x-kom hosting

Problem po formatowaniu

Fearthas
utworzono
utworzono

Witam!

 

Zacznę od tego, że posiadam Windows 7 64bit. Przy jego instalacji podzieliłem sobie dysk na 2 partycje - jedna (C) na system i sterowniki, a druga (D) na programy, gry, zdjęcia itp. Niestety jakiś czas temu musiałem oddać komputer do serwisu. Okazało się, że będzie trzeba sformatować dysk i od nowa zainstalować system. Poprosiłem więc, aby sformatować tylko partycję C, a D zostawić.

 

Wszystko fajnie, komputer znów działa, wszystko z partycji D zostało. Jest tylko jeden problem. Windows tak jakby nie wykrywa programów zainstalowanych na partycji D. Np. w panelu sterowania, w sekcji odistaluj programy są widoczne tylko programy z C. Tak samo gdy kliam prawym przyciskiem myszy na pulpit>nowy to powinna mi się wyświetlić możliwość stworzenia nowego pliku Microsoft Ofiice (jest on zainaslowany na D), lecz nie pojawia się.

 

Czy istnieje jakaś możliwość wyszukania tych programów. Dodam że zdążyłem już zainstalować antywirus na partycji D i jest on wyświetlany w panelu sterowania itd.

 

Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

slivero
komentarz
komentarz

Dzieje się tak ponieważ na partycji D zostały jedynie same pliki. Większość programów nie będzie działać.

Fearthas
komentarz
komentarz

Jeśli chce odistalowywać programy przez panel sterowania, i np. tworzyć nowe pliki Microsoft Office z poziomu kliknięcia prawym przyciskiem myszy na pulpit to pozostała mi tylko ponowna instalacja tych programów?

slivero
komentarz
komentarz

Nie ma pewnie programów z partycji D w menadżerze do usuwania aplikacji.

Jeśli chcesz aby programy poprawnie działały pozostaje ci ponowna instalacja.

Fearthas
komentarz
komentarz

A istnieje jakiś sposób żeby te programy najpierw jakoś odinstalować? Wolałbym uniknąć zaznaczania wszyzstkich plików i wrzucania ich do kosza.

slivero
komentarz
komentarz

Dlaczego ?

Fearthas
komentarz
komentarz

Jeśli będzie to skuteczne i nie będę musiał szukać po dysku innych plików związanych z danym programem to ok.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.