x-kom hosting

System zacina się.

karolek135
utworzono
utworzono

Witam serdecznie, nie wiem czy dział jest dobry więc w razie czego proszę o przeniesienie.

Mam taki problem iż bardzo zacina się mój komputer.

Próbowałem już chyba wszystkiego, zeskanowałem system antywirusem AVG trzy razy, usunąłem wszystkie niepotrzebne mi programy i gry, zoptymalizowałem system programe TuneUp Utilities, usunąłem wszystkie błedy rejestru i zbędne pliki programem Ccleaner, zaaktualizowałem wszystkie sterowniki do najnowszych wersji, nic nie pomaga. System nadal się zacina, gry takżę i nawet programy... Dobijając się dalej zacina mi się niekiedy nawet paint i notatnik -_-

Myślę nad reinstalacją systemu ale zanim to zrobię chcę wiedzieć czy nie ma innych możliwości na mój problem.

Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale podczas uruchamiania komputera pojawia się wybór systemu, Windows XP Professional i... Windows XP Professional... Teoretycznie oznacza to że mam na dysku dwa systemy, ale przeglądałem różne fora(więć nie piszcie żę google nie gryzie) i wyczytałem żę jeśli na dysku znajduje się tylko jeden folder "WINDOWS" a tak jest u mnie, to system jest jeden a wybó między systemami to tylko pozostałość po porzednim systemie...

Czytałem żę żeby to naprawić trzeba się bawić w rejestrze czy w czymś podobnym ale nie za bardzo się w tym orientuje więc sam nie próbowałem żeby nie zepsuć nic jeszcze bardziej,po za tym nie mogłem nigdzie znależć jakiejś w miare łątwiej instrukcji jak to zrobić.

POMOCY!! Zacinająca się nawet myszka na pulpicie jest denerwująca ;p

 

Mój komputer nie jest zapewne zbyt dobry ale proszę o pomoc.

Oto mój sprzęt:

 

Windows XP Professional z dotakiem SP3

Procesor AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2600+

Karta graficzna nVidia GeForce 6100 (256mb)

 

539
komentarz
komentarz

Do czego wykorzystujesz ten komputer?

r102
komentarz
komentarz

1. To procesor jednordzeniowy, z przed 10 lat, już wtedy to był "Low end".

Cudów  nie oczekuj, przy internecie to musi się ciąć, grach - w jakie gry ty na nim grasz ?????

ale przy notatniku to rzeczywiście nie powinien.

 

 

2. Kroki software:  defragmentacja partycji z systemem,

i dla pewności czy dysk nie padnięty - test SMART dysku - program CristalDiskInfo czy HDTune...

 

I czekamy na raport z pola boju...

karolek135
komentarz
komentarz

Wybaczcie że nie odpisywałem nic, system padł całkowicie.. Bluescreen itp. Nowy system zrobiłem i powiedzmy że pomogło.. Teraz zmiana procka i powinno być oks. Dzięki za pomoc :D Temat do zamknięcia.;p

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.