x-kom hosting

Jak sformatować Vistę z wgraną instalką ?

Katarina89
utworzono
utworzono

Witam smile.gif

Jakiś czas temu kupiłam komputer w media markt z oryginalnym wgranym windowsem Vista. Nie dostałam żadnej płyty do niego bo windows jest "w komputerze". Jak z poziomu BIOS zrobić tak, żeby przy ponownym uruchomieniu komputera włączyć tą instalke aby móc wykonać format i zainstalować windows na nowo ? Dodam, że już to kiedyś robiłam tylko na tyle awno, że już z głowy mi wyleciało tongue.gif
Z góry dzięki za odpowiedzi smile.gif

 

PS.

To nie laptop tylko PC komputer NTT. Przy uruchamianiu mam coś takiego jak recovery suite i mogę tam włączyć format ale nie jest napisane czy wszystkich dysków czy tylko C. Zależy mi na sformatowaniu tylko dysku C. Ogólnie to wolałabym to zrobić tak jak kiedyś. Czyli zmieniłam coś w BIOS dzięki czemu po uruchomieniu komputera włączyła mi się instalka windowsa. Tam wybrałam sformatowanie C a D zostawiłam normalnie i ogólnie wszystko poszło gładziutko. Wie ktoś jak to zrobić ? smile.gif

Zayfi
komentarz
komentarz

Najpierw podaj obrazek z Zarządzania dyskami

 

start > polecenie uruchom > wpisz

 

devmgmt.msc

 

enter

Katarina89
komentarz
komentarz

ale co mianowicie ? Wyskoczył mi menadżer urządzeń i tego mam obrazek podać?

Zayfi
komentarz
komentarz
ale co mianowicie ? Wyskoczył mi menadżer urządzeń

 

sorki moja wina

 

wklep w polecenie uruchom

 

diskmgmt.msc

Katarina89
komentarz
komentarz

tak myślałam, że o coś innego chodzi, proszę bardzo :)

 

303fst5.jpg

Zayfi
komentarz
komentarz

Z obrazka wynika że partycja Recovery (przywracania systemu to ta o pojemności 16gb.

 

Przy uruchamianiu mam coś takiego jak recovery suite i mogę tam włączyć format ale nie jest napisane czy wszystkich dysków czy tylko C.

 

odpal ten programik i pokaż obrazek. Później pogdybamy co dalej.

Katarina89
komentarz
komentarz

o to ten programik.... ale zaznaczam, że już kiedyś robiłam format używając BIOSu a nie tego tylko nie pamiętam jak to robiłam :/ Jednak gdybym użyła tego programiku to ciekawe czy usunie tylko sam dysk C czy może D też ?

 

rk8whh.jpg

 

 

Zayfi
komentarz
komentarz

opcja przywróc ustawienia fabryczne skasuje wszystko i przywróci fabryczny układ jak w dniu zakupu.

 

Ciekawe co jest pod pozycja Przywróć System Microsoft?

Katarina89
komentarz
komentarz (edytowane)

W " system " nie ma nic ciekawego... 3 zakładki: film, muzyka, obrazy. Próbowałam teraz coś w BIOS pomieszać, dałam w first boot device - disabled i w drugim i trzecim także disabled ale i tak windows się normalnie włącza a instalatora jak nie było tak nie ma ;/

 

PS. Pod pozycją przywroc system microsoft wyświetla sięwłaśnie to okienko co jest wyżej.

Edytowane przez Katarina89
Zayfi
komentarz
komentarz
Pod pozycją przywroc system microsoft wyświetla sięwłaśnie to okienko co jest wyżej.

 

W takim razie nie ma opcji instalacji Visty na wybranej partycji i wszystkie dane zostaną usunięte.

 

Próbowałam teraz coś w BIOS pomieszać, dałam w first boot device - disabled i w drugim i trzecim także disabled ale i tak windows się normalnie włącza a instalatora jak nie było tak nie ma ;/

 

Nie kombinuj nic w biosie bo on nie ma nic współnego z rozpoczęciem wgrywania nowego systemu.

 

 

Zrób sobie kopie swoich danych - muzyka, film, dokumenty, zdjęcia na nośnik zewnetrzny (dysk, pendraive) .

Potem wybierz opcje Przywróć ustawienia fabryczne.

 

A tak nawiasem jaki jest powód że chcesz ponownie stawiać system?

Katarina89
komentarz
komentarz

Powodem jest, że się poważnie sypie, albo zawiesi i trzeba resetować albo się robi klasyczny "niebieski ekran". :) Pamiętam, że kiedyś w BIOS coś dawałam a potem uruchamiałam ponownie komputer i miałam 5 sekund na naciśnięcie dowolnego klawiszu. Gdy nacisłam włączało mi się coś jak instalator windowsa i tam mogłam sformatować wybrane partycje, stworzyć nowe itd. Po formacie włączał się normalnie instalator Visty i wszystko grało. W tym kierunku będę dążyć tylko za nic nie mogę sobie przypomnieć jak robiłam ten rozruch instalatora, czy coś naciskałam przy starcie, czy w bios czy co może inaczej :/

Katarina89
komentarz
komentarz

Właśnie zgrywam wszystko co ważne na pendrive a potem puszcze "Przywróć ustawienia fabryczne". Będzie to chyba najprostsze i najszybsze rozwiązanie :) Dzięki w każdym razie za chęć pomocy :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.