x-kom hosting

Nagle Spadki GPU!

kasper175
utworzono
utworzono

Witam jestem tutaj nowy wiec przepraszam jesli popelnilem jakis blad w pisaniu tematu ;)

 

A wiec mam problem z moja karta graficzna prawdopodobnie, nie jestem jeszcze tego pewny. Wczoraj odpalilem sobie po raz pierwszy Watch Dogs, oczywiscie zeby najpierw sprawdzic jak bedzie szlo a powinno isc dobrze bo komputer skladany pod Battlefield 4. No wiec odpalilem i na poczatku bylo wszystko dobrze tylko male spadki, dopoki nie wyszedlem na zewnatrz (w grze). A wiec najpierw sprawdzilem wszystko na Ultra no i jak mowie sa te ogromne spadki GPU az do 0 procent! Nie wydaje mi sie ze to jest normalne, a juz napewno jezeli dzieje sie to na kazdych ustawieniach niskich, srednich itd..

Lecz kiedy gram na Ultra to wiem ze komp to pociagnie bo kiedy GPU chodzi na 99lub 100 procent to wszystko gladko chodzi itd! Wiec wierze w to ze komputer pociagnie te ustawienia, ale niewiem w czym innym jest problem ;( Komputer to:

AMD X6 FX-6350 4.2GHz BOX

Asrock 970 Extreme4

GoodRam DDR3 4GB 1600MHz CL9 Play Silver x2

Geforce GTX 660 MSI 2GB GAMING TWINFROZR IV OC

600W Akyga

 

Przepraszam za bledy ortograficzne lecz mieszkam za granica i z latami sie zapomina troche jezyka ;)

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Masz zasilacz z czarnej listy, jest do wymiany.

slivero
komentarz
komentarz

U mnie na SLI GTX 760 do tego i5 2500k 4.5Ghz i ta gra była grywalna na średnich detalach gdzie niby w teorii wspierała SLI itd.

kasper175
komentarz
komentarz

Masz zasilacz z czarnej listy, jest do wymiany.

Komputer jest caly nowy? Wiec nie rozumie dlaczego mialby byc ten Zasilacz do wymiany? Moglbys sie lepiej okresclic? ;)


Robilem testy Valley Benchmark i Heaven Benchmark na Ultra detalach i nie bylo zadnych spadkow? A z tego co widze to te Benchmarki maja lepsza grafike niz sam Watch Dogs, wiec chyba gdyby zasilacz bylby do wymiany to by mi ten problem caly czas wystepowal czy nie? ;)

slivero
komentarz
komentarz

Tu nie chodzi o jakość grafiki lecz o optymalizację silnika gry a to akurat strasznie kuleje.

kasper175
komentarz
komentarz

Komputer kupiony 2 tyg temu w Polsce skladany na zamowienie pod BF4 jak wczesniej mowilem, lecz do Polski nie wybieram sie ostatnio wiec co mozna zrobic z takim problemem do czasu serwisu? ;) 

 

Moze te zasilacze sa awaryjne ale skad mozemy miec pewnosc na 100% ze tu wlasnie chodzi o zasilacz? 


Korzystam z Msi Afterburner moge strzelic fotke jak wyglada praca GPU itd podczas grania w ta o to gierke ;) Moze cos pomoze? 


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4409ab9f5c533f03.html 

Wyglad GPU podczas grania w Watch Dogs ;)

slivero
komentarz
komentarz

Link nie działa.

inches666
komentarz
komentarz

Watch Dogs to bardzo słaby przykład bo twórcy się nie przyłożyli. Mi na GT430 na minimalnych spadało najniżej do 10 FPS, max do 40

slivero
komentarz
komentarz

Proste pytanie takie zjawisko dzieje się tylko w tej jednej grze ?

kasper175
komentarz
komentarz

Wczoraj zainstalowalem Battlefield 4, smiga na Ultra z minimalnymi spadkami. Nic strasznego co by przeskadzalo w grze ;) 


Wiec powiedzialbym ze tak to dzieje sie narazie tylko przy Watch Dogs ;)

slivero
komentarz
komentarz

No widzisz jak pisałem wczesniej ta gra to tragedia pod względem optymalizacji.

quatium
komentarz
komentarz

Co do zasilacza to on jest na czarnej liscie z tego powodu, ze takie zasilacze mogą mieć niestabilne napięcia i kiepska budowę, co przyczynia się do spadku wydajności komputera, zwieszania się pc, problemów z włączeniem, a czasem nawet spaleniem podzespołów.

kasper175
komentarz
komentarz

Jezeli niemam zadnych problemow z graniem Battlefield 4 to raczej z zasilaczem niema zadnego problemu? Przed tym komputerem mialem tez zasilacz 600W z czarnej listy i dzialal bez problemu do konca okolo 5 lat, dopoki niema problemow chyba raczej niema sensu wymieniania czegos co jest dobre ;) Ten Akyga co mam teraz to jest jakis 80PLUS co to znaczy? ;)

Youki
komentarz
komentarz

Nie chodzi o to czy jest problem czy nie. Jak walnie to tylko raz, a ta Akyga zapewne zabezpieczenia ma tylko na papierze, więc może spalić resztę konfiguracji.

 

en Akyga co mam teraz to jest jakis 80PLUS co to znaczy?

Sprawność zasilacza. Do poczytania w googlach.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.