x-kom hosting

Co wymienić pierwsze?

burn1878
utworzono
utworzono

Witam. ;) 
Jako,że pytanie dość rozległe i dotyczące ściśle kompa jako całości,tak byłem zmuszony założyć nowy wątek.Jestem totalnie łysy w temacie technologii,dlatego chciałbym poprosić o radę,co byłoby najlepiej wymienić w pierwszej kolejności? Dodam,że nie zależy mi na Bóg wie czym,chciałbym tylko podkręcić swój sprzęt i odświeżyć niejako środek,aby zauważyć choć o 30% lepszą wydajność.

Płyta: GIGABYTE GA-MA770T-UD3

Procek: AMD Phenom X2 550 3.1ghz 7mb BE

Karta: PowerColor Radeon HD4850 1gb DDR3

Ram: GoodRam 8gb DDR3 1333mhz CL9 (4gb + 2x2gb) - słyszałem,że tak nie można? Czy to nie ma znaczenia? Chciałbym dokupić do 12gb i zrobić 3x4gb o ile to będzie miało jakiekolwiek znaczenie.

Zasilacz: CoolerMaster GX 650W

Wiem,że to chyba ostatni gwizdek na modernizacje,gdyż zestaw służy mi od 2010r.Do tej pory jestem z niego mega zadowolony,kosztował mnie jakieś 2500zł,a do dziś system zawiesił mi się tylko raz czy dwa,pomykałem w kilka wymagających gierek,choć nie jestem jakimś wielkim entuzjastą grania.Do dziś gram tylko w FIFA 13 na pełnych detalach i chodzi jak powinno.Planuję modernizację głównie pod nową odsłonę FIFA 15 z wymaganiami troszkę odstającymi od dotychczasowych: Core i5 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
Dodam,że grywam na tv 42/ 


Planuję też zakup dysku SSD 120gb aby postawić na nim system-słyszałem,że efekt jest piorunujący.Jaki najlepszy z tych tańszych? Szukam czegoś do 250zł. Każdy będzie pasował pod płytę główną którą mam?
Budżet nie powala,dlatego prócz dysku chciałbym na razie skupić się na jednej rzeczy- karta czy procek? Proszę o propozycje konkretnych modeli.

Oczywiście to co będę wymieniał to idzie na sprzedaż, więc jak ktoś byłby zainteresowany to pisać a wystawię na allegro.Dzięki za poświęcony czas i okazaną litość :) Pozdro!

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Karta, zasilacz, pamięć, takie sobie całkiem całkiem...

 

Procesor -  już małowydajny. Sam piszesz że chcesz procesor I-5, to co można tu radzić - zbierać pieniążki

i kupować /procesor + płyta = ok 1000 900 PLN

 

Aha doczytałem wymagania grafiki - karta pewnie też do wymiany,

ale może pójdzie na niskich detalach jakoś tam ? W końcu ta trawa to nie musi 

widać na niej każdego ździebełka i pojedynczych włosów piłkarzy ?

Karta nie ma direct x11.  Będą problema z kartą też pewnie nie pójdzie.

Może jakoś tam pójdzie na integrze, ale to są spekulacje.

Edytowane przez r102
burn1878
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za odp. :)
Czyli jednak...bałem się,że jak już ruszę płytę to będę musiał ruszyć i resztę.
1000 to trochę sporo,chciałem się zmieścić w 500.
Ile mógłbym otrzymać tak na oko za procek i płytę? będzie z 300? 

Kurczę...a nie mogę kupić jakiegoś quad'a amd z tej edycji co mam? czy nie będzie różnicy? Pamiętam,ze przed zakupem zastanawiałem się nad tym,ale był jakieś 200 droższy.


No nie musi być widać.Nie myślę nawet,by atakować te najwyższe detale,ale podane wymagania są tymi optymalnymi w grze,bo o minimalnych nie słyszałem.

Edytowane przez burn1878
r102
komentarz
komentarz (edytowane)

http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x6-1055t-6x-2800mhz-turbo-3300mhz-i4548846398.html

 

taki  AMD jeszcze chyba pójdzie na płycie. On może trochę udawać tego I5. Ale czy warto

pakować się w starocie  z niewiadomy sukcesem to ja nie wiem ???

Edytowane przez r102
burn1878
komentarz
komentarz

Trochę poczytałem i okazało się,że pomimo tego jak bardzo do tej pory byłem zadowolony ze swojego komputerka tak chyba faktycznie nie obejdzie się bez wymiany wszystkiego...bo jak płyta,to i ram na DDR5,Karta,procek.To znów koszt z 1500-1800zł.
Na wycenę,ile mógłbym otrzymać za ten ram co mam,kartę,procek i płytę? będzie chociaż z 500? Tragedia jakaś.Kiedy wymieniałem kompa w 2010r to przynajmniej wiedziałem,że robię to z konieczności gdyż nawet filmu HD 720 nie szło obejrzeć.A teraz tylko po to,by zagrać w zasraną fifę. :(

r102
komentarz
komentarz

 nie obejdzie się bez wymiany wszystkiego...bo jak płyta,to i ram na DDR5,Karta,procek.To znów koszt z 1500-1800zł.

 

:(

 Na co ?

burn1878
komentarz
komentarz

No chyba jak wymienię płytę to i będę musiał wymienić pamięć? czy nie koniecznie? Nie znam się :)  teraz patrzę,to nie mogę znaleźć ramu ddr5,więc chyba nie istnieje? :D  to tylko grafika ma ddr5?  już nic nie wiem.

Youki
komentarz
komentarz

Pamięć RAM nie ma nic do  rodzaju zainstalowanej pamięci RAM na karty graficznej. 

burn1878
komentarz
komentarz

Ok,w takim razie za kwotę 1500 co mogę zakupić,abym mógł pograć w tę cholerną fifę15? wymagania: Core i5 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza(DirectX 11)
Mam tu na myśli płytę,procek i kartę.
Coś konkretnego polecacie? 

Youki
komentarz
komentarz

Mogą być używki ? 

burn1878
komentarz
komentarz

Szczerze,wolałbym nowe,nawet jeśli miałbym dopłacić.
Nie lubię bawić się częstą wymianę sprzętu,chciałbym kupić i mieć spokój znów na 3,4 lata.
 

Youki
komentarz
komentarz

W takim razie:

Intel I5 4440

MSI B85M-E45

MSI R9 270 TwinFrozr IV

Razem 1513 zł

 

Zagrasz w FIFE 15 na ultra spokojnie. Wydajny 4 rdzeniowy CPU, wydajna karta graficzna z 3 letnią gwarancją oraz płyta główna z 4 złączami na pamięć RAM.

burn1878
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie :)

  • 3 tygodnie później...
burn1878
komentarz
komentarz

Witam ponownie.
Jako,że będę chciał na dniach a najlepiej jak najszybciej skompletować wyżej zaproponowane podzespoły,tak mam na szybko jeszcze kilka pytań :)

1.Czy warto dołożyć dosłownie 30zł do i5 4460? To samo tyczy się karty R9 270.Mam na myśli serię z X,cena wyższa o jakieś 80zł,warto? Jeśli tak to proszę tak jak powyżej o podanie konkretnych modeli,bo tyle ich,że nie wiem na co patrzeć ;)
2.Potrzebuję dołożyć do tego jakiś dysk SSD.Poszperałem trochę i z zakresu cenowego w ok. 250zł najlepszy chyba będzie goodram c100 120gb,da się go jakoś podpiąć do zaproponowanej płytki? W tej cenie znajdę coś lepszego?


Dzięki z góry za zainteresowanie się i wszelką pomoc :)
 


Zapomniałem jeszcze zapytać o ram.Otóż teraz mam Goodram 1333mhz cl9 4gb + 2x2gb a chciałbym sprzedać te 2x2 i kupić 2x4gb aby mieć łącznie 12. 
Nie wiem tylko czy opłaca się tak kombinować,czy nie zauważę większej różnicy...

Youki
komentarz
komentarz

1.Czy warto dołożyć dosłownie 30zł do i5 4460?

Moim zdaniem nie.

 

R9 270X to tylko fabrycznie podkręcony R9 270, a takową czynność można samemu dokonać w domu. 

 

Da się. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.