptop za tą samą cenę będzie dużo mniej wydajny?

Edytowane przez Avirel
Youki
komentarz
komentarz

zy laptop za tą samą cenę będzie dużo mniej wydajny?

Jakbyś kupił za 8000 zł to i tak by był wolniejszy. 

  • Dobra wypowiedź 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.