x-kom hosting

Procesor do socketu AM2

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
wilczur0
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam :)

 

Ostatnio zastanawiałem się na jaki procesor mogę kupić do socketu AM2 (socket M2) tak żeby był wydajnością zbliżony do tych dzisiejszych procesorów. Teraz mam zamontowanego AMD Athlon 64 FX-62, który wydaję mi się nie być taki już najlepszy (z resztą jego wiek też tak mówi) i tak z ciekawości chciałbym wiedzieć ile bym musiał wydać na procka, żeby móc już cokolwiek wspomnieć o moim nowym procesorze gdy inni bd mówić na przykład o inelu core i7. Oczywiście nie chodzi mi o to żeby był lepszy od np. i7 tylko żeby mniej więcej mógł dorównać takiemu prockowi. W skrócie jaki procesor jest najlepszy jak na dzisiejsze czasy do socketu AM2? 

 

i tak btw. co by się stało gdybym zamontował nie pasujący procesor?

 

Dzięki :)

Edytowane przez wilczur0

Youki
komentarz
komentarz

Oczywiście nie chodzi mi o to żeby był lepszy od np. i7 tylko żeby mniej więcej mógł dorównać takiemu prockowi.

Nie ma żadnych szans :E

Nawet do I3 będzie Ci ciężko. 

wilczur0
komentarz
komentarz

no dobra, a co żeby nie trzeba było by się już wstydzić że się ma taki stary procesor?

rafalluz
komentarz
komentarz

Dokładny model płyty głównej?

Gość
komentarz
komentarz

no dobra, a co żeby nie trzeba było by się już wstydzić że się ma taki stary procesor?

zbierać $$$$


W skrócie jaki procesor jest najlepszy jak na dzisiejsze czasy do socketu AM2?

Najlepszy był x2 6400+ :P

Youki
komentarz
komentarz

Nawet jak płyta obsługuję AM3 to i tak nie ma szans do I5 :) 

wilczur0
komentarz
komentarz

płyta główna to Gigabyte GA-M55S-S3

  • Rekomendowana odpowiedź
Gość
komentarz
komentarz

Do tej płyty zależnie od rewizji taki przyzwoity procesor jako minimum po aktualizacji biosu to np Phenom II X4 945 .Do i7 to mu daleko i nie ma procesora ze zwykłych który przebija i7 .Niemniej na tym Phenom II X4 945 możesz całkiem przyzwoicie działać ale procesor można kupić tylko używany bo jest nieprodukowany .Tu jest lista procesorów dla płyty rewizji 1.0 http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2316 By to działało to zasilacz też musi być odpowiedni (nie czarna lista)

wilczur0
komentarz
komentarz

ok, dzięki wszystkim za zainteresowanie i odpowiedzi temat zamykam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.