x-kom hosting

Mała sieć WiFi w biurze

xgrzech
utworzono
utworzono

Witam!

Szanowni forumowicze, starsi koledzy o wiedzy większej w temacie... Pozwólcie, że opiszę w czym rzecz. Otóż, w biurze gdzie rzecz się dzieje są:

- 3 x laptopy z WiFi
- 1 x komputer stacjonarny taki:

http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-fujitsu-siemens-esprimo-p5615-4200-1024-dvdrw-xpp-lby-plh-p56x242pr-88979/

który to jest podpięty do Internetu przez WiFi urządzeniem: NETGEAR WNCE2001

- 1 x Brother MFC9450CDN

Teraz o co chodzi...

Chciałbym podłączyć bezprzewodowo przez WiFi wszystkie laptopy i komputer stacjonarny do Internetu, tak to nie problem - wystarczy kupić ROUTER WiFi. Do tego chciałbym jeśli byłaby taka możliwość ażeby podłączyć tego Brothera również bezprzewodowo czyli żeby można było z każdego laptopa i komputera wydrukować sobie coś albo bezpośrednio zeskanować coś na danego laptopa albo komputer. Dodatkowo chciałbym ażeby był jeden dysk zewnętrzny, do którego byłby dostęp z każdego laptopa i komputera, na którym można by pracować, ponieważ pracuję z kolegami nad jednym projektem i żeby nie przesyłać sobie mailem tego czy tamtego pliku tylko bezpośrednio robić to ze swojego komputera na tym dysku.

W związku z tym szperając w sieci trafiłem na takie urządzenie:

http://comp-art.pl/access-point-tp-link-td-w8968-adsl-300mbps-usb,FFCDF8EA.html

Tutaj moje pytanie - czy to urządzenie będzie w stanie podołać wszystkim oczekiwaniom, które opisałem powyżej? Jeśli są jakieś inne urządzenia to również proszę o info.

Będę wdzięczny za pomoc i dziękuję z góry za uwagi...
Pozdrawiam serdecznie!

politolog
komentarz
komentarz

W związku z tym szperając w sieci trafiłem na takie urządzenie:

Tego Tp-Linka to odradzam , ze względu na dużą awaryjność . Masz internet po linii telefonicznej ? 

xgrzech
komentarz
komentarz (edytowane)

Internet mam mobilny z PLAY. Póki co działa na HUAWEI E5220 PA+ Mobile WiFi Hotspot

ale od września października będzie działał na ROUTER Huawei E5372

Edytowane przez xgrzech
Maximus83
komentarz
komentarz

No to sprawa wygląda następująco:

Wszystkiego na raz nie będziesz miał niestety. Huawai może udostępnić internet tylko drogą radiową bo w specyfikacji nie ma nic o portach lan więc TP-Linka można tam podłączyć tylko przez radio. W praktyce Tp-link nie obsługuje trybu bridge więc lipa (przynajmniej ja nie znalazłem takiej informacji) Najlepsze urządzenie to np. takie: Huawei B593 CPE B593s-22. Ma wbudowany modem LTE, do tego router WiFi, porty USB i porty LAN. Wszystko podłączysz bez większego problemu i masz w jednym urządzeniu. Wadą jest cena, ale jak bierzecie Internet na umowę to można zamiast tego małego wziąć takie Combo.

 
xgrzech
komentarz
komentarz

Czyli jeśli będę miał internet mobilny z PLAY to włożę kartę SIM do tego routera (Huawei B593 CPE B593s-22) i przez wifi rozprzestrzeni mi internet do każdego z komputerów a na dodatek podepnę do niego Brothera i ten dysk zewnętrzny o którym pisałem wyżej, i to wszystko będzie działało tak jak opisałem żebym chciał, czy dobrze zrozumiałem?

szaki
komentarz
komentarz

który to jest podpięty do Internetu przez WiFi urządzeniem: NETGEAR WNCE2001

 

Czyli do czego jakiegoś urządzenia???

 

Co do play masz do tego jakiś modem? jaki? Bo jak coś masz to zawsze mozesz nabyć http://www.tp-link.com.pl/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3420

xgrzech
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli do czego jakiegoś urządzenia???

 

Co do play masz do tego jakiś modem? jaki? Bo jak coś masz to zawsze mozesz nabyć http://www.tp-link.com.pl/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3420

NETGEAR WNCE2001 jest podpięty do komputera stacjonarnego, tak jak pisałem w pierwszym poście. Z tego co pisze kolega Maximus83 wyżej - urządzenia typu router odpadają bo nie da sobie rady z tym wszystkim.

Edytowane przez xgrzech
szaki
komentarz
komentarz

Że co, że jak pisz jaśniej

xgrzech
komentarz
komentarz

Że co, że jak pisz jaśniej

 

Całą sytuację jasno opisałem w pierwszym poście, co mam, co chcę uzyskać przez połaczenie tych wszystkoich urządzen. Kolega Maximus83 zaproponował mi zakup urządzenia: Router Huawei B593 CPE B593s-22 LTE 4G. Moje pytanie brzmi - czy to urządzenie da radę sprostać wszystkim wymaganiom jakie postawiłem w pierwszym poście tego tematu czyli - odbierac internet mobilny i rozdzielić go przez WiFi na inne komputery oraz obsłużyć urządzenie wielofunkcyjne i dysk zewnętrzny. Cóż mogę jaśniej opisać?

szaki
komentarz
komentarz

To nie bierz routera z playa tylko modem USB. Do tego dokupisz chocby TP-Linka tylko nie tego w poście a 3420 podłaczysz modem i zrobisz sobie na nim LAN kablowy. TP-Linki o tyle są awaryjne że jest ich duzo a to sprzęt SOHO.

xgrzech
komentarz
komentarz

To nie bierz routera z playa tylko modem USB. Do tego dokupisz chocby TP-Linka tylko nie tego w poście a 3420 podłaczysz modem i zrobisz sobie na nim LAN kablowy. TP-Linki o tyle są awaryjne że jest ich duzo a to sprzęt SOHO.

Chcę ograniczyć obecność kabli do niezbędnego minimum.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.