x-kom hosting

[max3000]Wielozadaniowy laptop na studia.

john123
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie.

Szukam laptopa wielozadaniowego. Używał będę go jako zamiennik PC na studiach, czyli standardowo przeglądanie internetu, od czasu do czasu jakaś gra, film, praca z różnego rodzaju aplikacjami (często wymagającymi).

Co do moich wymagań to:

- przydałby się dysk SSD

- HDD od 500GB

- min. 8GB ramu DDR3 

- procesor i5 lub i7

- matowa matryca 15,6 lub 17 cali, najlepiej FULL HD

- wytrzymała bateria

- przydałaby się podświetlana klawiatura, chodź to nie warunek konieczny, ważne by była wygodna

- zależy mi również na 3+ slotach USB

- mógłby mieć również ciekawą, rzucającą się w oko stylistykę

- z system lub też bez.

Cena do 3000zł. 

Edytowane przez john123

Krieger
komentarz
komentarz

Z najmocniejszych: Lenovo Y510p z procesorem i7 (4 rdzenie/8 wątków), 4GB RAM i karta GT755. Laptop posiada matryce 1366x768 (błyszczącą) a więc sprawdzi się w grach, do FHD potrzeba mocniejszej karty. Jeśli chodzi o ram to zawsze można dołożyć, CPU/GPU już nie wymienisz. Laptop posiada ciekawy design, dobrze wykonaną obudowę (aluminium), podświetlaną klawiaturę, miejsce na dodatkowy dysk SSD (złącze m.2)

 

Trochę drożej MSI GP60 z procesorem i5 (2 rdzenie/4 watki), 8GB RAM i kartą GTX850 DDR3 (wydajność na poziomie gtx760/765). Laptop posiada matową matrycę FullHD (dobrej jakości)

 

Najtaniej Acer v3-722G z procesorem i5, 8GB RAM i kartą GTX760 (poziom 850 ddr3). Plusem duże możliwości rozbudowy o ram i dodatkowe dwa dyski. Matryca 1600x900 (błyszcząca), dobry układ chłodzenia.

  • Dobra wypowiedź 1
john123
komentarz
komentarz

Lenovo Y510p mi się spodobał, lecz opinie krążą o nim nie najlepsze... Jakość wykonania nie jest najlepsza, szczególnie patrząc na zawiasy.

Może jakieś inne propozycje? Dodam, że ten laptop ma wytrzymać z 5 lat użytkowania wiec powinien być wytrzymały.

Krieger
komentarz
komentarz

Wytrzymałe to są laptopy biznesowe typu Thinkpad T. Wyżej wymienione laptopy to sprzęt multimedialny ze srędniej półki. Y510p jest wykonany z aluminium, zawiasy stawiają średni opór ale na pewno nie są słabej jakości, określiłbym je jako standard.

  • Dobra wypowiedź 1
Youki
komentarz
komentarz

Dodam, że ten laptop ma wytrzymać z 5 lat użytkowania wiec powinien być wytrzymały.

Wszystko zależy jaka sztuka Ci się trafi i tyle, jeśli chodzi o zwykłe modele dla typowych konsumentów. 

  • Dobra wypowiedź 1
john123
komentarz
komentarz (edytowane)

A coś w stylu Y510p ale z 8GB ramu i matową matrycą?

Karta graficzna daje w nim w ogóle radę?

Edytowane przez john123
Krieger
komentarz
komentarz

Nic innego z i7 nie kupisz do 3k. Najtaniej Asus R510 z i7 4c i GTX850 DDR3 jednak jakość wykonania niższa niż w Lenovo y510p. Alternatywa to wspomniany wcześniej MSI GP60 ale z procesorem i5 + GTX850 DDR3 (matowa matryca FHD)

  • Dobra wypowiedź 1
john123
komentarz
komentarz

Przejdę się zobaczyć do jakiegoś sklepu jak wygląda ten Lenovo ;)

Ma on w ogóle czytnik kart pamięci?

Krieger
komentarz
komentarz

Tak, z przodu

  • Dobra wypowiedź 1
Youki
komentarz
komentarz

Tak, ma.

  • Dobra wypowiedź 1
john123
komentarz
komentarz

Dziękuję na razie za pomoc. Odezwę się po oględzinach tego laptopka ;)


Jak na złość wszędzie mają uboższą wersję tego laptopa z procesorem i5.

Ogólne wrażenie bardzo na plus. Jedynie jakoś dziwna wydaje się ramka ekranu, szczególnie u góry jest jej według mnie o połowę za dużo.

Dziwnie chodził też touchpad, bo po każdym mocniejszym dotknięciu słuchać było "kliknięcie".

 

Może jeszcze jakieś propozycje?

Krieger
komentarz
komentarz

Ramka jest większa ponieważ sam laptop jest trochę większy niż standardowe 15,6" laptopy. Inne propozycje dostałeś wcześniej. Nie ma nic wydajniejszego w tej cenie

Krieger
komentarz
komentarz

Sam wybrałem Y510p z matrycą HD ponieważ GT755 jest za słaby do gier w rozdzielczości FHD. Tu by się przydała karta GTX850 DDR5 +

  • Dobra wypowiedź 1
john123
komentarz
komentarz

A jeśli chodzi o baterię to jaka tam jest bo już się gubię :O

Na X-COMie jest podane 5800 mAh, a na wielu innych stronach 6700 mAh.

Krieger
komentarz
komentarz

5800 mAh

  • Dobra wypowiedź 1
john123
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuję za pomoc w wyborze ;)

Edytowane przez john123
Krieger
komentarz
komentarz

Wybrałeś płatność z góry czy przy odbiorze?

  • Dobra wypowiedź 1
john123
komentarz
komentarz (edytowane)

Przesyłkę kurierską z płatnością przy odbiorze. 

Edytowane przez john123
Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Zamawiałem już kilkanaście razy w tym sklepie i problemów nie było, przesyłka zazwyczaj na 3 dzień roboczy była u mnie. Napisz tam na forum dziennie czytają

Edytowane przez Krieger
  • Dobra wypowiedź 1
john123
komentarz
komentarz (edytowane)

.

Edytowane przez john123
john123
komentarz
komentarz

Ten dysk SSD 8GB muszę jakoś aktywować czy co się z nim robi?

Krieger
komentarz
komentarz

Nie musisz. To jest cache, którym zarzadza automatycznie HDD

Youki
komentarz
komentarz

Do którego dostępu nie masz.

john123
komentarz
komentarz

Mam jakiś problem z tym dyskiem.

Przy pierwszej instalacji systemu przesył plików był dość duży 60MB/s odczyt i 110MB/s zapis, wgrałem drugi raz Windowsa i od tego czasu wyraźnie zwolnił. Teraz mam prędkości odpowiednio 35MB/s i 70MB/s  :slabe:


.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.