x-kom hosting

Komputer dziwnie sie zachowuje.

nefroti
utworzono
utworzono

Witam, od paru tygodni mój komputer dziwnie się zachowuje coś napewno jest nie tak tylko nie wiem co...

Gdzieś od miesiąca komputer zaczął chodzić dość głośno przy otwieraniu np przeglądarki lub podczas gry, kiedy np odpalam nowa karte w przeglądarce to zaczyna głośno chodzić kiedy się strona właduje chodzi ciszej i tak non stop...

Druga sprawa to od pewnego czasu pojawiają mi się Blue Screeny znikąd... Załóżmy ze wchodzę w przeglądarkę boom blue screen, zdarza sie to dość często.

 

Informacje o komputrze:

Model: ASUS DESKTOP PC

Procesor: Intel i7-3770 CPU, 3.40 GHz

RAM: 8GB

64 bity

Karta graficzna zintergrowana

 

 

co z tym fantem zrobic?

slivero
komentarz
komentarz

Ściągnij program HwInfo i zapodaj screena z monitu procesora.

nefroti
komentarz
komentarz

lap screena

slivero
komentarz
komentarz

Zakładka sensors.

nefroti
komentarz
komentarz

Gotowe

slivero
komentarz
komentarz

Obciąż procesor programem np. Occt i po 10 minutachminutach sprawdź temperaturę.

nefroti
komentarz
komentarz (edytowane)

Siema zrobiłem tak jak napisałeś oto wyniki...

 

edit: po tym jak skończyłem ten test, komputer własnie tak huczy jak opisalem w topicu, przy otwieraniu przeglądarki etc 

przed odpaleniem testu siedzial cicho "normalnie" być może dlatego ze nie był za bardzo obciążony... 

Edytowane przez nefroti
slivero
komentarz
komentarz

Jak na test w Occt 10 minutowy to temperatura około 80 stopni nie jest tragiczna lecz trochę za wysoka. To normalne że podczas wzrostu temperatur prędkość pracy wentylatora wzrasta. Pytanie , kiedy była wymieniana pasta na CPU ? I oczywiście jeśli była niedawno to jaka i w jaki sposób.

nefroti
komentarz
komentarz

Hmm jaka pasta? jak bys mogl rozwinąć, jestem totalnym nie ogarem jesli chodzi o sprawy komputerowe... ;P

slivero
komentarz
komentarz

Czyli jeśli twój poziom wiedzy jest niski nie ma sensu abym tłumaczył dokładnie funkcję pasty itd.

Powiedz czy od nowości ktoś zdejmował radiator z CPU ?

nefroti
komentarz
komentarz

Komputer kupiony dwa lata temu, nic z nim nie bylo robione, oprocz czyszczenia go odkurzaczem;DD

Youki
komentarz
komentarz

To trzeba wymienić pastę termoprzewodzącą.

 

https://www.youtube.com/watch?v=x21XFUDqQaA

 

https://www.youtube.com/watch?v=p8-rfuEn4P4

slivero
komentarz
komentarz

I tak na marginesie nie polecam używać odkurzacza do czyszczenia komputera z kurzu.

Eufemia1999
komentarz
komentarz

odkurzaczem można czyścić, ale trzeba ustawić na niski poziom zasysania, bo inaczej będzie masakra

r102
komentarz
komentarz

I po aplikacji pasty

ustaw szybkość pracy  wiatraków /pewnie w BIOSie jest taka funkcja/ - na jakiś poziom cichy, silent czy jak tam się to będzie nazywać ?

nefroti
komentarz
komentarz

A wiec, nałożyłem nowa paste, miałem jedynie Colgate, narazie wszystko działa, są jednak ścinki jakby lagi komputer miał.

Gość
komentarz
komentarz

jak to colgate? taka do zebow nalozyles?

nefroti
komentarz
komentarz

Pasta jak pasta a jaka miala byc moze taka do spaghetti haha;P

Gość
komentarz
komentarz

kto wie - moze pomidory lepiej przewodza cieplo

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.