x-kom hosting

Problem z dźwiękiem. Win XP.

Vitaly
utworzono
utworzono

Witam. Od kilku dni, nie mam w ogóle dźwięku. Dodam że kartę dźwiękową mam wbudowaną w płytę główną. Menadżer z realteka w ogóle nie chce się włączyć, i nie ma go na pasku. Tak samo, jak regulacja głośności. 

Menadżer urządzeń, nie widzi karty dźwiękowej. Przynajmniej tak mi się wydaje. Wyświetlają się w nim za to awarie Microsoft Kernel i IDE Controller. Podłączane głośniki/słuchawki też nie są widziane. W panelu sterowania/dźwięki i urządzenia audio, wszystko jest zacienione na szaro, tak że, bez możliwości edycji czy cokolwiek... Przywracanie systemu (Jest napisane, że nie wprowadzono żadnych zmian na komputerze). Dodaję w załączniku podstawowe informacje o systemie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. 

[attachment=33872:1.PNG]

[attachment=33873:2.PNG]

[attachment=33875:3.PNG]

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Kliknij dwa razy w "Microsoft Kernel Audio Splitter" w menedżerze urządzeń i daj zrzut ekranu.

Vitaly
komentarz
komentarz

Kliknij dwa razy w "Microsoft Kernel Audio Splitter" w menedżerze urządzeń i daj zrzut ekranu.

[attachment=33883:4.PNG]

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Próbowałeś odpalić narzędzie do rozwiązywania problemów ? Jeśli tak i to nic nie dało to usuń sterowniki od płyty głównej i je zainstaluj ponownie. Kliknij jeszcze w "IDE Controller" i daj zrzut ekranu.

Vitaly
komentarz
komentarz

Próbowałeś odpalić narzędzie do rozwiązywania problemów ? Jeśli tak i to nic nie dało to usuń sterowniki od płyty głównej i je zainstaluj ponownie. Kliknij jeszcze w "IDE Controller" i daj zrzut ekranu.

Rozwiązywanie problemów, mówi mi że mam szukać pomocy gdzie indziej :)

 

Co do sterowników, to nie jestem pewien czy potrafię usunąć je do końca. Mam usuwać po kolei wszystkie kontrolery z menadżera urządzeń? Jestem ciemny w tych tematach...

 

[attachment=33884:5.png]

arkadiusz97
komentarz
komentarz

No najlepiej wszystkie kontrolery dźwięku i ten IDE z wykrzyknikiem i zainstalować sterowniki od płyty głównej ponownie.

Vitaly
komentarz
komentarz

No najlepiej wszystkie kontrolery dźwięku i ten IDE z wykrzyknikiem i zainstalować sterowniki od płyty głównej ponownie.

Skąd wziąć te sterowniki? Nie ogarniam co pobrać... I Przykładowo odinstalowanie IDE nic nie daje. Po restarcie, znowu się pojawia.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

W aktualizacjach opcjonalnych powinny być lub na stronie producenta płyty głównej.

Zrób to: http://support.microsoft.com/kb/306084/pl

Vitaly
komentarz
komentarz

W aktualizacjach opcjonalnych powinny być lub na stronie producenta płyty głównej.

Zrób to: http://support.microsoft.com/kb/306084/pl

Już próbowałem przywracania systemu. Nie mogłem tego zrobić, bo na komputerze nie wprowadzono żadnych zmian..

arkadiusz97
komentarz
komentarz

To możesz zrobić format i przeinstalować system. Może się wydać, że to idiotyczna porada, ale gdy pomagałem w rozwiązywaniu różnych problemów, to często właśnie to się sprawdzało.

Vitaly
komentarz
komentarz

To rozwiązanie nie wchodzi w grę. Gdybym nie skreślał tej możliwości, to zrobiłbym to od razu.  Ale dziękuję za chęci :)

Zayfi
komentarz
komentarz
Skąd wziąć te sterowniki?

 

Podaj model płyty głownej?

Vitaly
komentarz
komentarz

Podaj model płyty głownej?

Foxconn G31MX

Zayfi
komentarz
komentarz

Zapewne masz uszkodzony system.

Vitaly
komentarz
komentarz

Zapewne masz uszkodzony system.

Jak mam sobie z tym poradzić? :D Bios nie widzi karty dźwiękowej.. Jest możliwość że jakiś kabelek się przepalił lub odłączył?

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Jeśli chcesz sprawdzić czy to problem sprzętowy to możesz odpalić z płyty/pena jakiegoś Linuxa w trybie live cd i tam zobaczyć czy dźwięk będzie działał.

Vitaly
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli chcesz sprawdzić czy to problem sprzętowy to możesz odpalić z płyty/pena jakiegoś Linuxa w trybie live cd i tam zobaczyć czy dźwięk będzie działał.

 

Ubuntu może być??

Edytowane przez Vitaly
arkadiusz97
komentarz
komentarz

Tak

Vitaly
komentarz
komentarz

Tak

Nie ma dźwięku.. Oznacza to że płyta do wymiany? Czy może obsunął się jakiś kabel?

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Zakładam, że pod Ubuntu ustawiłeś głośność ? Jeśli tak to właśnie sprawdź te kable oraz czy na płycie są spuchnięte jakieś kondensatory lub przypalone jakieś inne układy. Podaj też model zasilacza.

Vitaly
komentarz
komentarz

Zakładam, że pod Ubuntu ustawiłeś głośność ? Jeśli tak to właśnie sprawdź te kable oraz czy na płycie są spuchnięte jakieś kondensatory lub przypalone jakieś inne układy. Podaj też model zasilacza.

 

Płyta główna wydaje się ok.. Wszystkie kable też są chyba podłączone. Dziwne, bo miałem dokładnie ten sam problem parę razy, i wszystko wracało do normy, po jednym, lub dwóch restartach.. 
Zasilacz Logic ATX 12V 2.2 compatible 270V

 
arkadiusz97
komentarz
komentarz

Zasilacz masz z czarnej listy. Jest do wymiany i to on może powodować problemy.

Vitaly
komentarz
komentarz

Zasilacz masz z czarnej listy. Jest do wymiany i to on może powodować problemy.

Ale płyta główna do wymiany?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.