x-kom hosting

Laptop do 2000 zł dla studenta

kuba95
utworzono
utworzono

Witam. Od października idę na studia na politechnikę na kierunek "Mechanika i budowa maszyn". Zapewne będę musiał korzystać z różnych programów (np. SolidWorks). Nie wiem na co mam zwrócić szczególną uwagę kupując sprzęt na ten techniczny kierunek więc proszę Was o pomoc. Kwota, jaką mogę wydać to 2000 zł (bez systemu). Oczywiście komputer będzie służył także do grania, internetu i innych podstawowych czynności. Za każdą pomoc wielkie dzęki! ;)

Krieger
komentarz
komentarz

Jeśli masz zamiar na nim pracować oraz grać to propnuje Lenovo G510 z procesorem i5, 4GB RAM i kartą R7 265 (odpowiednik HD8750, wydajność na poziomie GT740). W Cadzie sobie poradzi, w nowych grach również.

 

Opcjonalnie Lenovo G510 z trochę słabszym procesorem i3 (brak trybu turbo), 4GB RAM ale za to z dyskiem SSD, który poprawi komfort pracy systemu oraz aplikacji. Karta HD8750 (to samo co r7 265 tylko pod inną nazwą)

 

Najwydajniejszą opcją do gier będzie Acer E5-571G z procesorem i5 ulv (wydajnosć na poziomie zwykłego i3), 4GB RAM i karta GF840 (~15% wydajniejsza od HD8750/GT740), plusem matowa matryca i mocniejsza bateria

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Z takich bardziej wytrzymałych i solidnie wykonanych HP probook 450 z i3 Hd8750m i 4 gb ram 

kuba95
komentarz
komentarz

Chyba zdecyduję się na tego Acera :D Wydaje mi się najodpowiedniejszy :)

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o konfigurację to jak najbardziej na plus. Dość przeciętnie wykonany, ale tragedii nie ma, powinien Ci służyć. 

Gość
komentarz
komentarz

Do programów technicznych przydało by się matryca z full HD lecz do 2 tys się takowej nie dostanie.

 

Najtańsza opcja lecz ponad twój budżet to: Lenovo Z710 z i3 (o wydajniści jak i5 acera) i GT745 FULL HD - laptop posiada podświetlaną klawiaturę.

kuba95
komentarz
komentarz

No właśnie tak czytałem, że do tego typu programów przyda się 17 cali i Full HD. Wg Was warto dołożyć 300 zł i zainwestować w te ww. parametry? 

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli laptop nie jest stricte do gier to możesz dopłacić 

kuba95
komentarz
komentarz

Wolałbym wydać na sprzęt jak najmniej więc jeżeli będzie dało się komfortowo pracować w programach technicznych na tych 15 calach to nawet bym się nie zastanawiał i brałbym tego Acera z i5 i GF840. A Wy jak uważacie, 17 cali i Full HD jest niezbędne do tego typu programów czy da się przeżyć bez tego? 

Gość
komentarz
komentarz

Nie jest nie zbędne lecz jest bardzo przydatne. 

Tutaj masz tego Acera z taka samą konfiguracją lecz z FULL HD

kuba95
komentarz
komentarz

Jeszcze pomyślę i albo kupię tego Acera albo dopłacę te 300 zł i wezmę Lenovo ;)


A znalazłoby się coś zbliżonego do tego Lenovo Z710 tylko że z matową matrycą?

Gość
komentarz
komentarz

Acer v5-561 z i5 8gb ram i R7-m265 FULL HD

lub

Acer v3-572g z i5 8gb ram i GF840 + FULL HD

kuba95
komentarz
komentarz

Żeby jeszcze te podane przez Ciebie Acery miały podświetlaną klawiaturę to byłoby już wogóle super :D No chyba że coś by się znalazło co ma Full HD, matową matryce i podświetlaną klawiaturę ;) Doszedłem do wniosku że 15 cali w zupełności mi wystarczy. Cena oczywiście w okolicy tych wyżej wymienionych modeli :D

Gość
komentarz
komentarz

Niestety w tej kwocie się takiego nie znajdzie.

No chyba że Z710 który Ci wcześnie podałem lecz on ma błyszczącą matryce.

 

Bez full HD

Acera V5-573G z i5 oraz GT750. Laptop jest lekki i mobilny (2 kg wagi) + podświetlana klawiatura.

kuba95
komentarz
komentarz

No trudno. Zrezygnuję z podświetlanej klawiatury a wezmę matryce FullHD. Wielkie dzięki za pomoc! :D Jak będę miał jakieś jeszcze pytania to się odezwę ;) Pozdrawiam! :)

Krieger
komentarz
komentarz

Pamiętaj, że na laptopie z matrycą FullHD i taką specyfikacją nie pograsz w gry.

kuba95
komentarz
komentarz

Wiem o tym. Zostało mi jeszcze trochę czasu więc na razie wstrzymam się z zakupem ;)

kuba95
komentarz
komentarz

Wracam po krótkiej przerwie i mam do Was pytanie :D Co sądzicie o matrycach HD+ ? Bo miałem okazję dziś na własne oczy zobaczyć i pobawić się Lenovo Z710 z procesorem i5-4200M i właśnie matrycą o ww. rozdzielczości. Ogólnie ten laptop mi się bardzo podoba ale chciałbym jeszcze poznać Wasze zdanie. Niestety na x-kom.pl nie ma tego Lenovo z taką konfiguracją ale na pewnej znanej stronie z aukcjami można go nabyć ;) Cena także jest dla mnie odpowiednia i jeżeli mnie nie zniechęcicie to go raczej kupię :p 

Youki
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od tej zastosowanej w konkretnym modelu. Nie mniej jednak w tej cenie nic specjalnego to nie jest. Jeśli nie jesteś wymagających pod względem odwzorowania barw, pokrycia czerni to powinieneś być zadowolony,

Krieger
komentarz
komentarz

Matryca HD+ ma taką samą jakość obrazu co zwykła HD. Dopiero w FHD masz krok do przodu jeśli chodzi o jakość.

kuba95
komentarz
komentarz

A duża jest różnica w wydajności procesora i3-4000M a i5-4200M? Da się to wgl odczuć?

Youki
komentarz
komentarz

4200M wyposażony jest w tryb Turbo, czyli w grach będzie troszkę większa wydajność

kuba95
komentarz
komentarz

No właśnie tak myślałem :D Bo Gajwer parę postów wyżej polecał mi z matrycą Full HD Lenovo Z710 z prockiem i3-4000M. Ale że Full HD i te podzespoły nie zwiastują wielkiej wydajności w grach pomyślałem, że będzie lepiej jak pomyślę właśnie nad matrycą HD+ i i5-4200M ;) Będzie to taki kompromis między rozdzielczością matrycy a wydajnością w grach :D Dobrze myślę?

Youki
komentarz
komentarz

W grach to głownie liczy się wydajność GPU. 

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Laptop do gier za 2k z matrycą 1600x900 lub 1920x1080 to porażka. Za słaba karta. Jak chcesz grać to celuj w HD

Edytowane przez Krieger
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.