x-kom hosting

Co daje zasilacz na dole obudowy ?

mateuszplex
utworzono
utworzono

Witam mam zamiar kupić zasilacz nowy bo stary ten który mam jest na czarnej liście zasilaczy i chce kupić też obudowe nową bo moja jest troszke mała i chłodzenia procesora zasłania jeden slot pamięci RAM i widziałem wile obudów komputera i nie wiem co daje to , ze wiele z nich ma miejsce na zasilacz na dole a też spora ilość ma miejsce na zasilacz na górze obudowy jak moja teraz ? Proszę o odpowiedz co daje to , ze zasilacz jest na dole lub na górze ?

Gość
komentarz
komentarz

Pełnym zdaniem .Zasilacz na dole obudowy daje ze ma niską temperature :P

Gość
komentarz
komentarz

Zasilacz na dole obudowy po prostu ciszej i lepiej działa niż i góry .Powód jest prosty .Ma oddzielną kratkę pod wentylatorem i do swojego chłodzenia zasysa zimne powietrze .Ten u góry do swojego chłodzenia bierze powietrze już ogrzane więc bardziej się grzeje . Działa przez to głośniej bo szybciej kręci się wentylator gdyż podzespoły osiągają wyższą temperaturę w jego wnętrzu . Nowa obudowa nie zmieni tego że slot pamięci ram nie będzie zasłonięty bo to kwestia budowy chłodzenia procesora

kromorowski
komentarz
komentarz

Jak zasilacz jest na dole to gry szybciej działają i jak karaluchy wchodzą ci do obudowy to ten wentylator je siatkuje - gdybyś zasilacz miał na górze to te karaluchy by ci normalnie się zalęgły w tej obudowie.

  • Dobra wypowiedź 1
mateuszplex
komentarz
komentarz

Zasilacz na dole obudowy po prostu ciszej i lepiej działa niż i góry .Powód jest prosty .Ma oddzielną kratkę pod wentylatorem i do swojego chłodzenia zasysa zimne powietrze .Ten u góry do swojego chłodzenia bierze powietrze już ogrzane więc bardziej się grzeje . Działa przez to głośniej bo szybciej kręci się wentylator gdyż podzespoły osiągają wyższą temperaturę w jego wnętrzu . Nowa obudowa nie zmieni tego że slot pamięci ram nie będzie zasłonięty bo to kwestia budowy chłodzenia procesora

W sumie to masz racje bo zmienić to może tylko płyta główna jeśli chcesz dam ci zdjęcia i ocenisz jak to wygląda ?

Gość
komentarz
komentarz

Jak zasilacz jest na dole to gry szybciej działają i jak karaluchy wchodzą ci do obudowy to ten wentylator je siatkuje - gdybyś zasilacz miał na górze to te karaluchy by ci normalnie się zalęgły w tej obudowie.

Co ty masz w domu że masz karaluchy ?Co za durnota że gry chodzą szybciej .

W sumie to masz racje bo zmienić to może tylko płyta główna jeśli chcesz dam ci zdjęcia i ocenisz jak to wygląda ?

Daj fotkę
mateuszplex
komentarz
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Problem z zasłanianiem slotu leży w tym że to jest płyta micro ATX .Gdyby była ATX może by on nie występował .Zasilacz wygląda mi na jakiś podejrzany .Co to jest za nazwa jego ?

Edytowane przez dizingof
Gość
komentarz
komentarz

dsc01603m.jpg

 

 

:P

mateuszplex
komentarz
komentarz

Problem z zasłanianiem slotu leży w tym że to jest płyta micro ATX .Gdyby była ATX może by on nie występował .Zasilacz wygląda mi na jakiś podejrzany .Co to jest za nazwa jego ?

LOGIC 600 W dlaczego zasilacz z czarnej listy ? dlatego , ze miałem tylko 2500 zł a znajomy który jest inspektorem do spraw informatyki w urzędzie miasta składał mi komputer i miałem do wyboru mniej ramu czyli 4 GB a mam 8 GB lub słabszy zasilacz , ale za miesiąc po wypłacie zmieniamy zasilacz na lepszy za 300 zł :) i dokładam SSD 120GB na system

Gość
komentarz
komentarz

To już wszystko masz wyjaśnione .

mateuszplex
komentarz
komentarz

Czy waszym zdaniem to  , ze mam zasłonięty jeden slot ramu to źle ?

Gość
komentarz
komentarz

Nie jest źle .Jeśli nie utrudnia to pracy chłodzeniu to nie ma czym się martwić

mateuszplex
komentarz
komentarz

Nie jest źle .Jeśli nie utrudnia to pracy chłodzeniu to nie ma czym się martwić

Ok ogólnie temp. nie przekracza 40C więc chyba jest dobrze przez założeniem tego chłodzenia miałem standardowe intela i temperatury miałem po 80C

Youki
komentarz
komentarz

ma odkurzacz do komputerów

A co to ?

Youki
komentarz
komentarz

Żaden ze mnie ekspert, a zwykła szmatka kosztuję mniej niż 10 zł i efekt ten sam..

mateuszplex
komentarz
komentarz

Żaden ze mnie ekspert, a zwykła szmatka kosztuję mniej niż 10 zł i efekt ten sam..

Wiem ale jeśli znajomy taki odkurzacz ma i proponuje mi ze za darmo mi wyczyści to dlaczego mam nie skorzystać ;p

Youki
komentarz
komentarz

za darmo

Słowo klucz, które zmienia postać rzeczy. :) 

  • Dobra wypowiedź 1
mateuszplex
komentarz
komentarz

Słowo klucz, które zmienia postać rzeczy. :)

Zgadzam sie :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.