x-kom hosting

Bluescreeny, niewiadomy powód.

Vanden
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, od pewnego czasu mam częsty problem z bluescreenami. Szczerze to nie mam bladego pojęcia jaki może być tego powód. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc gdyż po przeszukaniu całego internetu znalazłem masę powodów gdzie efektem były bluescreeny.

 

Zrobiłem zdjęcie temperatury komputera w biosie chwile po bluescreenie:

19082014579.jpg

 

 

Mój komputer to (everest):

evere.png

 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!! :)

 

PS: Jeśli za mało screenów to wybaczcie, ale nie wiem co mogę jeszcze wrzucić :/

 

EDIT: I mam pytanie, czy bluescreeny mogą występować z powodu wirusów? Gdyż ostatnio potrzebowałem w komputerze trochę więcej pamięci operacyjnej i odinstalowałem antywirusa, przed tym zdarzeniem nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło.

 

 

EDIT:

 

Zacznijmy od tego, że screeny nie działają. 

 

Nie mam bladego pojęcia czemu ich nie widzicie, gdyż ja je widze normalnie :o

Edytowane przez Vanden

Youki
komentarz
komentarz

Zacznijmy od tego, że screeny nie działają. 

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

coś temp cpu wysoka w biosie :)

  • Dobra wypowiedź 1
Vanden
komentarz
komentarz (edytowane)

Już działają. Podaj jeszcze markę i moc zasilacza. 

Kiedy ostatni raz czyściłeś PC z kurzu, wymieniałeś pastę termoprzewodzącą ?

 

Pure Power bequiet l7-430w 80plus

Komputer co najmniej 2 razy w miesiącu czyszczę sprężonym powietrzem, ale tylko w miejscach ogólnie dostępnych, po poprzednim komputerze wiem że kurzu zbiera się również dużo pod wiatrakiem od procesora jednakże poprzedni komputer odpalił się tylko 2 razy po moim czyszczeniu no i teraz unikam takich dogłębnych porządków. Co do pasty termoprzewodzącej to nie mam bladego pojęcia co to jest, jeśli mógłbyś polecić jakiś fajny poradnik jak się ją wymienia napisany dla laika to byłbym bardzo wdzięczny :)

 

EDIT:

Chciałbym zaznaczyć że gdy dochodzi do bluescreenów to wcześniej nie korzystałem z żadnych programów obciążających system, działo się to zazwyczaj przy przeglądarce. 

 

Załączam zdjęcie do moich ustawień procesora, wcześniej był on ustawiony maksymalnie 2800-2800, po zmianie zakresu działania bluescreen jeszcze nie wystąpił, ale czy taki prosty zabieg może zapobiec bluescreen'om? I jak bardzo może to wpłynąć na wydajność komputera?

amd.png

 

EDIT 2:

Dodaję również temperaturę i ustawienia mojej karty graficznej po działaniu komputera 2-3h.

karta.png

Edytowane przez Vanden
Gość
komentarz
komentarz

zrpb reset biosu a jak nic to sprawdz mocowanie radiatora jak intel

RiQueL
komentarz
komentarz

Screeny się nie ładują, więc nie wiem jaki zasilacz. Może zasilacz jakiś NO-NAME, też tak miałem.

 

A może badsectory na dysku?

Vanden
komentarz
komentarz

Screeny się nie ładują, więc nie wiem jaki zasilacz. Może zasilacz jakiś NO-NAME, też tak miałem.

 

A może badsectory na dysku?

Zasilacz: Pure Power bequiet l7-430w 80plus

Tak po polsku można by było? :P 

 

zrpb reset biosu a jak nic to sprawdz mocowanie radiatora jak intel

Na jakiej zasadzie sprawdzić? Zobaczyć czy wszystko dokręcone itd? A czy z resetem biosu utrace wszystkie obecne ustawienia co do napięcia procesora itd? W moim poprzednim komputerze tak miałem i wszyściusieńko co do każdego detala musiałem ustawiać sam bo inaczej działał beznadziejnie albo błędy wyskakiwały.

 

PS: Po bluescreenie od razu zrobiłem zdjęcie temperatury czego się da.

temperatura.png

 

Komputer wtedy działał już około 2-3h. Ale co dziwne od dzisiaj rana chodził ciągle, temperatury też miał wyższe a nie było, dopiero około 20 go wyłączyłem na godzine i później pracował te 2-3h do momentu bluescreena.

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż profilaktycznie screena  z zakładki Health z programu HD TUNE.

 

Wrzucaj gdzie indziej te screeny, bo nie działają.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.