x-kom hosting

FreeDOS obok Windows 7

DOSmusic92
utworzono
utworzono

Witam,

w komputerze posiadam dysk NTFS 500GB aktualnie podzielony na dwie partycje,

1) partycja C: Windows 7 Professional 64bit

2) partycja D: moje dane

chce zainstalować obok Windows 7 freeDOS-a i moje pytanie się pojawia jak to zrobić i czy w ogóle podczas uruchamiania komputera wyświetli się wybór systemów Bootowanie Windows lub DOS, proszę o objaśnienie jakie kroki muszę dokładnie poczynić żeby komputer zadał pytanie o wybór systemu,

bo problemu nie mam z instalowaniem Windows obok Windows ale DOS obok Windows nie robiłem i nie wiem czy nie będzie problemu z boot.ini.

Komputerem jest to laptop Lenovo Ideapad B590 (domyślnie po zakupie był wgrany FreeDOS ale bez Windowsa, jednak teraz potrzebuje mieć ten system bo chcę uruchomić program DOS-owy z 1994 roku (wirtualna maszyna nie wystarczy)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

To nie lepiej użyć Dosboxa ?

DOSmusic92
komentarz
komentarz

Nie, ja potrzebuje pełną wydajność systemu.

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Gdybyś np użył odrębnego dysku na instalacje dos to niektóre płyty maja możliwość wyboru dysku bootujacego po wciśnięciu określonego klawisza przy starcie komputera. I tą możliwość możesz sprawdzić.

Może to być dysk podłączony po usb jak i zainstalowany na stałe w komputerze ( o ile jest taka możliwość)


Być może  zawartość tej publikacji okaże Ci się pomocna:

 

http://thpc.info/dual/7/db_ms-dos710_on_win7.html

Edytowane przez 539

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.