x-kom hosting

Które pamięci ram lepsze 2x4GB

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Możesz poczytać o modułach:

http://www.gskill.com/en/finder?cat=31&series=614

 

Przed ostatecznym wyborem pamięci sprawdź kompatybilność modułów z posiadaną konfiguracją komputera.

Warto również szerszej spojrzeć na kompatybilność rozmiarów pamięci z coolerami CPU.

 

Jak dla mnie g.skill tridentx to moduły nr 1 wśród pamięci jakie dane mi było posiadać kiedykolwiek w komputerze.

W celu większej kompatybilności z coolerami CPU istnieje możliwość zdemontowania  czerwonych grzebieni z modułów.

Wtedy rozmiar modułu na wysokość wynosi 3.9 cm.  Wszytko jest pokazane tu:

http://www.gskill.com/marketing/tug.jpg

 

Po zdemontowaniu grzebieni u mnie te pamięci zawitały w konfiguracji z coolerem:https://www.youtube.com/watch?v=2oiuAfn3oso

Gdybyś chciał spojrzeć na  cooler  zapewniający niezwykle szeroką kompatybilność z modułami ram (nie przysłania slotów w większości płyt, nie trzeba zdejmować czerwonych radiatorów z modułow tridentx) warto spojrzeć na cooler , który również posiadałem i mam na jego temat bardzo dobre zdanie:https://www.youtube.com/watch?v=ScQ2JfX2tcE

Jest to niezwykle kompaktowych rozmiarów chłodzenie, które potrafi niezwykle mile zaskoczyć użytkownika nie tylko wydajnością lecz również kulturą pracy.

 

Tu masz ciekawy artykuł/test , który być może Cie zainteresuje

http://pclab.pl/art51811-2.html

Edytowane przez 539
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Szynszyl ;)  Autor tematu musi ponieść trud ,aby zdobyć solidnie jak najwięcej wiedzy dotyczącej wyboru pamięci ram dla swoich potrzeb.

Po zapoznaniu się z materiałami zdobytymi samodzielnie, jak przeczytaniem ewentualnych rekomendacji/opinii innych użytkowników może podjąć ostateczną decyzje w sprawie zakupu.

Wszytko zależy od indywidualnych preferencji.

Gdybyś mi napisał 1000000 postów ,żebym wymienił swój zasilacz na inny (wiesz jaki mam) i dołożył drugie tyle postów ,żebym kupił inne moduły pamięci ram jak tridentx to i tak zostałbym przy swoim pierwotnym wyborze. Tyle ,że ja mam bardzo zdecydowane własne preferencje,najczęściej poparte osobistymi doświadczeniami........ i już. ;)

Autor ma pytania., wątpliwości, chce zdobyć wiedzę. Na podstawie tego jaką podejmie decyzje takiego dokona zakupu. Najważniejsze by była to decyzja  w pełni świadoma.

 

Pozdrawiam Panowie ;)

Edytowane przez 539
dominooo
komentarz
komentarz

Czlowieku zrozum.. ze jak masz juz 4 gb.. to nawet ci na 8 gb ramu ffa ..w tym roku co wyjdzie pojdzie na co ci wiej nie kupuj 2x4 tylko ewentualnie 4 gb..:D

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Odnośnie zasilacz, bądź innym podzespołów niż ram zgodzę się z tym, że warto opierać się na własnych doświadczeniach (z wyjątkiem biorę nvdię, bo tak, AMD to dziadostwo itp.) ale ramy nie dają nam zauważalnej różnicy w dodatku z tego, co pamiętam tylko najnowsze APU i FX'y mają kontrolery 1866 MHz. NIe wspominam o s2011

 

Gdy grasz na najwyższych detalach więcej niż 4GB ram się przydaje, nie mówiąc o pracy grafika, bądź osoby zajmującej się komponowaniem muzyki.

Edytowane przez szynszyl1337
  • Dobra wypowiedź 1
dominooo
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak ja mam niecale 1 gb ramu i dokupie 1 gb ram..  to da mi roznice jak dokupie 2 razy tyle.. bo ram nie wyrabia ..ale w twoim przypadku to ... 4 Gb ram wystarczy ! :D

Edytowane przez dominooo
539
komentarz
komentarz

Czlowieku zrozum.. ze jak masz juz 4 gb.. to nawet ci na 8 gb ramu ffa ..w tym roku co wyjdzie pojdzie na co ci wiej nie kupuj 2x4 tylko ewentualnie 4 gb..

 

Nie rozumiem. Ni hu hu nie rozumiem. 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Nie zaktualizowałem sygnaturki ale sprzedałem swoje kości 2x2GB i zostałem przy 4GB ale np. przy BF4 na 4GB ram mam okazjonalne dropy fps, których nie doświadczałem na 8GB, tak samo najnowszego CoD nie włączysz na maksymalnych detalach bez 6GB ram, bo wyskoczy Ci błąd (ale to głupota która została zbędnie dodana), to akurat nie na moją kartę graficzną ale Watch Dogs na najwyższych również nie będzie się mieścił w 4GB ram.

dominooo
komentarz
komentarz

Chodzi mi o to ,że 8 Gb ramu mu wystarczy.. zamiast 12..:D

szynszyl1337
komentarz
komentarz

To w takim razie wszystko się wyjaśniło :P 

morkla
komentarz
komentarz

20s92l4.jpg2w3xge0.jpg 

 

tak wyglada mój pc po włączeniu go coś jest nie tak z procesorem albo mi się zdaje bo ostatnio strasznie muli tak czy siak zastanawiam się nad kupnem jeszcze 8bg ram  2x4 1333ghz poniewaz po wlaczeniu jakiej kolwiek gry oraz kilku innych czynnosciach typu przegladarka oraz ewentualnie jeszcze 1 gra ram nie wyrabia tak myślę

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Co to za procesor i jaka wersja systemu ?

Ile masz włączonych programów w tle jak origin/steam ?

Edytowane przez szynszyl1337
dominooo
komentarz
komentarz

hmm. no fakt procesor .. nie bardzo działa.. Ale zastanow sie ja bym dokupic raczej TYlko 4 Gb..ewentualnie 2x2 GB:D razem 8 Gb da rade XD

539
komentarz
komentarz

Czyli tak jakby mi ktos wytłumaczył o czym w zasadzie jest ten temat? 

O pamięciach?, o procesorach ?, o mulącym komputerze? 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Usiłujemy zaradzić na problem autora :P

539
komentarz
komentarz

Jakiej istoty jest ten problem o szlachetny szynszulu ;)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Walka autora z mulącym PC (sądził, że 12GB ram wystarczy) z tego co zrozumiałem 

dominooo
komentarz
komentarz

O wszystkim XD

539
komentarz
komentarz

Super. To ja taki piękny przygotowałem zestaw informacji w moim pierwszym poście w tym temacie , a Wy tu gadacie o wszystkim ;) super!

morkla
komentarz
komentarz

procesor i5 650 

dzisiaj przeczyściłem caly komputer, każdy podzespół masa kurzu ale poza tym nic chodzi tak samo.

nie wiem czy to nie wina tego ze procesor w biosie miał 100 stopni

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Pastę kiedy wymieniałeś i oby w twoim procesorze był walnięty czujnik bo to bardzo niebezpieczna temperatura.

539
komentarz
komentarz

procesor i5 650  dzisiaj przeczyściłem caly komputer, każdy podzespół masa kurzu ale poza tym nic chodzi tak samo. nie wiem czy to nie wina tego ze procesor w biosie miał 100 stopni

Czyli trwa dyskusja w temacie: " które pamięci ram lepsze 2X4GB" ;)

morkla
komentarz
komentarz

pasta nie wymieniana od 4 lat


od nowości

r102
komentarz
komentarz

W zasadzie to przecież pamięci RAM są na ogół położone obok procesora.

 

Takie rozwiązanie podejrzewam wymusza logika ułożenia  ścieżek na płycie głównej.

Miedzianych ścieżek otoczonych wytrawioną pustką.

 

Pustka jest mniejsza niż ścieżki, dlatego płyty główne są skupowane na złom

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.