x-kom hosting

Składanie z dwóch starych sprzętów jednego

wujekbatman
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, otóż nabyłem drugi zestaw komputerowy i chciałbym zrobić z nich jeden lepszy, chciałbym wiedzieć jakie rotacje będą najlepsze, dodam, iż chciałbym aby włożyć wszystko do drugiego zestawu z lepszą obudową i płytą główną ale nie wiem czy to możliwe. Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

Obecny zestaw :

Procesor : Intel Core 2 duo 2.2ghz

Karta graficzna : GeForce 210

RAM : 2x Twin MOS 1gb pc2 5300 DDR2

Płyta główna : ECS 945GCTM2 v.1.0

Dysk twardy : Samsung HD 403LJ 400gb

Zasilacz : Fortron FSP350-60GLN(80)

 

Drugi zestaw :

Procesor : Intel Pentiun D 2.8ghz

Karta graficzna : GeForce 6600 GT

RAM : 1x Kingston 1gb PC2 DDR2, 1x Goodram 1gb PC2 DDR2

Płyta główna : Gigabyte Ga-8I 945PL-G

Dysk twardy : Samsung HD 160JJ 160gb

Zasilacz : Jakiś noname 300v

 

Z drugim zestawem jest problem opisany w tym temacie : http://www.forumpc.pl/topic/335894-po-pojawieniu-si%C4%99-obrazu-p%C5%82yty-g%C5%82%C3%B3wnej-komputer-si%C4%99-wy%C5%82%C4%85cza/

Edytowane przez wujekbatman

myforroom
komentarz
komentarz

Witaj,

Bawiłem się trochę w takie przerzucanki i powiem szczerze to są małe różnice wydajności.

Sprawdź sobie specyfikację płyt głównych i wybierz tą która ma wyższe zegary.

 Ja osobiście skłaniałbym się do zastosowania procesora Core 2 Duo -> mimo niższego zegara jest chyba o wiele wydajniejszy.

W porównaniu do Pentium D ma dwa rdzenie co w przypadku opisywanego procesora ma się chyba inaczej - to tak jakby dwa procesory połączone ze sobą a nie jeden procesor z dwoma rdzeniami.

 

Myślę, że co do innych podzespołów wkrótce wypowiedzą się inni forumowicze...

 

  • Dobra wypowiedź 1
wujekbatman
komentarz
komentarz

dzięki, czekam na opinie innych :)

r102
komentarz
komentarz

Zestaw nr 2 to jest zupełny śmieć, nie nada się nawet do dzisiejszego internetu,

nadto jak można wywnioskować z linkowanego wątku ma padniętą płytę główną albo coś tam

 

Sens w przekładaniu widzę tylko jeśli obudowa nr 2 jest przepiękna i ładniejsza,

tudzież jako ćwiczenie z budowy, montażu komputerów...

wujekbatman
komentarz
komentarz

bardziej zależało mi właśnie na płycie głównej bo ma ona 4 sockety na ram, a w mojej są tylko 2 i mógłbym uzyskać 4 gb ramu ale nie wiem czy ma to sens.

myforroom
komentarz
komentarz

Jeśli zależy ci na tym ramie, to dokup za parę złotych używaną płytę główną z LGA775 i po sprawie.

Mam taką, jednak nie chcę jej dekompletować z resztą sprzętu bo to mija się z celem.

Ale jakiś czas temu potrzebowałem czegoś podobnego do komputera biurowego i ceny były dość niskie.

 

Jednak wszelkie dofinansowania i poświęcanie czasu na takie ulepszenia starego sprzętu musi mieć coś na celu...

W moim przypadku miało to służyć do prac biurowych co w zupełności wystarczyło.

Jednak jeśli sprzęt ma obsłużyć coś poważniejszego czego teraz nie obsługuje to nic Ci to nie da...

czeczen3
komentarz
komentarz (edytowane)

Core 2 Duo

GeForce 210

Płyta Gigabyte

Wszystkie 4 kości ram

Dyski Wg uznania, jak potrzebujesz to zostaw oba

Zasilacz fortron, no name na śmietnik.

 

Na takim kompie pójdzie bez problemu siódemka, odpalałem nawet na gorszych sprzętach. Jeżeli coś jest nie halo, to wystarczy wyłączyć wszystkie efekty i upiększenia, a komp na pewno przyspieszy. Ba, nawet w jakieś starsze gry byś pograł. Tak więc nie ma tragedii ;)

Edytowane przez Czeczen3

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.