x-kom hosting

Gdzie oddać stare kartridże z drukarki?

maciek0zielinski
utworzono
utworzono

Jaki macie sposób na pozbycie się całej sterty kartridży? Na studiach dużo drukowałem, i teraz zastanawiam się co z nimi zrobić. Czy są jakieś specjalne miejsca gdzie można to zutylizować. Bo słyszałem, że wyrzucanie na śmietnik to nieekologiczne.

r102
komentarz
komentarz

Wywal do śmieci niesegregowanych i tyle.

 

Dziwne że nie wyrzucałeś na bieżąco, wtedy by  nie było prawdopodobnie problemu psychologicznego.

rum_cajs
komentarz
komentarz (edytowane)

Niee do smieci! Już pomijając fakt, że są za to kary to strasznie syfia one srodowisko. Często przy dużych sklepach Tesco, Auchan można znaleźć specjalne pojemniki na zużyte płyty, baterie, kartridze itd... Jasen ze za kazdym razem sie nie chce jeździć z jednym kartridżem, ale można w ciągu roku można by je odkładac do pudła jakiegos a potem w ramach wycieczki po ciepłe bułeczki zrobić z tym porządek ;)

Edytowane przez rum_cajs
  • 2 lata później...
Kalihali
komentarz
komentarz

Tunery czy Kartridże do drukarek można też oddawać w niektórych sklepach, które taką sprzedaż prowadzą. Ja np. nie tak dawno dostałem zapytanie z jednego ze sklepów, czy nie mam używanych, czy ściślej - zużytych kartridży do drukarek

Po co komu one, nie mam pojęcia.

Co do wyrzucania - na stare do tej pory wywalałem do pojemników z plastikiem. Ale wiem, że do ogólnych śmieci także je można wyrzucać. Bynajmniej nie ma żadnego oznaczenia na opakowaniu.

 

Arsa_pl
komentarz
komentarz

Zgadza się, puste tonery i kartridże można oddawać do sklepów z akcesoriami komputerowymi, nawet są na to specjalnie przeznaczone pojemniki do których można je wrzucać. Jeżeli masz większą ilość pustych tonerów, to takie rozwiązanie będzie po prostu najlepsze.

  • 4 miesiące później...
MaxKolor
komentarz
komentarz

Ten kto sprzedaje powinien zawsze mieć możliwość odbioru zużytych. Jednak nigdy nie wyrzucaj do śmieci. Google podpowie Ci samo gdzie możesz oddać;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.