x-kom hosting

page fault in nonpaged area - windows 8.1 nie wlacza sie

karol1983
utworzono
utworzono

Mam problem z lapkiem. Przed chwila chcialem go wlaczyc i wyswietla mi sie blue screen. Dodam, ze jeszcze rano bylo wszystko ok. Niestety nie moge wejsc do trybu awaryjnego. Lapek to dell inspiron n7110, system windows 8.1
Ponizej zalaczam zdjecia co sie dzieje.

Youki
komentarz
komentarz

Pobierałeś aktualizację via Windows Update ?

 

Przydałoby się uruchomić tryb awaryjny, ale wiem jak to jest na Win 8.1 

 

Płytki z systemem nie masz ? 

karol1983
komentarz
komentarz (edytowane)

Jesli chodzi o aktualizacje to z tego co pamietam to mialem automatycznie. Ale raczej w trakcie nic sie nie stalo co by moglo wywolac niestabilnosc systemu.
Trybu awaryjnego nie moge wlaczyc.
Nie mam plytki wlasnie.

Edytowane przez karol1983
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Możesz podjąć rożne działania. Jednak przydałoby się , abyś odpowiedział sobie najpierw na pytanie jak cenne są dla Ciebie dane zapisane na Twoim komputerze, oraz czy posiadasz bieżąca  kopie bezpieczeństwa. (oczywiście pamiętałeś by kluczowe dla siebie dane systematycznie zgrywać na odrębny nośnik ;))

Jeżeli jednak nie posiadasz backupu swoich cennych danych to podjęcie działań związanych z diagnostyką Twojego problemu może spowodować , iż ich odzyskanie ich z nośnika komputera może okazać się utrudnione ,bądź w skrajnych przypadkach niemożliwe (może za to być konieczne skorzystanie z usług firm oferujących usługi odzyskiwania danych)

Dla przykładu. Można niefortunnie korzystając z opcji  bardzo rozbudowanego programu do diagnostyki i naprawy tradycyjnej budowy dysków twardych jakim jest bootowalny program MHDD skasować zawarte na nim dane tak , iż praktycznie ich odzyskanie może okazać się niemożliwe.

Powyższe napisałem w związku z tym, abyś  wszelkie dziania związane z naprawą /diagnostyką komputera wykonywał w sposób rozsądny i przemyślany.

Jeżeli nie czujesz się na siłach by samodzielnie diagnozować/naprawiać swój komputer być może warto skorzystać z usług sprawdzonego, rzetelnego serwisu.

Edytowane przez 539
karol1983
komentarz
komentarz

Mysle, ze jak znajde przyczyne to moze nie bedzie tak zle, czesc mam zgrana, czesc nie. Ale miloby obejsc to bez formata czy utraty danych. Poradzicie cos?
Dodam, ze jeszcze na lapku mialem zainstalowanego rollbacka.

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Systemem bym się nie przejmował, najprostsza chyba będzie reinstalacja.

 

Przejmowałbym się danymi, proponuję zrobić sobie pendriva z jakimś systemem LiveCd 

i próbować odzyskać te "ważne" dane - na pewno o ile są na partycji z systemem.

 

O ile są na jakiejś innej partycji to pewnie też, bo w czasie reinstalacji to może tam dojść nie wiadomo do czego,

np jakiegoś ustawiania partycji i też zniknąć mogą.

Edytowane przez r102
karol1983
komentarz
komentarz

Dane odzyskam przez linuxa z plytki, o to sie nie martwie. Na prawde nie masz zadnego pomyslu co z tym zrobic?

Youki
komentarz
komentarz

Przyczyna jest znana. Wpisz sobie w szukajkę "BSOD shield.sys". Tutaj raczej potrzebna jest naprawa systemu, podmiana plików. 

 

A przy opcji Recovery nie ma możliwości naprawy czy coś podobnego ?

karol1983
komentarz
komentarz

Tylko to co na fotkach.

Youki
komentarz
komentarz

A pprzywrócenie ustawień fabrycznych z trybu Recovery tak samo nie działa ? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.