x-kom hosting

Pomoc w wyborze wentylatorów.

wolf1953ii
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam problem przy wyborze wentylatorów do komputera chodzi mi o cały komplet czyli dwa na procka i trzy do budy z tym że jeden musi miec podświetlanie led na niebiesko, jakie wentylatory polecacie sam osobiscie myślałem nad Cooler Master Jetflo 120 ale cena troche odstrasza da sie znaleźć coś tańszego ale zeby nie było głosno pecet ma być cichutki a i jeszcze jedno muszą to bys wentylatory z 4 pinową wtyczką na PWM, wrazie obciążenia żeby same się rozkręcały do odpowiednich obrotów.

Edytowane przez wolf1953ii

Gość
komentarz
komentarz

Jakie wielkie ? 120 mm czy 140 mm ?

wolf1953ii
komentarz
komentarz

120.

tluk
komentarz
komentarz

1. Jaki jest budżet?

2. Jaki masz cooler CPU, że dwa wentylatory 120 mm tam chcesz?

wolf1953ii
komentarz
komentarz

z budżetem to średnio, ale wszystkie wentyle raczej nie będą kupowane na raz powiedzmy że tak 40 zł na jedno śmigło plus minus pare groszy

cooler na procku to SilentiumPc Fera2 będzie pracować w konfiguracji push-pull 

tluk
komentarz
komentarz

A jakie masz temperatury CPU, że chcesz dwa wentylatory? :)

wolf1953ii
komentarz
komentarz

jak narazie to ok 27- do 35 stopni ale bez OC kiedy próbowałem podkręcic to przy 4,6 GHz był 96 i to dlatego a na lepsze chłodzenie narazie nie mam kasy a w planach jest wodne.

tluk
komentarz
komentarz

A nie przesadzasz po prostu z voltażem CPU? ;)

wolf1953ii
komentarz
komentarz

Z voltażem aż tak bardzo nie przesadzam ale nie jest tez idealnie jak narazie pracuję nad tym :)

tluk
komentarz
komentarz

Tzn. jaki masz ustawiony voltaż dla CPU?

wolf1953ii
komentarz
komentarz (edytowane)

Vcore= 1,32 a Ring = 1,15 Może jednak lekko przesadziłem i powinienem zmniejszyć?

Edytowane przez wolf1953ii
tluk
komentarz
komentarz

Nope, voltaź w normie. A radiator na pewno poprawnie "pracował"? (w sensie czy był ciepły pod obciążeniem)

wolf1953ii
komentarz
komentarz

Tak, był ciepły jesszcze jedno jak komputer pracował bez żadnego obciążenia to było ok 78- 82 stopnie a jak uruchomiłem test w linx znaczy się wypalanie procesora to w przeciągu kilku sekund temperatura skoczyła do 100 stopni i procesor ograniczył taktowanie do 800 MHz dalej już go nie męczyłem ustawiłem wszystko na 3,8 GHz i tak chodzi cały czas. Może to wina za słabe chłodzenia i trzeba zbierac kase na nowe albo na wodne.

tluk
komentarz
komentarz

78-82 stopnie w Idle? Ewidentnie było coś źle i to bardzo...Folia ochronna była zdjęta z podstawy?

Wolfensztein
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o wentylatory do obudowy, to bardzo fajne są Fractal Design 120mm (w promocji są teraz za 29,..pln)Na

chłodzenie to cuś mocniejszego byłoby lepsze.

Ale takie temperatury przy procku i tym chłodzeniu wieje ewidentnie jakąś usterką.

 

Jakiego masz CPU, że aż tak się grzeje?

wolf1953ii
komentarz
komentarz (edytowane)

CPU to intel core i5 4670k czyli grzejące sie haswelle

Edytowane przez wolf1953ii
Gość
komentarz
komentarz

Jeśli wszystko dobrze założone to z taką temperaturą ja już dawno bym oddał ten procesor .Być może glut pod czapką jest fabrycznie źle dany

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.