x-kom hosting

Intel i5 4690k temperatury

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: sax0 ,
sax0
utworzono
utworzono

Witam.

 

Obawiam się trochę temperatur na procku iż wynoszą one w IDLE około 40st a przy obciążeniu np. World of Tanks temperatura dochodzi nawet do 70st a w OOCT osiąga 85 i przerywa test myślę że to sporo za dużo ( OC nie dotykałem). Chłodzenie boxowe jak narazie pasta też boxowa wiatrak wolno reaguje na temperature nie wiem czy tak powinno być. Proszę o jakieś rady co mogę zrobić aby poprawić temperaturę! 

 

Gość
komentarz
komentarz

No sporawo .Cos ci sie on nie udał

sax0
komentarz
komentarz

to ześ mi doradził:)

lsdpetersld
komentarz
komentarz

Docisnij cooler. Jaki masz zasilacz? Spraedz napiecia (ustawienia w biosie i miernikiem). Pozdrawiam! Peter! ;)

tapniende s meko p5346

Gość
komentarz
komentarz

pasta boxowa - nie wyglada mi tu nic na zasilacz sporadycznie zasilacze powoduja przegrzewanie prockow, autorze zakup obowiozkowo jak najszybciej arctic cooling mx-2 w zupelnosci wystarczy a sie nie wykosztujesz i jestem praktycznie pewny ze rozwiaze to twoj problem na stockowych ustawieniach ;)

sax0
komentarz
komentarz

dzisiaj zamierzam wymienić pastę zobaczymy jakie będą efekty thx za odpowiedź

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)

sax0  pasta Ci może troszke pomoże, ale niestety te procesory na BOX-owym chłodzeniu tak mają jeśli i ona nie da Tobie zadowalających efektów to czeka Cię wymiana chłodzenia CPU na jakieś wydajniejsze dodatkowe do tego masz dobry procesor do OC to warto już kupic jakies wyydajne chłodzenie CPU i zrobić OC podaj jeszcze model płyty głównej, zasilacz i karte graficzną jak możesz. Pozdrawiam :)

sax0
komentarz
komentarz

urgh co się namęczyłem z tym boxowym chłodzeniem nie mogłem go dobrze docisnąć ale w końcu się udało  w OCCT temperatura nie przekracza 70st a w idle jakieś 30-35st także wszytko jest w jak najlepszym porządku

Breaky83
komentarz
komentarz
sax0  ale to po zmianie samej pasty temperatury tak spadły, czy chłodzenie było źle zamontowane? Pozdrawiam :)
KLICHO
komentarz
komentarz

Tak możliwe że chłodzenie było niedociśnięte, nie oszukujmy się oryginalna pasta intela to bardziej chłam niż pasta.

  • Rekomendowana odpowiedź
sax0
komentarz
komentarz

pastę  zmieniłem mam lepszą to co ma się marnować a chłodzenie było nie dociśnięte i z tego brały się tak wysokie temperatury

Gość
komentarz
komentarz

od siebie moge polecic cooler noctua nh-d14 wczoraj zamontowalem jak mialem w bf4 67c+ oraz crashe tak teraz nie przekracza 46 i nie ma crashow jak narazie (odpukać)

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
od siebie moge polecic cooler noctua nh-d14 wczoraj zamontowalem jak mialem w bf4 67c+ oraz crashe tak teraz nie przekracza 46 i nie ma crashow jak narazie (odpukać)

W tej chwili opłacalniejszy chłodzeniem o wcale nie miejszej wydajności jest Chłodzenie CPU Raijintek NEMESYS (0R100001)

ale trzeba pamietać, że nie do każdej obudowy wejdzie no i pamięci z niskimi radiatorami najlepiej. Pozdrawiam :)

Gość
komentarz
komentarz

tak na marginesie wykrecilem wczoraj do 4.5ghz - bf4 utrzymuje sie na 56 - 60c

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.