x-kom hosting

Przeinstalowanie linuxa

kuba246
utworzono
utworzono

Witam.

Więc mam problem z przeinstalowaniem linuxa (korzystam z notebooka asus eee pc 1011), ponieważ nie ma żadnej opci na zmiane systemu (przynajmniej w internecie nigdzie nie bylo).

To tak gdy juz mam zbotowanego pendriva (nie ma wejscia na plytke cd) wkladam i odpalam przy starcie windowsa biosa to tam mi USB flash czyta jako dysk twardy (pendrive dziala na innych komuterach), nie da sie ustawic go w kolejnosci do botowania, ponieważ nie ma go do wybrania a w liście dyskow jest on na 2 pozycjijak zamienie to nie da sie wybrac HDD znowu i tak w kolko.
Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu poza aktualizacja Biosu? Jeżeli nie prosze mi powiedziec jak to zrobic i skad pobrac.

WireBoot
komentarz
komentarz

Przy uruchamianiu komputera wciskaj bodajże F12 , tak aby pojawiło Ci się Boot Menu. Nie musisz nic w biosie przestawiać, wystarczy abyś wszedł do boot menu, a następnie wybrał napęd/dysk z którego chcesz załadować - w twoim wypadku pendrive.

kuba246
komentarz
komentarz

Klikałem 0 rezultatów dalej włącza sie linux ale przed tym pokazuje sie jakies ladowanie czegos (przypomina jakas komende w cmd)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Odpal laptopa, naciśnij i przytrzymaj odrazu klawisz F2 aby wejść do BIOS. W BIOSie przejdź w prawo na zakładkę BOOT i wybierz pozycję "Boot Device Priority".Jako "First boot device" (czyli pierwsze urządzenie do bootowania) wybierz "Removable Device". Jako "Second boot device" wybierz "Internal drive" (dysk wewnętrzny). Naciśnij raz kalwisz Esc, by przejść wyżej w menu. Jeśli jest w tym menu opcja "Boot Booster" tą wyłącz ją (disable). Teraz nacisnij F10, by zapisać zmiany. W powyższym ustawieniu, gdy włożysz pendrive z systemem to laptop będzie z niego startował. Jesli podczas startu nie będzie pendriva to wystartuje Windows z dysku.

 

linki:

http://www.youtube.com/watch?v=GwlGlQaV0A8

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1862951 -> dyskusja apropo wyłączenia Cloud OS i możliwości używania kalwisza Esc do wywołania boot menu. Jak nie znasz angielskiego to użyj translate.google.pl

kuba246
komentarz
komentarz

wyskakuje mi BOOTMGR Is mising czy cos takiego 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.